Poliitikot hoi, Sallan kunnassa on aloitettava yt-neuvottelut heti niinkuin muissakin kunnissa on aloitettu. Esim osa opettajista,kouluavustajat,kulttuuritoimi, liikuntapaikkojen hoitajat yms on lomautettava. Nyt on ajateltava kuntalaisten etua, ei sisäpiirin etua. Tulemme elämään todella vaikeita aikoja pitkään. Jokainen euro kunnan kassassa tulee olemaan erittäin tärke. Myöskin latujen ja kelkkaurien kunnostus on lopetettava heti.
Yt-neuvottelut Sallan kuntaan heti
Anonyymi
2
98
Vastaukset
- Anonyymi
Poropuisto sentään menee kiinni, järkevää.
- Anonyymi
Pitää liittyä toiseen kuntaan.
Tällä väestöpohjalla ei makseta mitään. Luottaako johtoporras coronan voimaan Sallassa.
Viimeisetkin työpaikat tulevat täältä katoamaan. Tulee todella vihrä kunta.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1562687
- 2001968
- 711716
- 921638
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91441Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.321176- 761111
- 811040
- 951019
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes191954