Nykyisin jo surkuhupaisia piirteitä saanut Vuoden Urheilija on taas valittu. Edelleen näyttää siltä, että suomalaiset ovat median vahvassa talutusnuorassa, eli kansa ei osaa/kykene/tahdo/halua ajatella omalla pikku herneellään joka toivottavasti useimpien korvien välistä löytyy - yleensä siitä käytetään nimitystä aivot.
Voihan se olla että hra Pukki voittaa yksin koko alkulohkon pelit, mutta se ei liene mahdollista. Kyse on kuitenkin joukkuepelistä ja median synnyttämän huuman jälkiseuraukset jää nähtäväksi. Täytyy muistaa että eri medioiden myynti perustuu osaltaan hyvään otsikointiin, joka taas lisää myyntiä ja tukee median asemaa.
Mielestäni koko Vuoden Urheilija- show on aikansa elänyt, varsinkin kun eri medioilla on kokoajan suurempi vaikuttavuusarvo ko. valintaa kohtaan.
Lapin ukko
Vuoden mediaurheilija valittu
Anonyymi
0
119
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1532885Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2812576Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.451652Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?381510Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e371369- 1221246
- 1081173
Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee151105Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa
Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar2041053Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla
Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La621010