AHDISTAVAA! YLLÄTTÄVÄN MONI NAINEN KERTOO MIESTEN TUIJOTTAVAN KUNTOSALILLA
Kuntosali voi olla yllättävän ahdistava paikka naisille. Kyselyn mukaan valtaosa naisista on kokenut salilla sopimatonta käytöstä vastakkaisen sukupuolen taholta.
Mindbodyn toteuttama kysely paljastaa, että 57 prosenttia salilla käyvästä naisesta kokee, että heitä on silmäilty sopimattomasti. Miehistä vain 38 prosenttia sanoo joutuneensa sietämään sopimatonta tuijotusta. 37 prosenttia naisista ja 27 prosenttia miehistä sanoo, että heitä on yritetty iskeä salilla.
Suojautuakseen miesten sopimattomalta käytökseltä, 51 prosenttia naisista käy kuntosalilla yhdessä kaverin kanssa. 15 prosenttia naisista ja 12 prosenttia miehistä haluaa valmentajakseen samaa sukupuolta olevan henkilön. Noin neljäsosa kyselyyn vastanneista naisista kävisi mieluummin kuntosalilla, jossa miehille ja naisille on omat, erilliset osastonsa.
AHDISTAVAA! YLLÄTTÄVÄN MONI NAINEN KERTOO MIESTEN TUIJOTTAVAN KUNTOSALILLA 10.03.2020 19:33 Kuntosa
4
161
Vastaukset
- Anonyymi
Ihmiset ja VARSINKIN suomalaiset ovat PELKUREITA!!!!!vapistaan ja täristään ja änkytetään!! yksi PANIIKKIHÄIRIÖN_LUVATTU_MAA!! mutta sitten kun saadaan VIINAA SUUHUN.. ollaan kuin EUROOPAN_OMISTAJAT!!!! MITÄÄN MUUTA ei osata kuin ÄLYPYHELINTA NYPLÄTÄ!!!!! ilman sitä alkaa TÄRINÄ JA VAPINA ja ÄNKYTYS!!!!!! tää KANSA ON SAIRAS!!!!!!!!!!!!!!!!!!
- Anonyymi
mun vaimo tykkää kun komiat miehet katsoo.
- Anonyymi
Mie vemppaan siin jalkakoneen takan ku nätti tyttö punnertaa. Hii haa. 247 om mun sali ja muidenki outojen.
- Anonyymi
Eipä tytöille kelpaa omat puolet vaikka ne on monessa salissa vaan pitää tulla kyttään meitä urhoja
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 542248
- 622152
SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p131661- 621482
- 511443
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?41875Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit90767Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.118747Sotekeskus
Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit33718- 40683