Mietteitä aaveista, peruuttajista jne. jutussamme ohareista: https://deittailu.treffit24.fi/2020/02/06/oharit-iskevat-itsetuntoon/
Onko sinulle tehty oharit? Oletko itse ghostannut?
Oharit. Mitä tapahtui?

14
1102
Vastaukset
- Anonyymi
Mitähän tuo olisi suomeksi?
- Anonyymi
Aaveet on perseestä.
- Anonyymi
Peruutuksen ymmärtää, täyskatoamista ei.
- Anonyymi
En itse odota mitään ihmiseltä jota en tunne. En myöskään luule vielä tuntevani ihmistä jonka kanssa ei ole tullut erimielisyyksiä. Vasta ne voi paljastaa hänen todellisen luonteensa. Tottakai ohrit voi hetken harmittaa, mutta sitten kannattaa ajatella uusiksi, että tyyppi oli niin epävarma itsestään kun ei tullut ja parempi näin, hyvä kun kättelyssä jo esitti mistä on tehty, olis ollu huono .
Pahin virhe on antaa mielikuvituksen laukata ruusuisesti kenenkään kohdalla, silloin pettyy monesti. Onhan sitä ohareita tullut mutta se vaan joillakin on tapana toimia näin,.. Leikkivät huvikseen ja sopivat tapaamisia mutta eivät aijokkaan tulla paikanpäälle se on heille eräänlaista hauskanpitoa :) Ite en ole tehny ohareita aina mennyt paikalle sovitusti ja selvinpäin.. Harmikseni saanu huomata että joitaki jännittää niin kovasti etteivät tule selvänä paikalle vaan hieman maistessa..
- Anonyymi
Itselleni kävi näin Nainen oli kirjoittanut profiiliinsa että on normaalivartaloinen.Vaihdettiin viestejä muutama viikko puolin ja toisin.Tehtiin sitten treffit mut olihan yllätys.Ihan eri näköinen mikä oli kuvassa ja 40 kiloa oli tullut lisää.Kiitin kyllä että tuli treffeille ja sanoin että tämä oli tässä.
Anonyymi kirjoitti:
Itselleni kävi näin Nainen oli kirjoittanut profiiliinsa että on normaalivartaloinen.Vaihdettiin viestejä muutama viikko puolin ja toisin.Tehtiin sitten treffit mut olihan yllätys.Ihan eri näköinen mikä oli kuvassa ja 40 kiloa oli tullut lisää.Kiitin kyllä että tuli treffeille ja sanoin että tämä oli tässä.
Nojoo onhan se tuollasta... Minua ihteeni harmittaa että ei olla suorapuheista netin maailmassa.. Ite olen suorapuheinen enkä kiertele asijoita ja monet ottaa itteensä sitte kun sanon suoraan mut tähän opetettu :) Hyvä on mennä paikalle käymään jos on tapaaminen sovittu mutta jatkoa ei välttis ole kuten sinulla..
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Itselleni kävi näin Nainen oli kirjoittanut profiiliinsa että on normaalivartaloinen.Vaihdettiin viestejä muutama viikko puolin ja toisin.Tehtiin sitten treffit mut olihan yllätys.Ihan eri näköinen mikä oli kuvassa ja 40 kiloa oli tullut lisää.Kiitin kyllä että tuli treffeille ja sanoin että tämä oli tässä.
Hieman samanlainen kokemus, tosin lähdin treffeille sokkona. Normaali olikin bmi 35 .
Herrasmiehenä vein treffit loppuun, mutta jälkeenpäin oli pakko todeta kiitos ei. En olisi ollut niin harmissani ja treffeistä olisi jäänyt parempi fiilis, jos tiedot olisivat olleet oikein, mutta en katsele ilmiselvää valehtelua. Se on huono alku.
