Onko kellää kokemust siit, et ekat treffit oiski nii, et soitellaa? Näi koronan aikaa vähä vaikee muuten päästä tutustuu paremmin. Kertokaa vinkkei ja kokemuksii!
Ensitreffit puhelun muodossa
3
104
Vastaukset
- Anonyymi
Ei muuta ku videopuhelua päälle ja juttelee kuten normaalisti treffeillä juttelisi. Tarviiko siitä sen hankalampaa tehdä.
- Anonyymi
Muistetaan sitten lisätä ne konsonantit ja voikaalit sanojen loppuun. Ei kenelläkään voi niin kiire olla.
- Anonyymi
Miehenä olen kohdannut keski-ikäisissä naisissa enemmänkin kirjoittelu haluja kuin soittelun tarvetta. Moni nainen vierastaa puhelinta kovasti. Olen tarjonnut mahdollisuutta että minulle voi soittaa myös numero salattuna (tuntematon numero) ja välillä lupailuista huolimatta eivät soita sovittuna ajankohtana. Mutta kun soittavat salatulla numerolla, niin yleensä yhden puhelun jälkeen uskaltavat antaa oman numeronsa kun tajuavat että olen ihan asiallinen kaiffari.
Jotkut naiset antavat rohkeasti numeronsa kun puhelimeen siirtymisestä aluksi kyselen. Useinmiten numero pitää minun antaa ensin ennenkuin nainen sitä antaa viestissään.
Hyvin usein jännitetään eka 15min molemmin puolin, mut sitten alkaakin hermoilu tasaantumaan ja juttu paremmin luistamaan. Minulla hyvin usein eka puhelu kestää yli tunnin ja osaan arvioida jo ekasta puhelusta onko vetovoimaa vai ei. Harvoin totaali huteja tulee ekan puhelun perusteella, jolloin jopa kumpikin osapuoli toteaa ettei enään kannata soitella.
Aluksi kannattaa jutella todella pintapuolisesti ja helpoista asioista esim. mitä on parin viime päivän aikana tehnyt tai mitä meinaa katsoa telkkarista. Jotain mitä toinen haluaa mielellään itsestään paljastaa. Kaikenlaiset syvemmät aiheet kuten elämän kivuista kannattaa jättää myöhemmäksi kun ensin muodostetaan luottamusta. Itse pidän ihmisiä mielenkiintoisina otuksina, niin tulee kuunneltua enemmän ja kyseltyä lisätietoa, joka on selvästi naisten mieleen. Se on minun tapani kuunnella radiota tai katsoa televisiota kun voi kurkistaa puhelimen avulla toisen elämään.
Omasta mielestäni puhelin on nimenomaan hyvä väline aitoon tutustumiseen kun on aidosti kuunneltava mitä toisella on sanottavana. Pitkässä parisuhteessa kun alkaa jäämään jäljelle se luonne, joka määrittelee toimiiko suhde sopivassa symbioosissa vai ei, joten luonnekysymyksiin tulee enemmän valoa kun pintapuoliset asiat jäävät vähemmälle huomiolla esim. vaatetus. Ei niistä kaikista hienoista bling bling elämyksistä ole pidemmän päälle iloa jos herää parin vuoden päästä aivan vääränlaisen ihmisen vierestä jonka arvomaailma ei vastaakkaan omaa. Joskus se toisen tunteminen vie aikaa, mutta puhelin nopeuttaa prosessia... koska on pakko vaihtaa ajatuksia tiuhaan tahtiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla
”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset22617140Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään
Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"16912184Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El415970Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta
Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään644852MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny134756Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.193947Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi
Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta843575Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?
PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html1332997S- ryhmän Israel boikotti sai Päivi Räsäsen repimään pelihousunsa?
Räsänen vertaa S- ryhmää natseihin.2581405- 851011