Kumpi on parempi?
Bruce Lee vai Jean Claude Van damme?
Anonyymi
77<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 77
Vanhimmat
Toinen on kuollut ja toinen (vieteri) pappa. Vastaan Scott Adkins.
Damme
Parempi missä mielessä? Jean-Claude on väliviivalla ja oikealta nimeltään Van Varenberg.
Noista varmaankin Jean-Claude kun Bruce on ruohoa.
Itse kyllä miettisin ennemmin Bruce Willistä ja Jean Renoa.
No näissä vastaus on aina Chuck Norris.
Se ja teräsmieskin kerran löivät kerran vetoa kumpi voittaa tappelun.... Häviäjän piti pitää loppuikänsä pitää alushousuja housujen päällä....
Chuck Norris muuten voi läimäyttää pyöröovenkin kiinni.
Ettäs tiijätte...😁
Ainiin ja sehän kuoli jo 20 vuotta sitten, mutta kuolema ei ole uskaltanut sitä hälle kertoa. 😳
Tiedäkö muuten Disse kumpi on kumpi? Chuck Norris ja neanderilainen.
https://kep.cdn.indexvas.hu/1/0/2055/20551/205511/20551131_e7ea5af8f3e2c3895013504272ad13d8_wm.jpg
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/3/30/Chuck_Norris_May_2015.jpg/220px-Chuck_Norris_May_2015.jpg
Asusteet saattaa paljastaa, vinkkinä. :)
Katselin muuten äskettäin Scott Adkinsin tähdittämän B-luokan elokuvan, Close Range. Siinä oli Hollywood hiekkaa, renkaat ulvoi hiekalla. :D
No Norrisihan on aina aikaansa edellä. Kun Bell keksi puhelimen, siellä oli jo kolme vastaamatonta puhelua Norrisilta. ☝️😀
Ja mitä Amstrong näki kuussa? Tekstin hiekassa, Chuck was here! 😬
Amerikan ninjassa ajoivat jeepin joskus ranteen vahvuiseen poppeliin ja se räjähti. 😂😂😂
Joo ja hämähäkkien pelkoa kutsutaan araknofobiaksi, ahtaiden paikkojen pelkoa klaustrofobiaksi ja Chuck Norrisin pelkoa logiikaksi.
Ennen oli katu jonka nimi oli Chuck Norris. Nimi kuitenkin vaihdettiin, koska kukaan ei ylitä Chuck Norrista!
Kuulemma 60 000 Chuck Norris-vitsiä maailmalla... 😳 Tiedätkö mitä? Ne on vielä täysin totta. 😁
Ahahhaa saakeli. x)
Kyllä mä joskus mietin, ettei kantsi jenkkiautoo ostaa, kun räjähtelevät niin helposti. 😬
Takuulla on totta. Chuck Norris heitti käsigranaatin, 50 ihmistä kuoli ja sitten granaatti räjähti! Voi vitjat ne Wwuwuw pitkät, väsyttää väsyttää. Pitää vissin kahvia keitellä, jos saisi huijattua piristeenä.
Niissä on se Mission Impossible räjähde mukana. ;P
Norris muni burger kingiin, tilas big macin... ja sai sen! 😳
Joo, mä otin torkkuset ruuvan päälle. Kävin pätkii vähäsen puuta tuolla kaverin pihassa, sit sain kattilaan sytytysvastuksen, laitoin sen ja söin...
Taijan tään kahveen jälkeen lähtä naksuttamaan lisää. 😃 Oikeesti halkoholisoitunut pahemman kerran tässä. 😝
Muni! 😂😂😂 Siis meni...😝
Helevtti, me saatiin Burger Kingistä kuivakka sämpylä ja paperiset kruunut. :(
Sulle on iskenyt pahempi halkoholismi, meikäläisellä se on kroppa kohta kun pussillinen smetanaa. Laiskottaa niin pirusti.
M.I.E= Mission Impossible Explosive!
No voihan nenä...🤔
Vai smetanaa... no joskus ei vaan lähe....😬
Mut kyllä tää nyt taitaa lähtee... kun kulkee, niin sitten pistellään. 😃
Takalasiin varoituskylttiin hyvä teksti. Varoituskyltistä tuli mieleeni.
https://media2.riemurasia.net/albumit/mmedia/j0/r4c/xkwp/524088/2167211531.jpg
Se on moro.
Noinnikkäänsä...
https://aijaa.com/upld/
Parisenmottia taas ois siinä naiskamuselle polteltavaa.
Tein jo yhden satsin sille...
