että inhoat vastakkaisessa sukupuolessa esim kaljuutta isoa mahaa vanhan näköinen ikäisekseen moukka kouluttamaton ei sosiaalinen tai nainen jolla pienet rinnat liian lihava tai laiha tyhmä kouluttautumaton mutta kuitenkin rakastut oikeasti siihen jos tutustut ja se on sinulle täydellinen kumppani ja se kiihottaa sinua ja sitten tulee täydellisiä ihmisiä on komeaakin komeampi tai kaunistakin kauniimpi mutta se ei kiihota sinua vai kiihottaako vain täydelliset ihmiset ja heihin rakastut oikeasti
voiko käydä näin
Anonyymi
7<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
rakkaus ei kato ulkonäköö
Tuollainen koko omaisuuden polttotuhoaminenkin on täysin mahdollista ja on isäsi syy jos on jotain järjertöä kuten joku imperial klans of the KKK...
Miksi isäsi on luuseri?
Jos vastaat tuohon kysymykseen niin joku Dragon-luokan ihmihen voisi jättää tuhoamatta koko sukusi omaisuuden.
Kysymys oli se:: Miksi isäsi on vitun luuseri?
Rakkaus ei katsoa aika eikä paikkaa eikä ulkonäkö.
Minulla on käynyt niin kuitenkin että kokemattomana, nuorena ja tietämättömänä lähdin kohti uutta.
Alkuun ensimmäiset vuodet myönään oli tosi mukavaa ja on kivoja muistoja.
Mutta hän on unohtanut mua, kyllä nainen tarvitse läheisyyttä, kauniita sanoja, vieressä nukkumista..
Meillä se on kadonnut vaan, sexi on semmosta pakollista mun mielestäni, on se kivaa juuri sillä hetkellä mut sen jälkee sama paska päivästä toiseen.
Ihminen kypsyy siihen.
Ei rahalla ja ostamisella saa kaikkea, ei se oo sitä!!
Päivästä toisen sama on jatkunut pitkään.
Ei yhteisiä kavereita ei mitään.
Jos käydäänki jossain syömässä ostoksilla tai mummolassa.
Ja sitten käy niin kun toinen ei huomaa että tekee vääriin ja satuttaa minua välissä muodostuu semmonen muuri.
Elät semmosta elämä että haet koko ajan syyttä kuinka lähteä pois.
Mut sit kun katsot lapsen rupee surettaa ja ajattelet jos mä kuitenkin jään.
Tosi koskettava kirjotus. Nää on näitä juttuja mitä harva ymmärtää. Ero voi tosin lapsellekin olla parempi juttu. Oothan kuitenkin puolisollesi kertonut fiiliksesi? Se on musertavaa, jos kerrot ja toinen ei reagoi.
Niin se on ruma ei saa jää yksin tai on muiden mörköjen kanssa.
Kaljuja on monenlaisia. Itse ajattelen että jos kalju on paha, niin kokonaan kalju tai ihan lyhyt siili, on kivempi kuin mitkään epätoivoiset yritykset peittää sitä kaljua esim. kasvattamalla pitkiä ohuita haivenia sitä kaljua muka peittämään.
Iso maha/ylipaino. Monelle turn off. Itselle myös vähän, mutta vain välillisesti siihen ylipainoon liittyen. Nimittäin, jollei ihminen huolehdi kehostaan, niin ongelmaksi ei itselle välttämättä niinkään nouse se ulkoinen habitus, vaan se asenne! Kyllä miehen täytyy itsestään osata ja haluta huolehtia ja välittää omasta hyvinvoinnistaan.
Moukka on moukka vaikka voissa paistaisi. Ei jatkoon.
Kouluttamaton. Menee vähän siihen samaan kategoriaan kuin se mahakin. Meillä on Suomessa niin hyvät opiskelumahdollisuudet, että on vaan ihan itsestä kiinni, opiskeleeko, jos nyt siis joko on, tai itse kokee olevansa kouluttamaton.
Yksinäiset sudet ei niinkään mikään turn off, mutta heihin on vaikea tutustua ja sosiaalinen nainen ei sovi erakon kanssa oikein yhteen.
Sitten sanoisin, että rakastuminen voi tapahtua ihan näistä ulkoisista tekijöistä riippumatta, ja tapahtuukin, jos vähän katsot katukuvaa. Mutta kiihottuminen olisi hyvä pitää erillään kiinnostumisesta ellei pelkkää seksiä ole hakemassa. Naiset harvemmin kiihottuu ennen kuin ovat tutustuneet ja löytäneet sitä kemiaa sen miehen kanssa, ja siksi esim. rivo kielenkäyttö, seksistiset iskurepliikit yms. toimivat naisiin hyvin heikosti.