Miten on varauduttu koronavirukseen, siinäpä purtavaa jos ja kun se alkaa jylläämään. Miten päivittäiset asiat hoidetaan?? Loppuu turhat ruikutukset vai?
Aja kysymys
13
942
Vastaukset
- Anonyymi
Näin siinä sitten kävi, että tämä kohuttu metsähallituslaki meni läpi. Eli Suomen metsät ovat nyt yhtiöitettyjä Euroopan Keskuspankin painostuksesta.
Suomen valtion velkamäärä ylittyi jo niin suureksi, että monikansallisten pankkien rikosvaltuuskunta (Rothschild, Rockefeller) ovat nyt tarrautuneet kiinni jo tämän maan arvokkaisiin metsiin ja pohjavesialueisiin.
Suomen metsät sekä pohjavedet ovat alusta alkaen olleet ns. kansallisomaisuutta, eikä niitä kuulunut missään vaiheessa myydä pois täältä. Mutta USA:n hallinnon yksityiset konsultit saivat nyt juoniteltua ne yhtiölain piiriin, jolloin ne tullaan jatkossa myymään halvalla ahneille ulkomaalaisille sijoittajille.- Anonyymi
Auttaako metsät virukseen?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Auttaako metsät virukseen?
Enää on jäljellä ripe kulttuuriamme,no sekin menetetään näköjään islamille viherkommareiden ansiosta.
- Anonyymi
Onhan muoniossa ollut 3 koronavirus epäilyä, mut kokeet oli negatiiviset. Vuodeosasto on ainaki suljettuna
- Anonyymi
AIKA PALJON HYSTERIAN MERKKEJÄ NYT OLEMASSA TÄSTÄ CORONASTA. PARAS ELÄÄ NORMAALIA ELÄMÄÄ MUTTA VÄLTTÄÄ TURHAA REISSAILUA.
JOS ON HYVIN TARTTUVA ON VARMAA ETTÄ MONI SEN SAA MUTTA HARVALLA SE YLTYY PAHAKSI. AAIKA SAMA KUN TAVALLISESSA INFLUENSSASSA.- Anonyymi
Jossain vaiheessa aletaan kaivaa koronalle maksumiestä. HUS toimitusjohtaja kertoo koronan olevan elintaso taudin, taudin tuijina Suomeen olivat laskettelijat. Onko hinta liian hulppea heidän kukkarolleen? Itsekkäästi toimiminen maksaa,epäilen vastuunkantoa heiltä.
- Anonyymi
Juu jos katsoo ihmisten ostoja, emboja jokaisella sylissä. Vatsa on kuralla ja hiilitabletit kortilla.
- Anonyymi
Olisiko ero aasialaiseen siinä että silloin kauan sitten 50 - luvulla, kevätflunssa tuli ja kuumetta oli paljon. Vasta jälkeenpäin saatiin selville, kuinka vaikeaa muillakin oli.
Nyt tässä on jo kuukausi pelätty hullun lailla kevätflunssaa.
Vieläkään ei tuttavapiiriin kuulu ketään joka olisi taudin saanut.
Mutta tautilomaa on vietetty kohta kuukausi. - Anonyymi
Minun tuttavista ei kukaan vielä ole saanut Wuhaninnuhaa.
Mutta kyllä se aika koittaa.
Sittenpä se on ohi nopeammin, sanoi kittiläläinen sairaanhoitaja uutisissa.
- Anonyymi
Kukaan ei tiedä mitä on vielä edessä. Voi olla,että tämän epidemian jälkeen tulee kahtakauheampi virus tai sama korona uusiutuu paljon tehokkaampana. Kyllä se on nyt ihmiskunnan tuho alkanut. Eikä siinä vielä kaikki; Otsoniaukko on valtava ja suurenee pikavauhtia.
- Anonyymi
Turistit kuiten saapuneet, ei tunnut kiellot vaikuttavan
- Anonyymi
Eiköhän pahimmat paikat ole kokoontumiset sisätiloissa! Jos ihmiset ulkoilee, onko se sitten pahasta? Ulkonaliikumiskieltoa ei ole ja töissäkin pitää käydä. Järki käteen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eiköhän pahimmat paikat ole kokoontumiset sisätiloissa! Jos ihmiset ulkoilee, onko se sitten pahasta? Ulkonaliikumiskieltoa ei ole ja töissäkin pitää käydä. Järki käteen.
2/3 korona kuolemista Suomessa on tapahtunut hoivakodeissa.
Eikö se ole tyypillistä muissakin kausilenssuissa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1443641"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?722206Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p641938Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am971911- 191869
Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.91714Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m171581- 791564
Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko111370Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1251353