Ensitreffit puhelun muodossa

Anonyymi

Onko kellää kokemust siit, et ekat treffit oiski nii, et soitellaa? Näi koronan aikaa vähä vaikee muuten päästä tutustuu paremmin. Kertokaa vinkkei ja kokemuksii!

3

115

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei muuta ku videopuhelua päälle ja juttelee kuten normaalisti treffeillä juttelisi. Tarviiko siitä sen hankalampaa tehdä.

    • Anonyymi

      Muistetaan sitten lisätä ne konsonantit ja voikaalit sanojen loppuun. Ei kenelläkään voi niin kiire olla.

    • Anonyymi

      Miehenä olen kohdannut keski-ikäisissä naisissa enemmänkin kirjoittelu haluja kuin soittelun tarvetta. Moni nainen vierastaa puhelinta kovasti. Olen tarjonnut mahdollisuutta että minulle voi soittaa myös numero salattuna (tuntematon numero) ja välillä lupailuista huolimatta eivät soita sovittuna ajankohtana. Mutta kun soittavat salatulla numerolla, niin yleensä yhden puhelun jälkeen uskaltavat antaa oman numeronsa kun tajuavat että olen ihan asiallinen kaiffari.

      Jotkut naiset antavat rohkeasti numeronsa kun puhelimeen siirtymisestä aluksi kyselen. Useinmiten numero pitää minun antaa ensin ennenkuin nainen sitä antaa viestissään.

      Hyvin usein jännitetään eka 15min molemmin puolin, mut sitten alkaakin hermoilu tasaantumaan ja juttu paremmin luistamaan. Minulla hyvin usein eka puhelu kestää yli tunnin ja osaan arvioida jo ekasta puhelusta onko vetovoimaa vai ei. Harvoin totaali huteja tulee ekan puhelun perusteella, jolloin jopa kumpikin osapuoli toteaa ettei enään kannata soitella.

      Aluksi kannattaa jutella todella pintapuolisesti ja helpoista asioista esim. mitä on parin viime päivän aikana tehnyt tai mitä meinaa katsoa telkkarista. Jotain mitä toinen haluaa mielellään itsestään paljastaa. Kaikenlaiset syvemmät aiheet kuten elämän kivuista kannattaa jättää myöhemmäksi kun ensin muodostetaan luottamusta. Itse pidän ihmisiä mielenkiintoisina otuksina, niin tulee kuunneltua enemmän ja kyseltyä lisätietoa, joka on selvästi naisten mieleen. Se on minun tapani kuunnella radiota tai katsoa televisiota kun voi kurkistaa puhelimen avulla toisen elämään.

      Omasta mielestäni puhelin on nimenomaan hyvä väline aitoon tutustumiseen kun on aidosti kuunneltava mitä toisella on sanottavana. Pitkässä parisuhteessa kun alkaa jäämään jäljelle se luonne, joka määrittelee toimiiko suhde sopivassa symbioosissa vai ei, joten luonnekysymyksiin tulee enemmän valoa kun pintapuoliset asiat jäävät vähemmälle huomiolla esim. vaatetus. Ei niistä kaikista hienoista bling bling elämyksistä ole pidemmän päälle iloa jos herää parin vuoden päästä aivan vääränlaisen ihmisen vierestä jonka arvomaailma ei vastaakkaan omaa. Joskus se toisen tunteminen vie aikaa, mutta puhelin nopeuttaa prosessia... koska on pakko vaihtaa ajatuksia tiuhaan tahtiin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaipaamasi miehen nimi?

      Ja maakunta tai kaupunki?
      Ikävä
      31
      6322
    2. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      35
      3671
    3. Oletko keskustellut kaivatustasi muiden

      Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka
      Ikävä
      53
      3572
    4. Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi

      Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu
      Maailman menoa
      36
      3475
    5. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      124
      3046
    6. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      32
      2737
    7. Millaista läheisyyttä

      Toivoisit ikävästi kohteesi kanssa?
      Ikävä
      48
      2718
    8. Antifasismi - mitä se on?

      Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint
      Maailman menoa
      27
      2435
    9. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      125
      2408
    10. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      2215
    Aihe