Miksi ghostaatte Tinderissä? En voi ymmärtää. Moni tekee tuota.
Kysymys naisille
9
98
Vastaukset
- Anonyymi
Sama kysymys miehille - miksi ghostaatte Tinderissä? Moni mies harrastaa nimittäin tuota samaa.
Ei ole tarkoitus haastaa riitaa sukupuolien välille, mutta kiinnostaisi kyllä kuulla ghostaajilta syitä puolin ja toisin. - Anonyymi
Komeat miehet ghostaa tavallisen näköisiä naisia, koska valinnanvaraa on ja kaikki naiset haluavat komean alfan kyrpää (tavallisen näköiset naiset menee ulkonäkö edellä ja yrittävät löytää tasokkaamman kumppanin) ja tavallisen näköiset kostavat tuon komeiden miesten ghostauksen sitten niille samantasoisille miehille.
Miehet ei saa tasokkaampia mätsejä, kuten naiset ja miehet joutuvat tyytymään samantasoisiin tai reilusti alle oman tason naisiin.
Tinderistä on tullut leikkipaikka.- Anonyymi
Onko se joskus muka ollut muuta kuin leikkipaikka? Eihän tuollaista sovellusta kukaan ota tosissaan.
Ja kenenkään ei TARVITSE tyytyä mihinkään. Jos on niin läheisriippuvainen ettei pärjää yksin sen aikaa että tapaisi itseään miellyttävän ihmisen, niin se on ihan oma vika. Ja silloin kyllä tuhlaa sen toisenkin aikaa, jos TYYTYY vaan häneen. Sekin ihminen voisi löytää oikean rakkauden jos ei tuhlaisi aikaa sellaiseen, joka TYYTYY häneen parempaa hakiessaan.
Että näköjään tuo ns "koston kierre" jatkuu sit myös teidän miesten tekemänä :D - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onko se joskus muka ollut muuta kuin leikkipaikka? Eihän tuollaista sovellusta kukaan ota tosissaan.
Ja kenenkään ei TARVITSE tyytyä mihinkään. Jos on niin läheisriippuvainen ettei pärjää yksin sen aikaa että tapaisi itseään miellyttävän ihmisen, niin se on ihan oma vika. Ja silloin kyllä tuhlaa sen toisenkin aikaa, jos TYYTYY vaan häneen. Sekin ihminen voisi löytää oikean rakkauden jos ei tuhlaisi aikaa sellaiseen, joka TYYTYY häneen parempaa hakiessaan.
Että näköjään tuo ns "koston kierre" jatkuu sit myös teidän miesten tekemänä :DEi tarvitse tyytyä ei, mutta muista, että niiden komeiden miesten ei myöskään tarvitse tyytyä tavallisen näköiseen naiseen, koska he saavat myös kauniita naisia.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei tarvitse tyytyä ei, mutta muista, että niiden komeiden miesten ei myöskään tarvitse tyytyä tavallisen näköiseen naiseen, koska he saavat myös kauniita naisia.
Niin, siksi käytinkin termejä "kenenkään" ja "ihminen" etc, kun tuo tosiaan koskee molempia sukupuolia :D
Kenenkään ei pitäisi tyytyä. Se on väärin niitä kohtaan, joihin "tyydytään". He voisivat muutoin löytää oikean rakkauden.
Yksinolo on paras vaihtoehto mikäli ei löydä ihmistä jota voisi aidosti rakastaa. Yksinolo on kyllä muutenkin hyvä vaihtoehto - ei kaikki ole parisuhdeihmisiä laisinkaan.
- Anonyymi
Koska Casper on kiireinen.
- Anonyymi
Komea alfa ja tavallisen näköinen nainen mätsää, alfa ghostaa, tavallisen näköinen nainen loukkaantuu ja ajattelee mielessään "kaikki miehet paskoja" ja kostaa alfan tekoset tavallisen näköisille miehille..
- Anonyymi
Valinnanvaraa on ihan rajattomasti, joten miksi takertua ensimmäiseen. Ghostaaminen on helpoin tapa päästä aikaisemmista eroon, joten miksi edes vaivautua selittelemään mitään.
Just unmatch and keep on swiping- Anonyymi
Ei ole niin kokemusta tinderistä, mutta juuri näin-esim jos se teksti minkä joku match laittaa on täyttä skeidaa niin miksei sitä matchia poistais.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1383819Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3362954Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt81865Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa51598Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41079- 71934
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar38864- 44774
- 65731
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat22708