AHDISTAVAA! YLLÄTTÄVÄN MONI NAINEN KERTOO MIESTEN TUIJOTTAVAN KUNTOSALILLA 10.03.2020 19:33 Kuntosa

Anonyymi

AHDISTAVAA! YLLÄTTÄVÄN MONI NAINEN KERTOO MIESTEN TUIJOTTAVAN KUNTOSALILLA

Kuntosali voi olla yllättävän ahdistava paikka naisille. Kyselyn mukaan valtaosa naisista on kokenut salilla sopimatonta käytöstä vastakkaisen sukupuolen taholta.

Mindbodyn toteuttama kysely paljastaa, että 57 prosenttia salilla käyvästä naisesta kokee, että heitä on silmäilty sopimattomasti. Miehistä vain 38 prosenttia sanoo joutuneensa sietämään sopimatonta tuijotusta. 37 prosenttia naisista ja 27 prosenttia miehistä sanoo, että heitä on yritetty iskeä salilla.

Suojautuakseen miesten sopimattomalta käytökseltä, 51 prosenttia naisista käy kuntosalilla yhdessä kaverin kanssa. 15 prosenttia naisista ja 12 prosenttia miehistä haluaa valmentajakseen samaa sukupuolta olevan henkilön. Noin neljäsosa kyselyyn vastanneista naisista kävisi mieluummin kuntosalilla, jossa miehille ja naisille on omat, erilliset osastonsa.

4

161

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ihmiset ja VARSINKIN suomalaiset ovat PELKUREITA!!!!!vapistaan ja täristään ja änkytetään!! yksi PANIIKKIHÄIRIÖN_LUVATTU_MAA!! mutta sitten kun saadaan VIINAA SUUHUN.. ollaan kuin EUROOPAN_OMISTAJAT!!!! MITÄÄN MUUTA ei osata kuin ÄLYPYHELINTA NYPLÄTÄ!!!!! ilman sitä alkaa TÄRINÄ JA VAPINA ja ÄNKYTYS!!!!!! tää KANSA ON SAIRAS!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    • Anonyymi

      mun vaimo tykkää kun komiat miehet katsoo.

    • Anonyymi

      Mie vemppaan siin jalkakoneen takan ku nätti tyttö punnertaa. Hii haa. 247 om mun sali ja muidenki outojen.

    • Anonyymi

      Eipä tytöille kelpaa omat puolet vaikka ne on monessa salissa vaan pitää tulla kyttään meitä urhoja

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      54
      2248
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      62
      2152
    3. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      13
      1661
    4. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      62
      1482
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      51
      1443
    6. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      875
    7. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      90
      767
    8. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      747
    9. Sotekeskus

      Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit
      Ähtäri
      33
      718
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      40
      683
    Aihe