Jos lähitttulevaisuudessa kaupunki joutuu karanteenin niin miten olette siihen valmistautuneet?
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/94bda098-1ca1-466e-a55b-b467e901d013
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/94bda098-1ca1-466e-a55b-b467e901d013
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
No päästäänpähän Kemijärvestä!
Jos eukon kanssa joutuisi olemaan kuukausia yhtäjaksoisesti niin kummatkin päät hajoaisi.
Matukiihkoviirus on vallannut osan kansasta, se on paljon tuhovoimaisempi kuin koronapelit. Matukiihkoviiruksen saaneet tulisikin eristää niin pitkäksi aikaa, että pahin kiihko hellittää. Toki matukiihkoviiruksella on yhteyksiä koronaviiruksiin ja muihinkin, liittyy läheisesti koko kuvioon.
Matukiihkoviirus hävittää kokonaisia kansakuntia, niiden perinteiset kulttuurit ja elämäntavat jos pääsee vapaasti leviämään.
Briti alkoivat jo näyttää esimerkkiä, miten matukiihkoviirusta vastaan voi eristystoimilla alkaa tapella.
Hyvin korkeassa lämpötilassa Kemijärvikin puhdistuu.
Kemijärvi pitäisi julistaa luonnonsuojelualueeksi ja viinan vienti kieltää sinne.
Kemijärvi pärjää myös omavaraisena, vaikka laitettais muuri rajan ympäri! Paremmin vain menisi, kun ei tulla urputtamaan ja demarit Rovaniemeltä turpaa tukkimaan! Täällä saa olla IHMINEN, saako muualla?