Hei mulla on ksyysmys miehille.
Tykkääkö mies lapsista. Tai siis tarkotan pitääkö siitä, että häntä kutsutaan isäksi . Voiko esim 23-vuotias olla valmis olemaan isä. Musta tuntuu ettei mun kysymys mene perille. Katsokaa naiset haluaa opiskella ja synnyttää myöhemmin lapsia. No eiks nii että miehelle on ihan sama, koska eihän hän valvo 24/7 lapsen takia. Eikä hän juokse lasten perään.
Pitääkö mies lapsista?
11
138
Vastaukset
- Anonyymi
Nykyiset isät valvoo oman osansa.
Pukee,ruokkii,pesee, sitä et kadu koskaan. Hei mulla on kysymys miehille.
Tykkääkö mies lapsista. Tai siis tarkotan pitääkö siitä, että häntä kutsutaan isäksi . Voiko esim 23-vuotias olla valmis olemaan isä. Musta tuntuu ettei mun kysymys mene perille. Katsokaa naiset haluaa opiskella ja synnyttää myöhemmin lapsia. No eiks nii että miehelle on ihan sama, koska eihän hän valvo 24/7 lapsen takia. Eikä hän juokse lasten perään.
Tykkääkö mies lapsista...siis ketä tarkoitat, jotkut miehet tykkää jotkut ei.
Voiko esim 23-vuotias olla isä? No miksi ei voi parikymmentävuotta sitten tuo oli ihan normaali ikä tulla isäksi ja äidiksi ja toivon, että samaan palattaisiin uudelleen. Sehän tarkoittaisi sitä, että myös työmarkkinat olisivat vakaammat ja elämä tukevammalla pohjalla myös nuorilla aikuisilla ja uskaltaisi tehdä lapsia.
Viimeiseen toteamukseesi vastasin edellisessä kommentissani.- Anonyymi
Hei kiitos! Vastauksestasi olen nyt ymmärtäväinen. Sä et ainakaa pitänyt tämän kysymyksen tyhmänä, kuten eräät. Ja vastasit kivasti.
- Anonyymi
Tosi typerä kysymys, tykkääkö mies lapsista. Ei tietenkään kaikki miehet tykkää lapsista kun eiväthän kaikki naisetkaan tykkää lapsista. Esim. minä en ikinä tee lasta vaikka oon nainen, koska mun mielestä populaa on aivan liikaa jo ilman mun lisääntymispanostakin, enkä noin yleisellä tasolla pidä lapsista. En osaa leikkiä enkä olla lasten kanssa tippaakaan.
Mutta ainakin mun kaveripiirissä miehet hoitaa lapsiaan siinä kuin naisetkin. Työkaverina on keski-ikäinen yksinhuoltajamies, joka on huolehtinut kersoistaan vissiin yli 10 vuotta ilman lasten äitiä. Samaten mun kaukainen serkku elää useamman kersansa kanssa ilman naista, koska kersojen äiti lähti jonkun toisen miehen matkaan ja tekee sille uutta lapsikatrasta.
Tähän vähäiseen elämänkokemukseen nojaten käsittääkseni lapsirakas voi sellanenkin tyyppi olla jolla on kulkuset jalkojen välissä.- Anonyymi
Hei täällä aloittaja. Voin kyllä sanoa että loukkaannuin kuin sanoit "tosi typerä kysymys", koska minähän vaan kysyin kysymyksen, joka mua vaivasi eihän siinä vikaa ollut. Vai oliko??.
Minä olen 16-vuotias ja, koska olen nainen en tiedä miehen ajatuksista mitään siksi vaan kysyin. Kun ei uskalla kysyä suoraan joltain joten jepp!! 💕 - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hei täällä aloittaja. Voin kyllä sanoa että loukkaannuin kuin sanoit "tosi typerä kysymys", koska minähän vaan kysyin kysymyksen, joka mua vaivasi eihän siinä vikaa ollut. Vai oliko??.
Minä olen 16-vuotias ja, koska olen nainen en tiedä miehen ajatuksista mitään siksi vaan kysyin. Kun ei uskalla kysyä suoraan joltain joten jepp!! 💕No voe ihme samoja ihmisiä ne miehetkin on kuin naiset älkää uskoko kaikkia cosmopolitaneja vaan ajatelkaa itse
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hei täällä aloittaja. Voin kyllä sanoa että loukkaannuin kuin sanoit "tosi typerä kysymys", koska minähän vaan kysyin kysymyksen, joka mua vaivasi eihän siinä vikaa ollut. Vai oliko??.
