mutta vielä raakempaa Ranualla? Vai miten se on pösiöt?
Kovaa peliä Posiolla
7
1597
Vastaukset
- Anonyymi
Mitenkä se posiolaisilta sujuu koronan peluu?
- Anonyymi
Kansanedustaja Tavio: ”Nyt on kaikki nähty!”
Perussuomalaisten eduskuntaryhmän puheenjohtaja Ville Tavio kommentoi irakilaismiehen hengellä tehtyä epäiltyä kusetusta Irakissa, josta KRP ilmoitti eilen keskiviikkona aloittaneensa esitutkinnan.
”Nyt on kaikki nähty. Palautettu irakilaismies, jonka kuolemasta Irakissa Suomi sai Euroopan ihmisoikeustuomioistuimen tuomion, ONKIN ILMEISESTI YHÄ ELOSSA!,” - Anonyymi
RANUALLA RASIKATAAN ELÄIMIÄ.. POSIOLLAA PORSAITA..
- Anonyymi
Ylä- vai Ala-Posiolla?
- Anonyymi
Vasta 16-vuotias The Flash sekä Supernatural -sarjoista tuttu näyttelijä menehtyi fentanyylin yliannostuksen johdosta. Asian on vahvistanut Loganin äiti.
Tietojen mukaan Logan oli kärsinyt huumeongelmista jo 13-vuotiaasta lähtien, jolloin nuorukaunen alkoi käyttää kannabista.
Ex-sisäministerit ja entinen poliisi kommentoivat ministeri Maria Ohisalon eilistä ulostuloa, jossa hän ilmoitti vihreiden kannattavan kansalaisaloitetta kannabiksen käytön laillistamiseksi.
Eikö totuutta saa tuoda esiin?
On todella hyvä asia, Että Suomi on vapaa maa ja Suomessa saa esittää nykyään eri näkemyksiä asioihin vapaasti.- Anonyymi
Kannabiskokeilut lisäävät nuorten riskiä sairastua psykoosiin. Oulun yliopiston tutkimuksen mukaan kannabista kokeilleet nuoret saavat muita useammin psykoosin ennakko-oireita.
Akatemiatutkija Jouko Miettusen mukaan psykoosiin sairastumista selittää se, että kannabis vaikuttaa aivoihin ja pitkäaikainen käyttö aiheuttaa aivoissa muutoksia. Kannabiksen käyttö nuorella iällä on myös vahvempi skitsofrenian riskitekijä kuin käyttö vanhempana.
Tutkimus on laajin väestöpohjainen tutkimus kannabiksen käytöstä ja psykoosialttiudesta. Siihen osallistui yli 6 000 pohjoissuomalaista 15-16-vuotiasta nuorta.
Tutkimus on julkaistu tänään brittiläisessä psykiatrian alan lehdessä.
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1662971Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2912643Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.711752Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e461647Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?381530- 1221286
- 1031203
Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee141164Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.3621101Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa
Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar2041063