Kärnä toimi esimerkkillisesti. Heti kun alkoi nenää heti kutitella, ymmärsi eristää itsensä. Nyt voi vaan toivoa, että Kärnä ei käräytä naamaansa Lapin pilkkihangilla itseään eristäessä. Ja kireitä siimoja!
Kärnä toimi oikein!
Anonyymi
859
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Pakoilee vastuuta,pilkkii pöydänkannella autiotuvalla
Kyllä Kärnässä erämiestä sen verran on, että hän aivan varmasti liottaa siimaansa jossain päin Inarinjärveä tai kenties jossain tunturijärvellä.
Onneksi ei ole sairastuttamassa muita kansanedustajia, jotka ovat eduskuntatalon suojakellarissa tekemässä raskaita päätöksiä Suomen tilaan ja tulevaisuuteen liittyen, työskennellen kellon ympäri perhettään ja lähimmäisiään näkemättä.
Jos tuossa tilanteessa Kärnä olisi ollut flunssaansa jakelemessa, niin eihän siitä mitään hyvää olisi seurannut!
Kärnä tyrmää rajavalvonnan maarajalla:
https://yle.fi/uutiset/3-10036909
"Kokonaisuuden hintalappu olisi kymmeniä, ellei satoja miljoonia euroja vuodessa."
Okeiokei, vanha uutinen. Mutta, JOS Kärnä olisi rivissä, eikä vapaahtoisessa karanteenissa, hän johdonmukaisuudessaan oletettavasti tyrmäisi rajavalvonnan edelleen, eikö niin. Eihän hän mikään tuuliviiri sentään ole, eihän ole.
Unohtakaa jo koko Kärnä. Niin turhan päivänen jätkä että saa hakea.
Ihmeen paljon porukoita kiinnostaa tämän turhanpäiväisen jätkän sanomiset ja tekemiset.
Viittä kuudesta tuhannesta.
Kiinnostaa ja paljon, varsinkin ne töpöt mistä Seitsemän päivää lehti kirjoittaa.
Kärnä unohti tviitata vuotavasta nenästään kuvan.