Minä olen 16-vuotias ja, koska olen nainen en tiedä miehen ajatuksista mitään siksi vaan kysyin. Kun ei uskalla kysyä suoraan joltain joten jepp!! 💕et ole nainen vaan tyttö, lapsi vasta itsekin jos olet 16v. Eipä kannata tuossa iässä vielä haaskata aikaa miettimällä miesten ajatuksia lapsista.
Pidä hauskaa, nauti nuoruusvuosistasi, opiskele, hanki ammatti ja ehkä sitten vasta kannattaa miettiä perheen perustamista. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
et ole nainen vaan tyttö, lapsi vasta itsekin jos olet 16v. Eipä kannata tuossa iässä vielä haaskata aikaa miettimällä miesten ajatuksia lapsista.
Pidä hauskaa, nauti nuoruusvuosistasi, opiskele, hanki ammatti ja ehkä sitten vasta kannattaa miettiä perheen perustamista.Olen kanssasi eri mieltä, kyllä tuo on ihan hyvä ikä alkaa miettimään tuollaisiakin asioita ja yleensä kaikkea muutakin kuin vain keskittyä siihen hauskanpitoon. Nykyään on liikaa porukkaa, joka venyttää lapsuuttaan kaksvitoseksi asti.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Olen kanssasi eri mieltä, kyllä tuo on ihan hyvä ikä alkaa miettimään tuollaisiakin asioita ja yleensä kaikkea muutakin kuin vain keskittyä siihen hauskanpitoon. Nykyään on liikaa porukkaa, joka venyttää lapsuuttaan kaksvitoseksi asti.
Aloittajalla on kysymyksen asettelu vähän pielessä.
Kun ihminen kuiteski on loppupeleissä yksilö ja itse päättää miten kohtelee puolisoaan, haluaako lapsia vai ei ja miten vahvasti on läsnä lastensa elämässä.
Yksittäiset yksilöt elävät jokainen omassa kuplassaan ja päättää omalta kohdaltaan mihin suuntaan lähtee ja mitä haluaa.
Mun mielestä on tosi hyvä jos ensin miettii millasen kumppanin haluaa, ja keskustelee toiveistaan niin lasten, työn kuin tulevan elämänsäkin suhteen. Ja tämä koskee kumpaakin sukupuolta yhtä lailla.
Se kuka on sopiva minkä ikäisenä vanhemmaksi tai kuka ja miksi tänä päivänä yleensäkään haluaa perheen, siitä voidaan keskustella hamaan tappiin saakka yleisellä tasolla, mutta ei se keskustelu aikuisten oikeesti johda mihinkään. Jokaisen yksilön se päätös on tehtävä omalta kohdaltaan eikä mentävä massan mukana tyyliin kun noi muutkin niin minunkin on sitten pakko... tai minäkin haluun kun muutkin haluuu...
Lapsilisän ja sossun rahojen varaan ei mun mielestä ole kovinkaan järkevää perhettä perustaa. Varmaan sekin toimii, mutta ei ole kauheen viisasta tulla toimeen pelkästään yhteiskunnan elättämänä, joten kyllä 16 veen pitää ensin kasvaa hiukka isompiin saappaisiin ja tekoihin kykeneväksi ennen kuin kersojen tekoa miettii.
- Anonyymi
Aloittajalle. Katsele ympärillesi ja opi näkemästäsi. Puhu ihmisten kanssa sukupuoleen, ikään yms muuhun katsomatta. Kulje maailmalla, opiskele, ja sisäistä oppimasi ja kuulemasi. Asioista on niin monta mielipidettä kuin on keskustelukumppaniakin. Kasva aikuiseksi ensin, mieti omien lasten tekoa aikaisintaan 10 vuoden päästä.
- Anonyymi
Riippuu kastikkeesta...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 264523
- 1092292
Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!
Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa981513Miten suomalaiset miehet
On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää1731436- 601294
Eräs läheinen sanoi
Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.561155Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä
– On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe2041118puukkotappelu-keskella-tieta
https://www.paivanlehti.fi/puukkotappelu-keskella-tieta-kohta-toinen-miehista-makasi-elottomana-maassa/ Poliisi sai klo111069- 501049
Missä Martina miehineen?
Onko tämä v. 2009 Turhin julkkis unohdettu nyt vallan? Mistä nyt tulee rahaa, kun ketään ei kiinnosta? Tähänkö päättyi M1931004