Jos huomenna oman rankakasan kimppuun lähtis. 😃
Pitikö olla joku kuva?
Pitikö olla joku kuva?
Kaksikin, mutta ei tainnut onnistuu... mutta säpä näät ne sit facesta. 😁
Kamulla on nyt reilu 4, jopa 5 mottia koivua, leppää ja mitä lie pajua omasta pihastaan klapeina. Se oli aikaisemmat jo pinonnut.
Siinä pihassa on ihan törkeenä polttopuuta. Ne pitäis keretä tekemään, ennenkuin lahoavat pystyyn. 😳
Okei. Halkoholistin hommat ei ota loppuakseen. Meikäläinen veti pari tuntia unta pollaan. Unessa mä olen vieläkin. Klapilla otsaan olo.
No mua nukuttaa kyllä nyt... mietin, että puolisen tuntiakin jos jaksan valvoa, niin sitten riittää unta koko yöks. 😃
Jep. Uutisia luin tässä netistä, sitä samaa koronaa. Taidan keittää kahvit. Öitä sinne suunnalle.
Joo. Kyllä mä taidan kömpiä pahnoille. Huomenna taas jotain touhuilua. 😊👌
Öitä. 😴
Kiduttaaks se...
jackie chan!: p
eka leffa jonka näin oli veriset nyrkit,chan oli tosi nuori:D
Chanin nyrkitkin oli silloin vielä kuin virkkuulangan solmut. :)
Niin oli, ja oli muutenkin tosi nuori,sen takia se leffa on ykkönen:D Olin itsekkin nappula silloin, eipä olis uskonu miten kuuluisa siitä vielä tulee,ehdottomasti yksi lemppareista:) Ja mies on tosi taitava muutenkin.
Se leffa on joku seitkytluvun tuotos, olitko sä edes vielä syntynyt silloin? Se taisi muuten olla Tappavat kädet nimeltään? :)
Hah hah. Mikäs kommando siinä tuijottaa? :)
no mut me tapitettiin sitä nappuloina 80-luvulla, yritettiin matkia liikkeitä LOL joo oli muuten "tappavat kädet" muisti teki tepposet, leffa joka on vieläkin muistoissa:D
Meillä on sitten yhtä hyvä muisti, mulla vähän parempi. ;P Ja kohta lätty lätisee, liha tummuu kun myssy on jo aseteltu?
tää on mun uus kuva vähän aikaa,nyt koronan aikana(ja ittelläkin oireita) pidän sitä maskia jos otan tavaraa vastaan ja nappasin kuvan, sain kuulla ninja läppää niin paljon että aattelin ottaa kunnon kuvan,multa löytyy kaikkee kivaa,niinkuin näitä huppuja;D korona-kommando, noro-ninja..kiai?;D
Hyvä kuva. Onko sulla todettu korona vai samankaltaisia oireita? No ei sulta kumihuppua löydy? :)
kun näin videokotelon(ooh old school haha) niin heti muistui mieleen,se se oli,Chan!:D on muuten huvittavia ne pakolliset vanhat viisaat äijänkäppyrät näissä leffoissa;) mä oon saanu iskuja päähän elämäni aikana niin aika hyvä että muistan mitään,nimet tuppaa unohtuu mutta naama/tilanne muisti on hyvä.
jos katoit noita kung fu leffoja muistuuko mieleen vanhempi leffa jossa olis pahiksena joku "brown mouse"?
ei ole todettu enkä varmana mene lekuriin tällä hetkellä,korona ei ole ainut vaara, siellä on lukemattomia influenssojakin liikkeellä,yksi todella vaarallinen- mutta aika rajut oireet alkoivat muutamia päiviä sitten,menin nukkumaan ok,heräsin siihen kun olisi jyrän alle jäänyt,sitten lämpö nousi,mukaan tuli yskän puuskat. todella nopeesti oireet niin vähän mietityttää..voihan se tietty olla joku influenssakin mutta parempi ettei tartuta kuljetus työntekijöitä. olise koronaa tai muuta pöpöä niin kyllä parissa viikossa pitäisi parantua. jos pahenee huomattavasti niin tietysti lääkäriin silloin. menee vähän aalloissa nää oireet,yks päivä dead,seuraava ihan ok,luulet et jes nyt lähtee niin sit iskee taas.
ei ole kumihuppua mutta pvc-vetskarilla löytyy,kelpaako?;D
Chanin puhedubbaukset joskus häiritsi leffoissa. Onneksi dubbauksia ei enää tarvita. Mä taas olen helvetin huono muistamaan nimiä. Ei kyllä muistu ruskea hiiri mieleen. Kung Fu panda tuli mieleen. :)
No viisaita äijänkäppyröitä muualta löydykään, kun leffoista. Tietty minä itse olen väitteeni vahvistava poikkeus. :)
Joo, voihan sieltä terkkarista napata mukaan viruksia. Jos nyt oireet ei tosiaan pahene, niin kotona vetää lötköpötkönä pieruverkkareissa taudin loppuun. Panadoli ilmeisesti on koronaan parempi lääke, kun ibuprofeenit. Tarkista nyt vielä jostain, jos lääkityksiä käytät.
