Alan ahdistua poikaystävästäni, kun hän määrää elämääni. Hän sanelee ehdot mitä minun tulee tehdä.
Onko normaalia
11
217
Vastaukset
- Anonyymi
Lähde kävelemään?
- Anonyymi
Välillä kyl mietin et lähenkö viel kun voin. En todellakaan tiedä mitä tulee tehdä.
- Anonyymi
Aloittajalle. Ei ole normaalia. Parisuhteessa tai tutustumisvaiheessa olette tasa-arvoisia tai miehen kuuluisi pitää sinua kuin kukkaa kämmenellä. Rakkauteen ei kuulu psykologinen tai henkinen väkivalta. Päätös on yksin sinun, mutta jo muutaman lauseen perusteella tilanteesi vaikuttaa huolestuttavalta.
- Anonyymi
Ei kannata jäädä jalkamatoksi. Tuollainen takahuoneen tuukka ei ole koskaan kasvanut äidistään irti. Kostaa alitajuisesti ylisuojelevalle äidilleen, on väärä osoite kun ei kantti kestä itsenäistyä.
jos et pidä siitä niin etsi sopivampi
Jos liikaa määrää ja sanelee ehtoja puolin ja toisin on sairasta, selvitä asia hänelle ja kerro, että jos ei paranna tapojaan , on st parempi erota(mies 53v)
- Anonyymi
Mitä tapahtuu, jollet tee kuten poikaystäväsi määrää? Olisi hyvä alkaa kouluttaa poikaystävääsi, että sinulla on oma vapaa tahtosi ja toimit sen mukaan, mikä on sinulle mieleen. Tai annat potut pottuina ja alatkin määräillä häntä. Voi olla että sitä hän odottaakin sinulta, eikä tuota kynnysmattona olemista. :D
- Anonyymi
Lähde. Tuollainen pahenee vain ajan kanssa. Et tule katumaan lähtöä vaan ymmärrät myöhemmin, että tärkeintä oli oma hyvinvointisi. Tässä elämässä ei kyllä kannata muiden miellyttämisen tielle lähteä. Se on niitä asioita mikä varmasti kaduttaa myöhemmin.
- Anonyymi
Lähde ennemmin kuin myöhemmin. Tilanne ei tuosta parane, päinvastoin.
- Anonyymi
Olen sen verran oppinut että suhteessa pitänee pyytää ei komentaa ( ellei kyse ole niistä leikeistä ja pidät siitä). pistä puhuttelu pystyyn itse ja kysy että miksi. Jos et saa järkevää vastausta mieti tosiaan sitä lähteekö kävelemään t: toinen mies
- Anonyymi
Äläkä vain "mieti", vaan lähde. t: kolmas mies :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuolemanrangaistus
Mielestäni kuolemanrangaistus on väärin kaikissa tilanteissa. Vaikka joku olisi murhannut 10 ihmistä, hänen surmaaminen1447334Miksi persut eivät häädä mamuja pois Suomesta?
Sitä vartenhan persut äänestettiin valtaan. Nyt valta on persuilla. Mamut nostaa työttömyyskorvauksia. Persut huutaa mam1675225KL - Sähköautoilu aiheuttaa lisäkustannuksia muille tehopiikkimaksujen muodossa!
Kauppalehti 15.1.2026 Kommentti / Sähköautoista tuli ongelma – Uusi ”vero” uhkaa Kun perhe ostaa sähköauton ja laittaa74108Eduskunnan setämiehet eivät häiritse
Porvariston sedät kertoivat kuorossa, että eivät tiedä häirinnästä mitään.133924Riikka Purra ei estä tehomaksun käyttöönottoa
Sähkön hinnoittelua koskevan määräyksen on määrä astua voimaan vuoden 2029 alusta, Energiavirastosta kerrotaan. Määräyk753874Sinä olet minun forEver
Sinä olet minun sielussain, sydämessäin, huulillain, sinä olet ain, Sinä olet vieressäin, kainalossain, sylissäin, ain,293385Jaguar i pace sähköauto hajosi. Jopa 100 tonnia akun vaihto. Edullisia kilometrejä
https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/fcaa5ae4-c04d-414d-ac54-dab991758b2e Tuo että sähköautossa ei lämmitys toimi on122931Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?
Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni862806Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto
Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,662380Silminnäkijät kertovat IS:lle useista törkeistä SDP:ssä tapahtuneista häirintätapauksista.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011749874.html Silminnäkijöiden Iltasanomille kertomusten mukaan SDP:ssä on tapahtu1032240