Nyt puhuu sadistinen luisteluvalmentaja

Anonyymi

” en ole tehnyt mitään väärää. te ette vain ymmärrä”

Tai jotain vastaavaa saamme pian varmaan lukea iltapäivälehdistä, jotka ovat nyt ensin kuvanneet tämän hirviön toimia ja sitten myyvät lisää viihdettä uudella näkökulmalla.

Asia on niin vakava, että toivoisi asialinjan löytyvän myös iltapäivälehtien työkalupakista.

4

113

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kuten eräs kansanedustajakin viime viikolla ilmoitti, oikeastaan Mirjamilta pitäisi pyytää anteeksi.

      Ja osin näin onkin, seura on ohjeistanut miten toimitaan ja mitkä ovat tavoitteet. Valmentaja on vain noudattanut seuran ohjeita päästäkseen tavoitteisiin. JA kun tavoitteet on saavutettu, on ollut aika juhlia menestystä.

    • Anonyymi

      En ole tehnyt mitään väärää! Mietippä vän ja kommentoi sitten.

    • Anonyymi

      Esim. Suomen menestysfirma Nokia perustui 1940-1980 lukujen vaativaan koulutukseen.
      Piti istua pulpetissa hievahtamatta opetusta seuraten.
      Pakko on paras motivoija!

    • Anonyymi

      ”Nyt puhuu hyllytetty luisteluvalmentaja: ”Olen äärimmäisen järkyttynyt ja pahoillani tilanteesta”” IS

      No niin, sieltähän se jo tulikin. Lisäksi ” Hänen asianajajansa Petteri Sotamaa sanoo STT:lle, että Taitoluisteluliiton kurinpitolautakunnan päätös on yksipuolinen ja oikeudellisesti kestämätön. Hän sanoo väitteitä valmentajan asiattomasta toiminnasta keskeisiltä osin virheellisiksi.”

      On toi törkeetä jengii. Yhä yrittää luikerrella pakoon ja halventaa ongelman rohkeasti esiintuoneita nuoria lisää. Moukkamaista, rikollista!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      93
      1638
    2. Toivotko koskaan mies...

      Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.
      Ikävä
      122
      1509
    3. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      75
      1343
    4. Svty paska työpaikka

      Elekää kukaan hakeku sinne töihin.
      Suomussalmi
      30
      1252
    5. Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta

      Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne
      Ikävä
      118
      1060
    6. Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot

      Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks
      Kaste
      422
      991
    7. Olisin valmis salaisiin tapaamisiin

      Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet
      Intohimo
      46
      978
    8. Onko viisikko aktivoitunut

      Taas ruumis !! Viisikko ryskää kukaan ei pärjää
      Seinäjoki
      21
      950
    9. Olisit voinut olla...

      ....ihan tavallinen ihminen, terve mieleltään ja kropaltaan, hyvä seuraihminen ja luotettava kumppani. Mutta ei, olit n
      Ikävä
      66
      838
    10. Olet ihana mies

      Mun söpöliini 🙊😘
      Ikävä
      46
      763
    Aihe