Kuulostaa oireet hankalilta. Höh. Voi sua, kommando peppistä. :(
Lateksihuppu, heh. Kelpaa. :P
haha dubbaukset joo! aina katsottiin kenellä menee eniten "ohi" mut se on yks viehätys niissä hei:D sama juttu animen kanssa : p Nimet..nimet..ja paikat,mulla on aina ollut huono nimimuisti ja se hävettää! ollaan varmaan sellasia "naama skannaajia" sitten. Onko sulla hajumuisti,muistat paikan tai tapahtuman hajusta? mä olen nuuhkuttelija:)
joo,mä oon yrittänyt ettiä tuota vanhaa kung fu leffaa,netistäkään ei löydy tietoa. se oli mukamas "moderni" hong kong,70-luvulla..jotain mafia juttua..ja yks pikku pahis oli "brown mouse" potta kampauksella ^_^
viisaat äijänkäppyrät on aina pervoja niissä,oletko huomannut?:D ja polttelee piippua tai tupakkia tsk..oletkos sinä äijänkäppyrä sit?;D
Ääh, ne oli oikeasti ärsyttäviä. Ei voi dubbi viehätyksestä kyllä nyt yhtyä edelliseen. En tiedä miten sietäisi nykyään, jos kyttäisi dubattua kuvaa. Voi olla, että jäisi leffa kesken, paha sanoa.
No jotkut hajut/tuoksut yhdistyy muistikuviin. Mä muistan hyvin skidinä kun tuli ulkoa sateen kastelemana rappukäytävään, niin yksi tietty tuoksu tuli jostain ja sen tuoksun kun vieläkin joskus haistaa. Niin tulee se rappukäytävä ja asuinpaikka mieleen. :)
Käppyrästä nyt tiedä, mutta äijä kuitenkin. :Pervokin vähän.
Ääh, ne oli oikeasti ärsyttäviä. Ei voi dubbi viehätyksestä kyllä nyt yhtyä edelliseen. En tiedä miten sietäisi nykyään, jos kyttäisi dubattua kuvaa. Voi olla, että jäisi leffa kesken, paha sanoa.
No jotkut hajut/tuoksut yhdistyy muistikuviin. Mä muistan hyvin skidinä kun tuli ulkoa sateen kastelemana rappukäytävään, niin yksi tietty tuoksu tuli jostain ja sen tuoksun kun vieläkin joskus haistaa. Niin tulee se rappukäytävä ja asuinpaikka mieleen. :)
Käppyrästä nyt tiedä, mutta äijä kuitenkin. :Pervokin vähän.
Kahdesti alleviivattuna. ;D
joo,mä oon oikeesti aika immuunivajakki-henkilö,se home on tuhonnut mun kropan täysin,saan kaikkien taudit vaan olemalla samassa tilassa,pelkkä kauppareissu yleensä antaa mulle jotain,ei hauskaa..niin nyt kun on oikein HC infektioita menossa en varmana ota riskejä..mieti jos ei olis koronaa mutta saisit sen siltä lekuri reissulta..kera noron: p juu ei,pysyttelen täällä parisen viikkoa ja yritän olla super hygieeninen,eiköhän toi itsestään lähde,useimillahan se ihan oikeasti menee flunssana.
kiitti muistutuksesta, aluksi ihan otin ibuksiinia ja ihmettelin mitkä helkkarin lihaskivut iski(auts) sitten sanottiin että koronaan ei saa ottaa noita lääkkeitä,onneksi äiti antoi aikasemmin panadol 1g niin niitä otan nyt,tuntuu auttavan:) Mä luulen et jokainen käy tän viruksen läpi ennemmin tai myöhemmin, suurin osa lievänä,onneksi.
