Aja kysymys

Anonyymi

Miten on varauduttu koronavirukseen, siinäpä purtavaa jos ja kun se alkaa jylläämään. Miten päivittäiset asiat hoidetaan?? Loppuu turhat ruikutukset vai?

13

981

    Vastaukset 13

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Näin siinä sitten kävi, että tämä kohuttu metsähallituslaki meni läpi. Eli Suomen metsät ovat nyt yhtiöitettyjä Euroopan Keskuspankin painostuksesta.

      Suomen valtion velkamäärä ylittyi jo niin suureksi, että monikansallisten pankkien rikosvaltuuskunta (Rothschild, Rockefeller) ovat nyt tarrautuneet kiinni jo tämän maan arvokkaisiin metsiin ja pohjavesialueisiin.

      Suomen metsät sekä pohjavedet ovat alusta alkaen olleet ns. kansallisomaisuutta, eikä niitä kuulunut missään vaiheessa myydä pois täältä. Mutta USA:n hallinnon yksityiset konsultit saivat nyt juoniteltua ne yhtiölain piiriin, jolloin ne tullaan jatkossa myymään halvalla ahneille ulkomaalaisille sijoittajille.

      • Anonyymi

        Auttaako metsät virukseen?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Auttaako metsät virukseen?

        Enää on jäljellä ripe kulttuuriamme,no sekin menetetään näköjään islamille viherkommareiden ansiosta.


    • Anonyymi

      Onhan muoniossa ollut 3 koronavirus epäilyä, mut kokeet oli negatiiviset. Vuodeosasto on ainaki suljettuna

    • Anonyymi

      AIKA PALJON HYSTERIAN MERKKEJÄ NYT OLEMASSA TÄSTÄ CORONASTA. PARAS ELÄÄ NORMAALIA ELÄMÄÄ MUTTA VÄLTTÄÄ TURHAA REISSAILUA.
      JOS ON HYVIN TARTTUVA ON VARMAA ETTÄ MONI SEN SAA MUTTA HARVALLA SE YLTYY PAHAKSI. AAIKA SAMA KUN TAVALLISESSA INFLUENSSASSA.

      • Anonyymi

        Jossain vaiheessa aletaan kaivaa koronalle maksumiestä. HUS toimitusjohtaja kertoo koronan olevan elintaso taudin, taudin tuijina Suomeen olivat laskettelijat. Onko hinta liian hulppea heidän kukkarolleen? Itsekkäästi toimiminen maksaa,epäilen vastuunkantoa heiltä.


      • Anonyymi

        Juu jos katsoo ihmisten ostoja, emboja jokaisella sylissä. Vatsa on kuralla ja hiilitabletit kortilla.


      • Anonyymi

        Olisiko ero aasialaiseen siinä että silloin kauan sitten 50 - luvulla, kevätflunssa tuli ja kuumetta oli paljon. Vasta jälkeenpäin saatiin selville, kuinka vaikeaa muillakin oli.
        Nyt tässä on jo kuukausi pelätty hullun lailla kevätflunssaa.
        Vieläkään ei tuttavapiiriin kuulu ketään joka olisi taudin saanut.
        Mutta tautilomaa on vietetty kohta kuukausi.


      • Anonyymi

        Minun tuttavista ei kukaan vielä ole saanut Wuhaninnuhaa.
        Mutta kyllä se aika koittaa.
        Sittenpä se on ohi nopeammin, sanoi kittiläläinen sairaanhoitaja uutisissa.


    • Anonyymi

      Kukaan ei tiedä mitä on vielä edessä. Voi olla,että tämän epidemian jälkeen tulee kahtakauheampi virus tai sama korona uusiutuu paljon tehokkaampana. Kyllä se on nyt ihmiskunnan tuho alkanut. Eikä siinä vielä kaikki; Otsoniaukko on valtava ja suurenee pikavauhtia.

    • Anonyymi

      Turistit kuiten saapuneet, ei tunnut kiellot vaikuttavan

      • Anonyymi

        Eiköhän pahimmat paikat ole kokoontumiset sisätiloissa! Jos ihmiset ulkoilee, onko se sitten pahasta? Ulkonaliikumiskieltoa ei ole ja töissäkin pitää käydä. Järki käteen.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Eiköhän pahimmat paikat ole kokoontumiset sisätiloissa! Jos ihmiset ulkoilee, onko se sitten pahasta? Ulkonaliikumiskieltoa ei ole ja töissäkin pitää käydä. Järki käteen.

        2/3 korona kuolemista Suomessa on tapahtunut hoivakodeissa.
        Eikö se ole tyypillistä muissakin kausilenssuissa?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pyhäjärvi syvällä kusessa

      Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha
      Pyhäjärvi
      142
      1660
    2. Oivallus

      Mitä olet oivaltanut viimeksi?
      Ikävä
      154
      1134
    3. Miten voi sinun

      tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät
      Ikävä
      70
      980
    4. Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?

      Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi
      Sinkut
      345
      977
    5. 68
      753
    6. PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE

      ...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.
      Pyhäjärvi
      56
      743
    7. Väleistä

      Minkälaiset välit sinulla on kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      69
      701
    8. Rakastan sinua mies

      Siksi haluankin vain sinun kanssa sitä.
      Ikävä
      38
      654
    9. Ernest Lawson rehellisenä vaikeasta TTK-tilanteesta: "Vain harvan ja valitun henkilön tiedossa"

      Tanssii Tähtien Kanssa tulee syksyn iloksi ja tiedossa on suosikkisarjan 19. kausi. Tulevalla kaudella nähdään iso uudi
      Tanssii tähtien kanssa
      7
      621
    10. Missä vaiheessa

      Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et
      Ikävä
      33
      591
    Aihe