Miksi hallintojohtaja ei ole osallistunut kunnanhallituksen kokouksiin lokakuun jälkeen? Controller näyttää olevan paikalla, mutta ei se, jonka rooliin pöytäkirjan pito normikäytäntojen mukaan kuuluu.
Ketkä hoitaa asioita
Anonyymi
5100
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Jos kyseinen hallintojohtaja on Sannamamma niin lienee nyt kaikille selvää että hänen kyvyt eivät riitä tämän tasoisiin tehtäviin. Esimerkkejä hänen toiminastaan on vaikka kuinka paljon. Viimeisimpänä tämä HO tyrmäys Kittilän yhdyskuntainsinöörin valinnassa. Selvää on ettei Sannamamma ole ainut sähläri Kittilän suorkeassa luottamusorganisaatiossa. Kittilässä on tapa että joku aina uhrataan kun riittävästi sählätään ja vastuuta joutuu kantamaan. Riitävästi kun sählää niin lopulta osuu ja uppoaa.
Sanamamma on hakenut Siikajoen hallintosihteeriksi. Näillä näytöillä haastateluun pääsykin olisi melkoinen saavutus.
Niin se on, niin makaat kun petaat.
Eipä tosiaan ole ollut viimeisimmissä kokouksissa. Ja kuinka mie vastustin sen valittemista hallintojohtajaksi... Tiesin että on pois kokouksista.
Onhan sillä (ei hänellä) sitte sen verran hoksottimia, että älyää laistaa kokoukset ettei paljasta omaa tietämättömyyttään/tyhmyyttään.
Toivon mukaan tuo tutkintapyyntöjen ja ninettömien kanteluiden laatija häipyy ammattilaisten seasta. Sairas akka kaikin puolin
Voin tehdä suositukset kaikkeen hakuun. Voisi olla parempi niin kuin valehtelijan tarinat