Kolme nuorta naista katselivat minua ruokakaupassa. 😂
Tarvitseeko olla huolissaan?
Anonyymi
2461
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Nauroivatko samalla?
Valitettavasti eivät nauraneet. 😭
Säälivätkö?
Eivät valitettavasti sitäkään. 😰
Eli itkivät.
Eivät itkeneet, minä itkin kommentille. 😂
No mitä tuli?
On aivan normaalia, että ihmiset katsovat toisia ihmisiä. Minä muuten olen aina ihmetellyt sellaisia, jotka eivät katso ympärilleen.
Hei, asut Suomessa! Siellähän on kirjoittamaton sääntö että välimatkaa toiseen ihmiseen pitää olla ainakin kolme metriä. Kohti ei saa katsoa, se voi olla jopa vaarallista. MISSÄÄN TAPAUKSESSA älä puhu mitään tai kysy mitään tuntemattomalta!!!
Epäile, kyräile, vihaa, kadehdi, siinä tärkeimmät neuvot suomalaisilla. Jos et, olet hullu tai sitten humalassa etkä osaa käyttäytymissääntöjä.
Kerta kaikkiaan seinähullua porukkaa suurimmalta osin.
Mulla on niin hyvä stereonäkö ettei tarvitse katsella ihmisiä.
Yksi mono eli sannan vanha sandaali sinulle myös kelpaa talvikengäksikin.
Katsominen on eri asia, siis vilkaisu, mutta tietyn aikaa kestävä katse on noloa ja epäkohteliasta tuijotusta.
No katsopa tuotakin alppihiihtokilpailua nyt freestyle-hyppääjiä ja kumpareita.... jos vähänkään epäonnistuu ja laskeutuu päälleen niin on henkipois, niin kovat nopeudet... odotin itse YLE2 nyt tulee näitä suorana.
Vetskari auki?
Eivät katselleet jalkoväliä, vetoketju oli kiinni. Farkut vaihdoin kotona lökäpöksyihin. 😋
Ja partakin ajamatta?
Itse jännitin hiihtojen kilpailuja... Teresa Johaug ja sitten nämä Freestyle-hypyt.... todella hengenvaarallisia nuo freestylen hypyt jos laskeutuu vahingossa niskalleen.
Päinvastoin, sinun kannattaa olla hyvilläsi. Olet ilmeisesti komea ja miellyttävä adonis, jossa naisen silmä lepää. Nyt sait huomiota kolmelta neitokaiselta. Miksi et mennyt juttelemaan?
En pidä soveliaana häiriköidä muita asiakkaita tarpeettomasti kaupassa. 😉
Väärä vastaus. Menetit mahdollisuuden tutustua viehättäviin naisiin. Muistitko edes hymyillä? Olisivat varmasti vastanneet hymyyn. :)
Luultavasti tällä hetkellä, jossain päin Suomenniemeä, seisoo kolme, hyvin pettynyttä ja turhautunutta nuorta naista. Voi, voi sentään!
Eiköhän tuossa tapauksessa kolme pettynyttä ja turhautunutta nuorta naista käy jatkossa useammin kaupassa. 😉 Aina hymyilen ystävällisesti katsekontaktissa, en virnuile creepysti. 😬😁
Jäivätkö supattamaan keskenään?
Kolmikantaista mietiskelyä kandeeko.
Ne aikovat ryöstää sut...
xLiner
Pitäisi olla huolissaan siitä että kuvittelee ihmisten tarkkailevan, ei välttämättä ihan skitsofreniaa mutta harhaluuloisuutta.