Kuinka suhtaudutte mieheen, joka selvinpäin ja ihan arkisessa tilanteessa kertoo olevansa ihastunut sinuun? Tunnette entuudestaan muutaman kuukauden ajalta.
Pidättekö täysin hulluna? Varsinkin, jos ette itse ole olleet ihastuneita. Välttelettekö tuon tunnustuksen jälkeen?
Entä jos olette olleetkin ihastuneita, mutta yllättävässä tilanteessa menette lukkoon. Kuinka suhtaudutte sen jälkeen?
Pidättekö täysin hulluna? Varsinkin, jos ette itse ole olleet ihastuneita. Välttelettekö tuon tunnustuksen jälkeen?
Entä jos olette olleetkin ihastuneita, mutta yllättävässä tilanteessa menette lukkoon. Kuinka suhtaudutte sen jälkeen?
Vastaukset 13
Vanhimmat
Kait se pitäs kattoo, mikä on miehiään, mutta aikaa veis. Parempi selvinpäin kuin törpöttelemällä.
Ihan vaan kaverin puolesta kyselet?
Ihan omasta puolestani tässä koetan pähkäillä missä mennään.
sitäpä vähän arvelinkin ja nyt vielä pähkäilet, että jospa hän kuitenkin olisi voinut ollakin ihastunut myös....
Jos hänkin olisi ihastunut ja haluaisi vastata tunteisiisi, niin se kyllä selviää. Nyt voit olla reippaasti sillä olettamuksella, että hän on vain hämillään ja ihan vain varmuuden vuoksi välttelee sinua, , ettet vain saisi mitään vääriä vaikutelmia.
sinun pitää nyt näyttää, että hänen ei tarvitse pelätä mitään ja voit edelleen hoitaa niitä asia-asioita asiallisesti ja kaikki voi jatkua niin kuin ennenkin.
Ja erittäin hienoa, että kerroit tunteistasi!
Kiitos asiallisesta vastauksesta.
Vaikea vaan näyttää mitään, kun ei me enää nähdä arjen merkeissä.
Hänelle siitä vaan koituu haittaa, jos nuo pari asiaa jää hoitamatta. Ja mulle tulee tietysti siitä huono omatunto. Pitikin mennä avautumaan.
Jos itselläkin on jo ollut tuntemuksia kyseistä miestä kohtaan niin varmasti vähän hämmentyneenä mutta ilolla moisen uutisen ottaa vastaan.
Jos ihan puskista tulee tunnustus eikä itsellä ole romanttisia fiiliksiä, niin onhan se hankala paikka. Ei halua toista loukata, mutta ei myöskään antaa turhaa toivoa. Enimmissä tapauksissa taitaisi mennä juuri tuon jatkossa välttelyn puolelle. Onhan se hivenen kiusallista tavata myöhemmin, kun toinen on avautunut tunteistaan eikä itsellä vastaavia ole.
Jos ollaan tuossa jälkimmäisen kappaleen vaihtoehdossa, mutta silti olisi asia-asioita, jotka pitäisi saada tuon avautumisen jälkeen hoidettua tunnustuksen tekijän kanssa, niin pystyisitkö hoitamaan? Kuinka kypsä nainen olet? (Eli hienovarainen kysymys koskien ikääsi.)
Kohta joku viinamies TÄRÄYTTÄÄ: vain viinaa juomalla ja kännissä saa naisia :D
Noh, jospa viinamies onkin oikeassa? Tämä selvinpäin lähestyminen ei ainakaan tuottanut tulosta.
Sitten voi unissa sammuneena nähdä unissaan mielikuvitus-seksiä :D
... silloin alkaa jo jossain vaiheessa ihmettelemään, että mitenkäs aina saan seksiä kun sammun: kaikki ovat unessa olleita seksikumppaneita eli mielikuvitusta.
Sanon,että on kiire...
Sanon,että on kiire...
95+%+miehistä++selvinpäin+saa+pakit+jos+kertoo+naiselle+että+on+ihastunut.+Itsellä+on+kokemusta+nuorena+kerroin+5+tytölle+että+kiinnoistais+seurustella+mutta+nolosti+sain+pakit.+Pari+vuotta+myöhemmin+kun+olin+opetellut+juomaan+viinaa+niin+kysyin+tytöiltä+että+kiinnostaako+niin+oli+heti+tyttö+oli+heti+kiinnostunut+ja+monta+kertaa+oltiin+urheilukentän+pukukopissa+suutelemassa.+Vain+viinaa+juomalla+mies+saa+naisia+ja+itsekkin+sain+heti+kun+aloin+juomaan+viinaa+kavereitten+kanssa.
T+viinamies