Pari päivää sitten meinas itku tulla kun sattui niin helkkaristi,jalkoja kihelmöi ja ei pystynyt hengittää,vieläkin pihisee,iski se kuolemanpelko:/ kun yksin on..muuuut eiköhän tää tästä taas. Ei ole varmaan ainoa pandemia meidän elinaikana. Ninja peppis tappaa koronan panadol heittotähdillä,P-shuriken!;D kiitos välttämisestä muuten jan:) x
lateksihuppu on nyt kaapissa, parempi ettei lähmi sitä, rankkoja aikoja varten mulla on ihan paksu kommando-terroristi huppukin,kelpaako se,perus balaclava?;D
Ei passaa sitten käydä missään 'lähmimässä', jos noin herkkään saat tartuntoja. Keljua.
Noro on kyllä kanssa vitsaus. Ei ole kun kuukauden päivät, kun oli noro kylässä. Yöh ja prötröö.
Niin sä asut ypö yksin? Joo tajuan, heikossa hapessa tulee kauhuskenaariot äkkiä mieleen. Panadolilla paukutat pöpöä päähän ja ninjutsu kick ässiin. :)
Eipä mitään kiitellä. Toivottavasti paranet pian ja pääset vielä eroon niistä kivuista yms. oireista. Mä taidan vetää luomet umpeen ja selkää suoraksi. Joten hyvää yötä ja mukavia unia peppikselle. :)
Bruce Lee, koska hän ei ole persu.
Bruce Lee. te ette ole nähneet kaikkia videoita, kuinka uskomattoman lahjakas ja viisas hän on,
Jackie Chan toisaalta on tehnyt Brucen Leen stuntteja, joten hänkin on uskomattoman taitava.
Jackie Chan on tehnyt kaikki stunttinsa elokuvissa ihan itse, joten hän on ehkä kaikkein paras, koska hän oli yli 70 vuotias kun hän teki viimeisimpiä elokuviaan, mikä on hämmästyttävä suoritus.
t. timppa
Eihän Jackie Chan ole vielä edes lopettanut ja ikää 65v.
Bruce Lee on tehnyt oman kamppailulajisuuntauksen, minkä nimeä on ikävä kyllä muista. taitaa olla jeet kune do, =)
Bruce Leen one finger punch videot ovat myös mahtavaa katseltavaa.
Mahtavaa fuulaa! Bruce Lee saisi UFC- kehässä selkäänsä. Kunfu- koreografiat on elokuvissa hienon näköisiä, mutta käytännössä turhaa pelleilyä.
Myöskin suurin osa ufc/mma pelleistä ottaisi lukua jos olisi vastassa joku todellinen nyrkkeilijä, ei pääosa ufc/mma tyypeistä ole mitenkään erityisen taitavia oikein missään.
Chuck Norris on 7 kertainen karaten maailmanmestari, joten hänkin on kova.
Porkkana vai patonki
Van Damme. Selkeästi ulottuvampi kuin Bruce.
kyllä dammenkin elokuvia katselee mutta clint eastwood on hyvä
Clint on muuten kunnostautunut nyt ohjaajana eläkepäivillään, monia hyviä elokuvia on ohjannut, uusia.
clint ei ole turha jäbä
Höpsis, Chuck Norris on kovempi kuin mokomat yhteensä. Jos taas tarkoitit "siinä mielessä" niin olen väärä henkilö vastaamaan.
Joka tapauksessa, on se päivä huomennakin. Tietenkin vain, jos Chuck Norris sallii päivän tulevan.
BruceLee. Kukaan ei voittanut häntä.
Jollei ottelekaan niin ei voi hävitä.
Kumman valitsisit jos jompi kumpi pitäisi tappaa: lemmikkikoira, kissa, aviovaimo vai minkä noista valitsisiti jos olisi pakko valita?
Koira vai aviovaimo? Esim.
Chuck Norris-se on niin kova,että pystyy hukuttamaan kalan.
Gatling kuuluu olla toisessa kädessä ja hampaissa jo colt .45, toisessa kädessä taistelukivääri jo valmiina ammuksenakin piipussa muiden luotien ohessa RPG-7 kranaatteja.... se on Duke Nukem.
Jim Carreyn uusi elokuva, tietokonepeliin pohjautuva: Sonic: The Hedgehog, aika hauska sinänsä, mutta hyväksi en sanoisi, hauskaksi sanoisin.
Jim Carrey on ärsyttävä naamanvääristelijäpelle,ei naurata yhtään.
Vaikea sanoa kumpi on parempi kun en ole ollut kummankaan kanssa.
Mut kumman kaa?
No e kumankaa kaa,ei oo miu mau mukkaa.
Joko mä vastasin tähän, että Chuck Norris.
No en panis kumpaakaan. ☝️
Entä jos kummtkin panis sua yhtäaikaa?