Mies, jännittääkö yleensä kun on ihastunut?

Anonyymi

Olen tavannut kivan miehen, meillä on monia yhteensopivia alueita elämässämme ja viihdymme toistemme seurassa lähinnä netin välityksellä. Olemme tavanneet vasta pari kertaa kun asumme kaukana toisistamme.

Mies on myöntänyt olevansa ihastunut. Tuntuu vaan siltä että hän pelkää. Minäkin pelkään! Olemme molemmat saaneet ns. turpaa parisuhteissa ja aika paljon on niistä jäänyt jännitettä.

Mies on sanonut että edetään varovasti ja rauhassa. On tunnustanut että olen ihana ja ihan huippumimmi, mutta pelkää läheisyyttä ja haluaa tutustua lisää.

Tämä tuntuu minusta hyvältä ja sopivalta. Suhteemme on syvenemässä pikkuhiljaa ja suunnittelemme taas tapaamista. Olen itse kovin ihastunut mieheen ja haluaisin jo vähän edetä pidemmälle(intiimejä ajattelen).

Mitä mieltä miehet yleensä? Onko se jännittävää kun on suuria tunteita tyttöä kohtaan? Mitä mies jännittää eniten?

Girl

3

3194

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei jännitä muu kuin se että kun halaa niin alkaa stondaamaan eikä voi halata kauaa ettei nainen huomaa. Tietty on mukavaa jos on ihastunut ja nainen myös mutta sit nainen pitää pervona kun mies on herkkä ja alkaa stondaamaan.

    • Anonyymi

      On se jännittävää ! Mä tapasin sattumalta vähän aikaa sitten baarissa tosi kivan naisen. Menin vaan jutteleen ja sit heti viiden tunnin päästä lähdin kotiin.
      Vaihdettiin yhteystietoja ja meillä on ollut yhdet treffit. Edelleen ollaan iloisia siitä, että noin spontaanisti tavattiin ja meillä on samanlainen elämäntilanne ja juttua riittää vaikka mistä. Nyt vähän jännitän seuraavaa tapaamista, koska se on alustavasti sovittu naisen kotiin.. veikkaanpa, että intiimejä hetkiä on tulossa, meneekö edelleen kaikki kitkattomasti vai ei. Sehän ei selviä muuta kun heittäytymällä tilanteeseen avoimesti!
      Mies 50 vuotta

    • Joka jumalan kerta jännittää alkumetreillä kun on ihastunut, ihan alussa aika paljonkin.
      Eniten taitaa jännittää se ettei mokailisi mitään, sitä varoo ja "haistelee" missä mennään, kaksi erilaista ihmistä erilaisilla historioilla kuitenkin kyseessä, aika pienellä omasta mielestä hauskalla vitsilläkin voi saada toisen naaman nurin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      87
      3617
    2. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      187
      1433
    3. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      77
      1387
    4. Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste

      Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan
      Kaste
      240
      1070
    5. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      105
      1010
    6. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

      Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
      Maailman menoa
      314
      987
    7. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      45
      907
    8. Mökille pariksi viikoksi hänen kanssaan

      Ei teknologialaitteita. Niin ❤️
      Ikävä
      95
      877
    9. Milloin ymmärsit

      Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os
      Ikävä
      78
      865
    10. Nojatuoli !

      Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en
      80 plus
      125
      852
    Aihe