Nopsaanpa Maisa menee vihille sen uuden ns. poikaystävän kanssa. Kuitenkin ralliautoilija sieti häntä hiukan kauemmin menemättä vihille. Siitä pointsit ralliautoilijalle! Mahtaa puolessa vuodessa Maisa erota (oikeasti poikaystävä) ja löytää uuden ihanan rakkauden. Ja taas kestää max vuoden jolloin Maisan mielestä suhde ei toiminut, kun ukkoparka ei niinku yhtään ymmärtänyt Maisan tarpeita. Silloin jo Maisalla uusi (tyhmä) ukkeli kiikarissa, saattaapi olla vaikka joku öljysheikki joka on kuoleman porteilla ja Maisaamme vähintään 40 vuotta iäkkäämpi.
Oikeasti, voisi media jo lopettaa (myynninkin kustannuksella) jo kirjailemasta Maisan toilailuja. Siis ihan oikeasti. Kaikki tietää mikä Maisan tarkoitus on ja jääköön hän touhuilemaan mitä touhuilee....Touhuilujahan riittää, Maisalla!
Lapin ukko
Torppari Maisan käänteet
15
143
Vastaukset
- Anonyymi
Tuntuu olevan. Impulsiivinen hölmöilijä, joka ei ajattele huomista pidemmälle. Extemporetyyppi, joka ehtii tehdä paljon virheitä elämänsä aikana.
Virheitä, joista ei edes opi mitään.- Anonyymi
Ja ukot on kuin pässit narussa!
- Anonyymi
Kyse siitä, ettei Maisa saanut tarpeeksi huomiota rallikuskilta. Rallin ajaminen on täysipäiväistä työtä ja jatkuvaa matkustamista.
- Anonyymi
Jos kyseessä on narsistinen luonne, on tämänkaltaiselle henkilölle tyypillistä taloudellisen etujen hankinta, toisten ihmisten hyväksikäyttö, erityisesti taloudellinen ja kolmanneksi nopea pariutuminen. Tyypillistä on myös huomion hakuisuus ja pettäminen. Yleensä nämä ovat sosiaalisilta taidoiltaan lahjakkaita, osaavat erityisesti suhteen alkuvaiheessa hurmata, seksi on väline päästä tavoitteeseen ja samalla vallan väline. Tällaisia naisia ja valitettavasti miehiäkin on.
- Anonyymi
Ja näitä naisia Saraa, Saaraa, Jenniä,Jannaa, Johannaa, Maisaa ,Susannaa muita julkisuuden syöttämiä silikonilla täytettyjä naisiahan riittää. Äijät tiiraa tissivakoa ja ovat huheijaa liekassa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ja näitä naisia Saraa, Saaraa, Jenniä,Jannaa, Johannaa, Maisaa ,Susannaa muita julkisuuden syöttämiä silikonilla täytettyjä naisiahan riittää. Äijät tiiraa tissivakoa ja ovat huheijaa liekassa.
No siinäpä vakka kantensa valitsee!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ja näitä naisia Saraa, Saaraa, Jenniä,Jannaa, Johannaa, Maisaa ,Susannaa muita julkisuuden syöttämiä silikonilla täytettyjä naisiahan riittää. Äijät tiiraa tissivakoa ja ovat huheijaa liekassa.
Typeriä ja aivottomia hempukoita, kuka täyspäinen mies noihin sortuu. Tissivaolla ja perseellä pääsee jos johonkin juoru lehteen.
- Anonyymi
Täytyy kuitenkin muistaa, että Maisalla on myös lapsi. Lapsen kannalta äidin käänteet miesasioissa ovat aika nopeita. Ehkä äiti-ihmisen olisi kannattanut rauhoittaa tilanne miesrintamalla, keskittyä lapseensa ja elää yksin, tai siis kaksin, lapsensa kanssa ainakin muutama vuosi.
Mutta kukin tavallaan, mikä minä olen sanomaan miten jonkun toisen pitäisi elää elämäänsä, joten ei muita terkkuja Maisalle kuin uusia pettymyksiä päin.- Anonyymi
Josko Maisuli nyt rauhottuis, kun ikää alkaa jo olla, eikä enää mihinkään miljonääreihin riitä rahkeet. Jättäisi julkisuuden ja keskittyis uusperhe elämään ja työhönsä.
- Anonyymi
Minkä ikäinen lapsi mahtaa olla?
- Anonyymi
En haluis olla Maisan lapsi, sääliksi käy jotenkin.
- Anonyymi
Julkisuushakuinen pyrkyri.
- Anonyymi
Julkisuushakuinen pyrkyri.
- Anonyymi
Tai sitten luonnon lapsi?
- Anonyymi
Julkisuuteen hinnalla millä hyvänsä ja kun mies on kansan suosikki tai muuten menestynyt silloin isketään. Naiset hamuaa rahaa ja kuuluisuutta, rakkaudesta ei ole mitään tietoa mutta hieno olla menestyneen tai kuuluisan miehen rinnalla se "rakkautta" näyttelevä puoliso.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1662587- 1612382
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee552003Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1181987Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."11685"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!591394Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu1921282Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää781051Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2131041Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.338969