Onko kellää kokemust siit, et ekat treffit oiski nii, et soitellaa? Näi koronan aikaa vähä vaikee muuten päästä tutustuu paremmin. Kertokaa vinkkei ja kokemuksii!
Ensitreffit puhelun muodossa
3
107
Vastaukset
- Anonyymi
Ei muuta ku videopuhelua päälle ja juttelee kuten normaalisti treffeillä juttelisi. Tarviiko siitä sen hankalampaa tehdä.
- Anonyymi
Muistetaan sitten lisätä ne konsonantit ja voikaalit sanojen loppuun. Ei kenelläkään voi niin kiire olla.
- Anonyymi
Miehenä olen kohdannut keski-ikäisissä naisissa enemmänkin kirjoittelu haluja kuin soittelun tarvetta. Moni nainen vierastaa puhelinta kovasti. Olen tarjonnut mahdollisuutta että minulle voi soittaa myös numero salattuna (tuntematon numero) ja välillä lupailuista huolimatta eivät soita sovittuna ajankohtana. Mutta kun soittavat salatulla numerolla, niin yleensä yhden puhelun jälkeen uskaltavat antaa oman numeronsa kun tajuavat että olen ihan asiallinen kaiffari.
Jotkut naiset antavat rohkeasti numeronsa kun puhelimeen siirtymisestä aluksi kyselen. Useinmiten numero pitää minun antaa ensin ennenkuin nainen sitä antaa viestissään.
Hyvin usein jännitetään eka 15min molemmin puolin, mut sitten alkaakin hermoilu tasaantumaan ja juttu paremmin luistamaan. Minulla hyvin usein eka puhelu kestää yli tunnin ja osaan arvioida jo ekasta puhelusta onko vetovoimaa vai ei. Harvoin totaali huteja tulee ekan puhelun perusteella, jolloin jopa kumpikin osapuoli toteaa ettei enään kannata soitella.
Aluksi kannattaa jutella todella pintapuolisesti ja helpoista asioista esim. mitä on parin viime päivän aikana tehnyt tai mitä meinaa katsoa telkkarista. Jotain mitä toinen haluaa mielellään itsestään paljastaa. Kaikenlaiset syvemmät aiheet kuten elämän kivuista kannattaa jättää myöhemmäksi kun ensin muodostetaan luottamusta. Itse pidän ihmisiä mielenkiintoisina otuksina, niin tulee kuunneltua enemmän ja kyseltyä lisätietoa, joka on selvästi naisten mieleen. Se on minun tapani kuunnella radiota tai katsoa televisiota kun voi kurkistaa puhelimen avulla toisen elämään.
Omasta mielestäni puhelin on nimenomaan hyvä väline aitoon tutustumiseen kun on aidosti kuunneltava mitä toisella on sanottavana. Pitkässä parisuhteessa kun alkaa jäämään jäljelle se luonne, joka määrittelee toimiiko suhde sopivassa symbioosissa vai ei, joten luonnekysymyksiin tulee enemmän valoa kun pintapuoliset asiat jäävät vähemmälle huomiolla esim. vaatetus. Ei niistä kaikista hienoista bling bling elämyksistä ole pidemmän päälle iloa jos herää parin vuoden päästä aivan vääränlaisen ihmisen vierestä jonka arvomaailma ei vastaakkaan omaa. Joskus se toisen tunteminen vie aikaa, mutta puhelin nopeuttaa prosessia... koska on pakko vaihtaa ajatuksia tiuhaan tahtiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois
Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v1832570Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki382443Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta
"I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from582129- 1082083
Riikka se runnoo työttömyyttä lisää
Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276702044Sanna Antikainen (ps) : Vornasen pyssy suututti demarit
https://www.suomenuutiset.fi/sanna-antikaisen-kolumni-vornasen-pyssy-suututti-demarit-mutta-kuka-puhuu-totta/ Vornasen402030Hallinto-oikeus totesi Sysmän kunnanjohtajan potkut laittomiksi (YLE Lahti 24.11.2025)
Että näin sitten: Hallinto-oikeus totesi Sysmän kunnanjohtajan potkut laittomiksi – valtuuston päätös nurin ja 50 000 la631394- 1251205
Poistettuun aloitukseen
Ei se mulle ollut varmastikaan. En usko vaik sille tuntuukin että oisit voinut olla eräs. Mut niin mäkin pelkään. Ei241117- 55978