Olen tavannut kivan miehen, meillä on monia yhteensopivia alueita elämässämme ja viihdymme toistemme seurassa lähinnä netin välityksellä. Olemme tavanneet vasta pari kertaa kun asumme kaukana toisistamme.
Mies on myöntänyt olevansa ihastunut. Tuntuu vaan siltä että hän pelkää. Minäkin pelkään! Olemme molemmat saaneet ns. turpaa parisuhteissa ja aika paljon on niistä jäänyt jännitettä.
Mies on sanonut että edetään varovasti ja rauhassa. On tunnustanut että olen ihana ja ihan huippumimmi, mutta pelkää läheisyyttä ja haluaa tutustua lisää.
Tämä tuntuu minusta hyvältä ja sopivalta. Suhteemme on syvenemässä pikkuhiljaa ja suunnittelemme taas tapaamista. Olen itse kovin ihastunut mieheen ja haluaisin jo vähän edetä pidemmälle(intiimejä ajattelen).
Mitä mieltä miehet yleensä? Onko se jännittävää kun on suuria tunteita tyttöä kohtaan? Mitä mies jännittää eniten?
Girl
Mies, jännittääkö yleensä kun on ihastunut?
3
2749
Vastaukset
- Anonyymi
Ei jännitä muu kuin se että kun halaa niin alkaa stondaamaan eikä voi halata kauaa ettei nainen huomaa. Tietty on mukavaa jos on ihastunut ja nainen myös mutta sit nainen pitää pervona kun mies on herkkä ja alkaa stondaamaan.
- Anonyymi
On se jännittävää ! Mä tapasin sattumalta vähän aikaa sitten baarissa tosi kivan naisen. Menin vaan jutteleen ja sit heti viiden tunnin päästä lähdin kotiin.
Vaihdettiin yhteystietoja ja meillä on ollut yhdet treffit. Edelleen ollaan iloisia siitä, että noin spontaanisti tavattiin ja meillä on samanlainen elämäntilanne ja juttua riittää vaikka mistä. Nyt vähän jännitän seuraavaa tapaamista, koska se on alustavasti sovittu naisen kotiin.. veikkaanpa, että intiimejä hetkiä on tulossa, meneekö edelleen kaikki kitkattomasti vai ei. Sehän ei selviä muuta kun heittäytymällä tilanteeseen avoimesti!
Mies 50 vuotta Joka jumalan kerta jännittää alkumetreillä kun on ihastunut, ihan alussa aika paljonkin.
Eniten taitaa jännittää se ettei mokailisi mitään, sitä varoo ja "haistelee" missä mennään, kaksi erilaista ihmistä erilaisilla historioilla kuitenkin kyseessä, aika pienellä omasta mielestä hauskalla vitsilläkin voi saada toisen naaman nurin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu2343915Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t462547Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva2401800Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus991671- 1061664
Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin161479Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e471469Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen
No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.1691410Ökyrikkaat Fazerit saivat 20 MILJOONAA veronmaksajien varallisuutta!
"Yle uutisoi viime viikolla, että Business Finland on myöntänyt Fazerille noin 20 miljoonaa euroa investointitukea. Faze1291153Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?251132