Eräs tuttuni kuvaili vapaapäiväänsä kuinka oli nautinnollista rauhassa sheivata sääret jne. Itse en kyllä nauti sheivaamisesta, vaan koko homma on pakkopullaa ja todella harvoin sitä teenkään. Mitä mieltä olette tästä - onko homma nautittavaa? Kuka inhoaa koko hommaa?
Vastaukset 3
- Anonyymi
Hän taitaa olla mainoksen uhri, koska mm. televisiossa sheivaus näytetään nautinnollisena toimenpiteenä.
Enpä tiedä kokeekohan hänkään sitä sheivaustapahtumaa nautinnollisena, mutta yleisimmin nautinnolliseksi koetaan sileät sääret.
Minulla ei onneksi ole enää noita ongelmia. Kun ajelin epilaattorilla sääriä ja käsivarsia säännöllisesti jonkun aikaa, karvankasvu loppui. Jopa kainaloiden karvankasvu on loppunut käytännössä kokonaan. Mutta kainaloiden ajelussa epilaattorilla on oltava erityisen varovainen ettei tule haavoja (epilaattori "haukkaa" helposti löysää ihoa).- Anonyymi
Jos sheivaa parin euron markettihöylällä ja purkkivaahdolla, se vastaa atrian mikropizzan syöntiä ja valtaosa varmasti ei koe sitä erityisen nautinnollisena.
Arkirutiinista kuitenkin tulee ylellinen ja nautinnollinen hetki, jos käyttää laadukkaampia ja parempia tarvikkeita sheivaukseen. Kun lukee esim. Badger & Blade -foorumia joka on siis shaving-keskustelufoorumi ja erikoistunut hienostuneimpiin ja parhaisiin sheivaustarvikkeisiin, valtaosa käyttäjistä jopa odottaa sitä että pääsee taas sheivaamaan ja ovat kateellisia niille jotka voivat sheivata joka päivä ilman että iho ärtyy.
- Anonyymi
En sheivaa, vaan epiloin, ja olen tehnyt sitä sen verran kauan, ettei se satu lainkaan. En koe epiloimista mitenkään epämukavaksi, ja karvojen poiston jälkeen oma oloni on mukavampi kuin ennen karvojen poistoa. Eli siinä mielessä toimitus on nautinnollinen.
Asiassa on varmasti sekin puoli, että tuttavasi yksinkertaisesti nautti siitä, että voi viettää vapaapäivänsä haluamallaan tavalla ja voi vaikkapa hoitaa kauneuttaan. Eli eiköhän kokonaistilanne tehnyt asiasta nautinnollisen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olivia Oras kuollut
Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS782422Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.15945Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.52796Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?
Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke46741- 50724
- 47654
- 80616
- 50595
Tönölän hukkaputki
Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le35584Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?
Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍61568