Rasvanpolttokeitosta tietoa?

onko terveellistä

Onko kellään kokemuksia rasvanpolttokeitosta ja kyseisestä dietistä? Sehän puhdistaa elimistöä tehokkaasti ja siksi päätin sitä kokeilla. Liikakiloja ei ole, vaan pelkästään elimistön puhdistusmielessä. Nyt on toinen päivä menossa ja olo on aika heikko/pökkerö? Olen edennyt tarkalleen ohjeiden mukaan. Pitäsköhän lopettaa?Millasia tuntemuksia/kokemuksia muilla?

Eikö ole haitaa elimistölle kun dietti kestää viikon, eikä koko aikana käytetä ollenkaan rasvaa, eikä suolaa, vain sitä kaalisoppaa, vihanneksia ja hedelmiä. Tosin 5.pvä saa syödä naudanlihaa.

6

792

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kysynpä kuitenkin

      >Sehän puhdistaa elimistöä tehokkaasti

      Missä olet elimistösi liannut?

      Oletko tietoinen siitä, että niin ihmisillä kuin muillakin eläimillä on elimistössään menetelmät, joilla ns. kuona-aineet poistetaan kehosta ja elimistä? Lopullinen poisto tapahtuu vessassa käydessä.

      • Kimmo

        niin mistä sen ohjeen saa tähän keittoon??


      • pesee

    • epätietoinen..

      voiko tästä tehdä muhennosta??

      • Justiina

        Ei kai se auta kuin lyödä ne kaalet sipulit ym ja tehdä kuten ohjeessa sanotaan..

        Keittelin itse ko soppaa joskus 80 luvulla. Taisipa joku kilo lähteäkin, mutta se on "vain" nestettä.

        Eli vaikutus on tilapäinen.


    • olen pari kertaa kokeillu samaa keittoa,mut olen sit romahtanu ja laittanut suuhuni jotain muuta mitä ei olis pitäny..viimeksi kun kokeilin niin paino tippu vuorokaudessa n.1.5kg eli pikkasen liikaa,mut muahan se ei tietenkään haittaa ko tota yli painoo on n. 20kg ja olen kyllä kokeillut kaikki keinot mut paino ei tipu ko on kans toi kilpirauhasen vajaa toiminta..salilla käyn n.5kertaa viikos mut sekään ei oo auttanu painontippumiseen!!tänään aijon aloittaa ton keiton syömisen ja syön kyllä nyt ihan niinkuin ohjeissa sanotaan elikkä katotaan miten paino lähtis sillä liikkeelle..voin kyllä ilmotella sit miten se toimi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra leikkasi alimmalta tulodesiililtä 15 %

      Muistaako kukaan Riikka Purran kovaäänisen vaalilupauksen ennen eduskuntavaaleja? https://yle.fi/a/74-20221152 "THL o
      Maailman menoa
      360
      6531
    2. Muistele nainen niitä meidän yhteisiä hetkiä

      Miltä ne tuntui? Enkö aina huokunut välittämistä, kiintymystä. Eikö sinulla aina ollut hyvä olo kanssani? Minulla ainaki
      Ikävä
      48
      3856
    3. Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!

      Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava
      Maailman menoa
      21
      1405
    4. Riikan vappumiljardin maksavat sairaat, vanhukset ja kuolleiden omaiset

      Vappumiljardi, eli Riikan päätös laskea yhteisöveroa kaksi prosenttiyksikköä 18 prosenttiin, vie verotuloja noin miljard
      Maailman menoa
      12
      1147
    5. Olisitko tältä

      seisomalta valmis seksuaaliseen kanssakäymiseen hänen kanssaan?
      Ikävä
      98
      1051
    6. Naiset ei halua kilttejä miehiä

      Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,
      Ikävä
      162
      928
    7. Yllätä mut ja laita viestiä

      Whatsapissa. Uskallatko vielä?
      Ikävä
      52
      920
    8. Huomasin kyllä

      Mitä tästä pitäisi ajatella?
      Ikävä
      56
      876
    9. Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat

      Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue
      Viihde ja kulttuuri
      17
      869
    10. Tämä kikka tekee lihapullista entistä maukkaampia - Tämä "ihmeaine" löytyy keittiön kaapista

      Lihapullat ja ruskea kastike on arkiruokien kunkku! Paistatko itse lihapullat pannulla vai uunissa? Näin saat ruoasta v
      Ruoanlaitto
      9
      847
    Aihe