Siis ihan oikeasti

Suomalaiset ukot on niin ällöjä, olin lentokoneessa ja tää ukko tujotti muo höpeilemättä koko lennon ajan jopa sillä aikaa kun nukuin kuinka pelottavaa. Ja sanovat että varo mustaa miestä.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tee mitä haluut. Varottaa pitää kuitenki.

Äänestä

Turha yleistää, mut yleisesti hyvä muistaa, et sivitykselläkin on oma merkityksensä? Toki sivistyneissäkin löytyy moukkia ym. huonosti käyttäytyviä. Itse koen kuitenkin kantaväestössä enemmän hyvää käytöstä kuin mamuissa? En kiellä, etteikö heidänkin joukoista hyvin käyttäytyviä löytyisi. Jokainen toki tekee niin kuin paremmaksi kokee/ näkee ja hyvä niin. Makuasioista turha kiistellä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Suomalaiset ukot on niin ällöjä, olin lentokoneessa ja tää ukko tujotti muo höpeilemättä koko lennon ajan jopa sillä aikaa kun nukuin kuinka pelottavaa. Ja sanovat että varo mustaa miestä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu