Ei tule lapsia...

https://www.is.fi/politiikka/art-2000006419415.html Jos ei ole vakituinen työpaikka, omakotitalo ja järkevä ukko.
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Naiset haluaa top 10 miehen eli varakkaan miehen. Ei kelpaa tyhmä ja ruma köyhä ätmi joita on suomessa puoli miljoonaa sinkkuna.

Äänestä
  • Jaa tuohon top10 ja tyhmän, köyhän ruman ätmin välillekö ei muunlaisia miehiä mahdu? No sitten onkin parempi jatkossakin vaan olla ilman.

    Äänestä

Omistusasunto ja omakotitalo eivät ole synonyymeja.

"Työelämän epävarmuus ja toimeentulon riittävyys painavat etenkin naisten tehdessä päätöstä perheen perustamisesta."

"lapsettomuus on lisääntynyt etenkin matalasti koulutetuilla ja pienipalkkaisilla naisilla. "

Äänestä

Tein lapseni ysikyt luvulla plus kakstuhatta luvulla. Ja avioerosin. Nyt olen iloinen sinkku,alle 50vuotias. Riittävä toimeentulo on. Miestä en enää tarvitse. Lapset ja lapsenlapset elämän ilo.

Äänestä

No ei yhtään väliä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

https://www.is.fi/politiikka/art-2000006419415.html Jos ei ole vakituinen työpaikka, omakotitalo ja järkevä ukko.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu