Taitaa olla monelle neidolle kiva paikka siivota, miesten suihkutilat. Tänään nuori neitonen työnteli siivouskoneella miesten suihkutiloissa, varmaan piti näkemästään, ainakin nuorten hyväkuntoisten miesten osalta. Yhtä hymyä oli kasvot. Jotenkin luulen että naisten puolella ei miehet saa siivota, vai miten on?
Naissiivoojat miesten puolella
3
147
Vastaukset
- Anonyymi
Joo en tiedä mistä tämä tulee, että miesten puolella voi nainen siivota ilman ongelmia ja sitten naisten puolella ei voi mies siivota. Syrjintää.
Uimahallissa oikein kuulutetaan ja varoitetaan jos miespuolinen uimavalvoja tekee kierroksen naisten puolella. Miesten puolell- ei varoiteta naisista ollenkaan.
Tässä pitäisi tasa-arvo toteutua. En halua, että tytöt näkevät minun pilin. - Anonyymi
Mistä tiedät että katteli sillä silmällä, yhtä hyvin on voinut hymyillä koska asiakastyössä pitää olla kohtelias? Mistä tiedät että kyseistä (oletettua) naista ylipäätään kiinnostaa alastomat miesvartalot (kaikki ei ole heteroita)? Ja vaikka kiinnostaisikin, niin yhtä hyvin kaupan myyjä voi kiihottua sinusta vaikka asioit kaupassa vaatteet päällä, eikä siinä ole mitään väärää, jos ei tuo tätä kiihottumistaan millään tavalla julki (jolloin se olisi häirintää). Minun puolesta ei olisi mitään ongelmaa itse naisena nähdä miessiivoojaa suihkutiloissa. Kaipa näin toimitaan, koska yleisimmin naiset kokevat ahdistelua miesten taholta kuin toiste päin, ja nämä työpaikat varmasti vetäisivät pervoja puoleensa. Alastomuus pitäisi normalisoida yhteiskunnassa, niin ihmisille ei kehittyisi mitään fiksaatioita tirkistelyyn. Alastomuudessa ei lähtökohtaisesti ole mitään seksuaalista, ja mielestäni julkisilla paikoilla pitäisi saada olla alasti kunhan ei kenenkään naaman eteen mene elintään heiluttamaan.
- Anonyymi
Naisia harvemmin kiinnostaa alastomat miehet. Miehiä taas kiinnostaa aina alastomat naiset ellei ole homoseksuaali.
Miehet nyt vaan on 100 kertaa seksuaaliviritteisempiä, kuin naiset.
Tästä syystä naissiivoja miesten puolella on ihan ok. Toisinpäin ei ole ok.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi675927Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan3495749Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä934731Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y122235Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva182048Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu521952Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont431870Martina vuokraa yksiötä
Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.2511211Jokaisella tytöllä on supervoimansa
Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan2031114Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!
Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka641061