- Anonyymi
Minä olen kunnialla yksiä treffejä lukuun ottamalla kaikilla käynyt. Ja niille yksille en mennyt kun tyttönen alkoi kyselemään jo hyvissä ajoin rahaa lainaan. Muuten siellä sitten on nähnytkin laidasta laitaan porukkaa. Mutta yhtä useampi näpyttelee kännykkää kesken kaiken ja osa ei edes äänettömälle viitsi pistää. Kertoo vaan miten paljon toiselle on valmis huomiota antamaan sen lyhyen hetken. Jos olisi vakavissaan liikkeillä, se puhelin olisi äänettömällä ja pysyisi siellä laukussa. Näitä tyyppejä en ole katsonut ensimmäistä kertaa pidemmälle. Ovat saaneet jatkaa sitä naputteluaan. Sama on näiden kanssa, joille pitää aina "alustaa" se viesti yhteys. Saattaa mennä viikkokin, ettei ihmisestä kuulu mitään, sitten kun laitat tervehdyksen, saat vastaukseksi moi. Et muuta. Jos toinen olisi oikeasti kiinnostunut, sieltä luulisi edes joku päivä ilman väkisin vääntämistä jotain kuuluvan, mutta ei. Mutta toisaalta, joskus oli sanonta, mies tekee aloitteen. Mutta luulisi nykypäivän vahvojen ja itsekkäiden naisten osaavan edes vastata, jos sitä seuraa ollaan oikeasti vakavissaan etsimässä.
- Anonyymi
Miksi ei voi kertoa treffikumppanille suoraan ennenkuin lähdetään tapaamisiin.Moni profiili on monta vuotta vanha ja sitten treffeille tulee ihan erilainen ihminen kun on siinä profiilissa.Kiloja tullut reilusti lisää hiukset ihan eri väriset.Kyllä sitä profiilia voisi välillä vähän päivittää itse kyllä päivitän kuvaa ja muita tietojani.Koska tavatessa sitten kaikki kumminkin tulee ilmi.Ollut joskus pahoja pettymyksiä.Terv 60 Mies Helsinki
- Anonyymi
Sovin tälle päivälle kahdet treffit jos käy niin, että toinen naisista peruu, mutta nyt näyttää siltä, että molemmat naiset peruu:D Ei naisiin voi luottaa ja aika sikamaista touhua suoraan sanottuna. Ei tää kyllä mikään yllätys ollut.
Ihan normimeininkiä ja nämä molemmat tavallisen näköiset naiset todennäköisesti löysivät tälle illalle komeamman miehen ja se mies valikoitui sitten ulkonäön perusteella, vaikka tasot heillä ei kohtaa.
Kun komea mies hylkää tavallisen näköisen naisen seksin jälkeen, niin tavallisen näköinen nainen laittaa vahingon kiertämään tavallisen näköisille miehille.- Anonyymi
Sehän se on naisilla kun joka ilta on kymmeniä miehiä valmiina lähtemään treffeille.
Joillekki tavallisen näköisille miehille voi vähän lupailla näkemistä jos sattuu käymään niin et komistus ei lähde tapaamaan, onpahan ainakin jotain tekemistä, jos komistus lähtee niin sit tavallisen näköiselle miehelle tehdään oharit. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sehän se on naisilla kun joka ilta on kymmeniä miehiä valmiina lähtemään treffeille.
Joillekki tavallisen näköisille miehille voi vähän lupailla näkemistä jos sattuu käymään niin et komistus ei lähde tapaamaan, onpahan ainakin jotain tekemistä, jos komistus lähtee niin sit tavallisen näköiselle miehelle tehdään oharit.Eiköhän joku nainen tuu taas kohta sanomaan kuinka miehessä vikaa kun kaksi naista perui tapaamisen.
- Anonyymi
Minä lasken onnistuneiksi treffeiksi nykyjään myös ne, joista tulee peruutus viimeistään varttia ennen määräaikaa. Tää tuntuu olevan ainoa tapa millä treffisaldo pysyy plussan puolella. Sumean logiikan termein: jos kuulut seuraaviin joukkoihin mainituilla jäsenyysasteilla...
[mies] 100%
[yli45 v] 85%
[pitkä] 15%
[varakas] 12 %
[komea] 33%
...ei auta lainkaan, vaikka samalla kuuluisit myös joukkoihin
[luotettava] 98%
[älykäs] 87%
[käsistään kätevä] 92%
[raitis] 78 %
[savuton] 110%
[kiltti muttei nössö] 90%
...koska nykyjään vaikuttaa vain pinkan paksuudella ja ulkoisilla seikoilla olevan merkitystä. Pettävä narsistinen sikapossu törkimys on kuumaa valuuttaa naismarrkinoilla, jos sattuu olemaan palomies tai ensihoitaja.
Ja sitten vielä joku kysyy, että minkä takia lajimme taantuu?
-j-
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1006404
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303833törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283210Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3701736- 331398
- 271340
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46979Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11966Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11890- 42869