Tiukat trikoot

Käyttääks täällä porukka tiukkoja trikoita? Ite käytän ihan normi housuina kaupassa käydessäki trikoita. Skins ja adidas trikoita joiden alla aina stringit.
161457
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Leggingsejä ole pitänyt parin vuoden ajan...näin lauhalla talvella ohkaiset leggarit päällä ja niiden alla vähän paksummat leggingsit. Kesällä leggingsien alla käytän naisten uikkareita

Äänestä

Wou Wou Wou

Äänestä
  • Tänään viimeksi oli ohkaiset leggingsit jalassa...toiset alla, hyvin tarkeni.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Tänään viimeksi oli ohkaiset leggingsit jalassa...toiset alla, hyvin tarkeni.

    Yläosaksi lyhyt toppatakki niin hyvä on.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Yläosaksi lyhyt toppatakki niin hyvä on.

    Ei ole toppatakkia...enkä tähän hätiin sellaista hanki. Nahkatakilla on menty...vuosia.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ei ole toppatakkia...enkä tähän hätiin sellaista hanki. Nahkatakilla on menty...vuosia.

    Toimii sekin!

    Äänestä

Jazzhousuja käytän ovat todella mukavat!

Äänestä
  • Mulla sama. Tilasin Jenkeistä Lululemonin jazzhousut. Ne hivelee muotoja kivasti.

    Äänestä

Mul valssi tai tangohousut

Äänestä

Täällä myös trikoomies. Ja stringit alla. Mulla on kaapissa 2 hyllyllistä trikoita ja ainakin tuplamäärä muualla jemmassa kun ei kaappiin enää mahdu.

Äänestä

Ehkä pistän vappuna hopean tai kuparin väriset leggingsit jalkaani.

Äänestä

Minulla kaikki sukat ovat trikoota.

Äänestä

Muniin vaan sattuu ko ovat nin saatanan pinkeet. kait ne ruottia puhuvilla stadihomoilla menee täysin. nehän irvistelee ihan isohammasesikuvasa mukkaan.

Äänestä
  • Pidän tiukkoja treenitrikoita ja leggingsejä, eikä SATU cock&ball, paitsi silloin, jos nainen kenkäisee terävällä kärjellä.

    Äänestä

Trikoot löytyy nytkin jalasta. Tai itse asiassa nyt on "jeggingsit", eli farkkujen näköiset, mutta erittäin joustavat leggingsit. Athleta-merkkiset, niiltä löytyy myös pitkiä malleja jos mittaa on kertynyt kovasti kuten mulla.

Kaapissa on paljon trikoita ja niiden alla tietysti stringit. Niitäkin on erilaisia, eri muotoisia ja eri materiaalia. Saumattomat ovat kivoja, mutta tykkään myös ihan minimallisista. Niissä ei käytännössä ole kuin pieni etuosa ja loppu pelkkää narua.

Äänestä

Leggingsit lantioliivin päällä,näkyy liivien saumat läpi ja sukkanauhat.Voi olla että alkaa näkymään muutakin jos saa huomiota .

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Käyttääks täällä porukka tiukkoja trikoita? Ite käytän ihan normi housuina kaupassa käydessäki trikoita. Skins ja adidas trikoita joiden alla aina stringit.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu