Tapailin miestä muutaman kuukauden ja hän osoitti fyysisesti ja sanallisesti olevansa minusta kiinnostunut. Kun olimme sopimassa seuraavaa tapaamista, hän kyllä suostui tapaamiseen, mutta samana päivänä lähetti vielä viestin, että ei ole minuun ihastunut ja pitää minua kaverina. Tajua kyllä että kaikista tapailuista tms. ei kehity varsinaisia suhteita, mutta sitä en ymmärrrä, miksi joku lähettää ristiriitaisia viestejä, jos ei ole kiinnostunut? Miksi mies näkisi vaivaa ja näkisi useita kuukausia naista, jota pitää kaverina?
Vastaukset 7
- Anonyymi
Fyysisesti ja sanallisesti osoittanut kiinnostuksensa kuulostaa siltä ettei tunteita ole ollut ja kenties seksistä olisi kiinnostunut. Tuosta kuvauksestasi voi löytää myös miehen jolla ei alun alkaenkaan ole ollut suhde ja sitoutuminen mielessä. En siis näe ristiriitaa.
Olen ollut itse samantyyppisessä tilanteessa. Silloin koin miehen toiminnan, kiinnostuksen osoituksen hämmentävänä ja ristiriitaisena koska toisaalta sanallisesti osoitti olevansa kiinnostunut. Jälkikäteen tajusin että olin itse tulkinnut hänen kiinnostuksensa laajemmin kuin mitä hän oli sanonutkaan. Tosiasiassa häntä kiinnosti mahdollinen seksi. Hän oli johdonmukainen ja looginen, itse vain ihastuksen huumassa tulkitsin muuta.- Anonyymi
Hän nimenomaan sanoi tapailua aloitettaessai, että haluaa parisuhteen. Lisäksi asuimme eri paikkakunnilla, joten jos olisi halunnut seksiseuraa, olisi kyllä sitä saanut helpommin.
Jospa asia on vain niin yksinkertainen, että mies lopulta myönsi asian tilan itselleen ja ehkä hiukan miesmäisesti töksäytti sen aika suoraan ja karusti?
Ja voi tietty olla että on ollut toinenkin ihastus kierrossa ja teki lopulta valinnan kun ei halunnut ketään turhaan kiikuttaa leikissä mukana.- Anonyymi
Hyviä ystäviä ei koskaan ole liikaa! pidä häntä juttelu-, maailmanparannus-, ateria-, elokuva- jne seuralaisena.
Jatka etsinää kunnes loydät aviopuolisoehdokkaan. - Anonyymi
Vähän ristiriitaista. Oletko sinä ihastuneena tapaillut miestä kuukausia, tekemättä asian eteen kuitenkaan mitään.
Mikähän miehen sai juuri tuota kyseistä kertaa ennen ilmaisemaan olevansa vaan kaveri? Tapahtuiko jotain erilailla kuin ennen muita tapaamisia
Tuollaista kiinnostuksen osoittamista kutsutaan muuten flirttailuksi. löyti "paremman"
- Anonyymi
Ehkä oli alkuun kiinnostunut tutustumaan aloittajaan paremmin. Toivoi ehkä tunteiden syvenevän, mutta valitettavasti näin ei aina käy ja siksi halusi olla aloittajalle rehellinen, ettei satu enää johtamaan häntä harhaan. Kun siis tajusi, että ap toivoo enemmän.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll251121Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän541108Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl515844- 50834
- 46745
- 37669
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30626Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan62624Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE182619Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘40597