Kampaaja haisi vanhalle viinalle...

Olin torstaina aamupäivällä kampaajalla tilatulla ajalla ja kampaaja, nainen n.30v, ilmestyi paikalle myöhässä haisten röökille ja viinalle. Onneksi hoiti hommansa okei(helppo juttu, pesu ja föönikampaus), muttä käytös oli tosi hermostunutta ja kädet vapisi.
Hän ravasi takahuoneseen vähän väliä kun känny pirisi. siellä se käkätteli. Onneksi en varanut myös leikkausta, tollasen bilettäjän en olis antanu leikata!
51223
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Ihan saman oon kerran joutunut kampaajalla kokemaan. Oli tosissaan epämielyttävää istua siinä kun toinen haisi vanhalle viinalle ja kädet tärisi. Noh, empä sen jälkeen mennyt enää sinne kampaajalle.

Äänestä
  • Otin muutama vuosi sitten joulukuussa raidat puolipitkään tukkaan. Kampaaja yritti tarjota glögiä ja pipareita, kai siksi ettei viina haisisi vain hänestä. Olin autolla, en ottanut.
    Kun vaalennukset vihdoin oli pitkän ja haparoivan toimituksen jälkeen päässä, ja pää kuivauskoneessa, kampaaja katosi takahuoneeseen. Hän jäi sinne niin pitkäksi aikaa, että uskoin jo hänen tyystin sammuneen sinne.
    Lopulta hän saapui ja irrotti muovihupun.Iso osa hänen vaivalla vaalentamistaan raidoista jäi ikävä kyllä jo heti hupun väärälle puollelle.

    Loput vitivalkoisiksi vaalennetut raitani katosivat seuraavassa pesussa: hius yksinkertaisesti katkesi siitä kohtaa, josta vaalennusraita alkoi.

    Muutaman kuukauden ajan pääni oli täynnä sojottavia "hiustikkuja", kunnes raitojen jätteet kasvoivat niin pitkiksi, että alkoivat taipua muun tukan sekaan.

    Se pikkujoulukausi on jäänyt hyvin mieleeni. Kaikki huomasivat uuden tukkani.

    Äänestä

  • No siellä on kuulemma Hämeentiellä sellainen kampaaja joka haisoo vanhalle viinalle ja on aina krapulassa jos on töissä. Kaikki duunipaikkansa se on menettänyt, sillä ei pystynyt menemään sinne ajallaan. No tää on suhteilla ja se tekee todella pienellä pimeellä palkkiolla sitä kuulemma. Noh, onnea vaan

    Äänestä

Ehkä asia ei kuulu ihan tähän aloitukseen, mutta ammattilaisena toivon, että kun joskus löydät sen kivan, haisemattoman ja asiansa osaavan kampaajan, kysy ihmisen nimi, ja jatkossa tilaa aika samasta liikkeestä pyytäen nimellä haluamallesi kampaajalle. Näin saat pitkäaikaisen ja hyvän palvelusuhteen, opitte puolin ja toisin ymmärtämään, ja olette molemmat tyytyväisiä.
Ammatinharjoittajana törmään jatkuvasti siihen, että ihminen haluaa tulla uudelleen luokseni, mutta nimeä tietämättömänä selittää muistikuviansa, ja jokainen yksityisyrittäjä samassa liikkeessä pelaa omaan pussiinsa.., "voi, luulin että tarkoitit minua" tyyliin. Siis kun se kiva kampaaja löytyy, KYSY HÄNEN NIMENSÄ, ja jatka samalla kampaajalla!

Äänestä
  • Menen joka kerta eri kampaajalle koska en ikinä ole ollut täysin tyytyväinen kampaajan työn jälkeen. Olen jo tottunut vaihtamaan kampaajaa, mutta vaadin ammattimaista olemusta ja asiallista käytöstä, ihan niinkuin miltä alalta hyvänsä kun ostan palvelua. Tuotteet ostan sieltä missä on paras palvelu (paras myyjä).

    Vinkiksi edelliselle nimimerkille "kampaaja" anna asiakkaillesi ITSE nimesi ja käyntikorttisi. Ei ole asiakkaan asia udella sinun nimeäsi vaan sun on itse kerrottava se. Tottakai ne kilpailijat syö sun tilistä jos et pidä puoliasi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sherylin kirjoitti:

Olin torstaina aamupäivällä kampaajalla tilatulla ajalla ja kampaaja, nainen n.30v, ilmestyi paikalle myöhässä haisten röökille ja viinalle. Onneksi hoiti hommansa okei(helppo juttu, pesu ja föönikampaus), muttä käytös oli tosi hermostunutta ja kädet vapisi.
Hän ravasi takahuoneseen vähän väliä kun känny pirisi. siellä se käkätteli. Onneksi en varanut myös leikkausta, tollasen bilettäjän en olis antanu leikata!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu