Siis mikä ammattilainen voisi olla se joka osaisi katsoa mikä kropassa vikana?
Olen ikäni liikuntaa harrastanut (viime vuosina lähinnä kuntosali) nainen, nelikymppinen. Hoikka, sopivasti lihasta, mutta kropassani mättää paljon. Eteenpäin kääntyneet olkapäät, notkoselkä, alavatsan pömppö... Olen taistellut virheasentoja vastaan liikkeillä, voimaharjoittelulla, mm. rintalihasten ja lonkankoukistajien venyttelyllä ryhtiä ja lantion asentoa huomioimalla, syvien vatsatsalihasten harjoitteilla, ruokavaliolla...mutta mikään ei muutu.
Kuka kertoisi missä kohtaa on vika..Eli mikä olisi se ammattilainen joka näkisi kroppani kokonaisuutena ja osaisi löytää "kipukohdat"? Fysiotetapeutti?
Kuka katsoisi kropan kuntoon?
Anonyymi
2
128
Vastaukset
- Anonyymi
Geenit määräävät kaiken. Ei kannata verrata itseään "hyvinvointivalmentajiin", jotka itse polttavat rasvan ja kasvattavat lihakset täysin dopingaineiden avulla harjoittelematta yhtään "sunnuntaikuntoilijaa" kovemmin.
- Anonyymi
Meillä oli urheiluhieroja naapurissa. Hän tsekkasi naiset oskullaattorilla, jonka jälkeen koko vatsa alkoi pömpöttämään, ei pelkästään alavatsa. Mahtaiskos sopia sulle?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka se jytkytti BKT:stä nyt 0,3 prosenttia pois
Ja vain kolmessa kuukaudessa! Vuositasollahan tuo tarkoittaa reilun prosentin pudotusta. Pärjäisi varmaan lasketteluss248881SDP haluaa LISÄÄ veroja bensa-autoille!
Sdp:n vaihtoehtobudjetti esittää polttomoottoriautoille lisää veroja Sdp esittää tuoreessa vaihtoehtobudjetissaan verot707260Mies, näen sinua hetken
ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen274719Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki2323844Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa
Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman333103Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)
Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.132796Riikka Purra on ihana, jämpti
Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä1092743Brittiläinen vasemmistolehti: Sanna Marin oli vihdoin rehellinen
Nyt tulee pahasti lunta tupaan Seiskan tähtitytölle. Ex-pääministerin kirjaa arvostellaan latteuksista ja itsekehusta.162580"Purra löylytti oppositiota", sanoi naistoimittaja Pöllöraadissa
Kyllä, Purra tekee juuri sitä työtä mitä hänen tuossa asemassa pitää tehdä, hän antaa oppositiolle takaisin samalla mita452441Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!
Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling742429