Hallitusta ei tarvii totella

Aiotteko muka tehdä kuten naiset käskee. Voi hyvin pitää bileet jossa on 11 ihmistä ja voi mennä ulos ja treffeille ja tehdä kaikkea. Naisia ei tarvii totella, ei naiset minua määräile saakeli.
27<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 27

Vanhimmat

Pelottaako jäädä kotiin yksin omien ajatusten kanssa? Vai mikä he lvetti siinä on että jengi ei pysty olemaan hetkeäkään kotona, edes muutamaa kuukautta. Tämä on väliaikaista.

1Äänestä
  • Peräkammarin poika pystyy loisimaan äitillä jopa 20v. 4seinän sisällä.

    Äänestä

älylläsi et sitten loista...

Äänestä

Jos on yli metrinen kikkeli niin voi olla yhteydessä tai jos on alle metrinen niin voi ampua yli metrisiä pateja huoletta. Ota koppi!

Äänestä

Koronaa on liioteltu ihan liikaa, niitä ei rankaista jotka sitä levittää ja sitten niitä rankaistaan joilla ei ole koronaa. Naisten logiikka on aina vienyt turmioon syyttömiä.
Naiset muutenkin panee jännämiehiä ja varmaan niitä joilla on korona ei puolustavat niitä ja sitten kiltit ja kunnolliset miehet ei saisi mennä ulos. En aio totella todellakaan, tänäänkin olin jo ulkona 6 tuntia.

Äänestä
  • Mistä mielisairaalasta olet puntiksella kun noin
    helv..... typerää tekstiä suollat?

    Äänestä

Koronaa on liioteltu ihan liikaa, niitä ei rankaista jotka sitä levittää ja sitten niitä rankaistaan joilla ei ole koronaa. Naisten logiikka on aina vienyt turmioon syyttömiä.
Naiset muutenkin panee jännämiehiä ja varmaan niitä joilla on korona ei puolustavat niitä ja sitten kiltit ja kunnolliset miehet ei saisi mennä ulos. En aio totella todellakaan, tänäänkin olin jo ulkona 6 tuntia.

Äänestä
  • Ja vanhuksia ainakin syytellään ja rangaistaan. Heiltä on viety jo oikeus sairastuakin. Tuskin he uskaltavat hakeutua edes hoitoon tarvittaessa koska tuntevat syyllisyyttä siitä että saivat tartunnan.

    Äänestä

  • Ei ulkonaoloa ole kielletty, vaan suorastaan kohotettu ulkoiluun.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ei ulkonaoloa ole kielletty, vaan suorastaan kohotettu ulkoiluun.

    Just könysin metsässä. Oli kyllä paikoitellen vitun liukasta. Olis voinu lyödä pään johonkin kiveen liukastuessa, ja olis jääny metsään kuolemaan. Mielummin siellä kun jossain attentolla.

    Äänestä

Teitä tuolleen ajattelevia jauhoaivomiehiä on sitten useampi näköjään.
THL: 61 prosenttia koronatartunnan saaneista suomalaisista on miehiä – .

Äänestä
  • Homomiehiä huom.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Homomiehiä huom.

    Jooo ei se heteromiehiin tartu. 🙄

    Äänestä

No naisille on annettu valta eduskunnassa äänestämällä. Pitää vaan lyödä reidet yhteen ja todeta, Yes Ma'am.

Äänestä
  • Ai reidetkö siinä lyödäänkin, eikä kenkien kannat.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ai reidetkö siinä lyödäänkin, eikä kenkien kannat.

    Joo, kuvastaa että vaikka on kuinka suuret munat on vaan toteltava. Ei kai kellään munat kannoissa roiku?

    Äänestä

  • Jan1 kirjoitti:

    Joo, kuvastaa että vaikka on kuinka suuret munat on vaan toteltava. Ei kai kellään munat kannoissa roiku?

    No tuota...😋

    Äänestä

Hesalaiset pitää eristää muusta maailmasta. Ovat paskaa sakkia ja koronakin siellä jyllää.

Äänestä
  • Juntti ei tajua, että korkeimmat kotona luvut on Helsingin ja Uudenmaan sairaanhoitopiirin alueella. Se tarkoittaa koko Uuttamaata ei pelkkää Helsinkiä. Eihän Kuopioksan ole koko Savo.

    Äänestä

Tämä 10 hengen kokoontumis määräys koskee vain julkista kokoontumista.
Yksityisessä kokoontumisessa saa kokoontua vaikka 100 ihmistä.
Aika erikoinen porsaanreikä, eihän yksityinen tilaisuus muuta ihmisiä immuuneiksi koronalle eli tässä nähdään päättäjien tyhmyys.

Tuohan ratkaisee monen hautajais ongelman, kun ei voi pitää hautajaisia, kun 10 hengen raja ylittyy.
Ratkaisu on se, ettei laita kuolin ilmoitusta lehteen, joka tekee hautajaisista julkisen.
Vaan kutsuu puhelimella kaikki, jotka hautajaisiin haluaa kutsua.
Silloin hautajaiset ovat yksityiset, koska tieto ei ole levitetty julkisesti.
Tosin moniko ulkopuolinen edes menee kenenkään vieraan hautajaisiin, kun lehdessä hautajais ilmotuksen huomaa, en minä ainakaan.
Eivät hautajaiset ole mitään mukavia tapahtumia.

Äänestä
  • Vaikka hautajaisetei olisikaan "julkiset" niin kyllä hautajaisissa yleensä on enemmän kuin 10 henkilöä. Ainakin niissä on ollut, missä olen itse ollut.

    Äänestä

Tottelet äitiäskin.

Äänestä

Senkun pidät bileet (jos ätmillä on 11 kaveria edes) mutta älkää sitten rasittako terveydenhuoltoa jos sairastutte.

Äänestä

Voit pitää minkälaiset bileet vaan, eri asia tuleeko niihin ketään 😁

Äänestä
  • Taitaa tulla ainoastaan molemmat "tyttöystävät", siis vasen ja oikea käsi 😂

    Äänestä

Kyse on siitä että välittääkö ne jotka ovat olleet ulkomailla italiassa ja niissä maissa joissa koronaa on paljon. Eivät näköjään ole välittäneet sillä jos olisivat maahan tulon jälkeen menneet suoraan kotiin niin tartuntoja olisi vain jotain 10 suomessa. Hesassa suurin osa tartunnoista. Ei tule niille mitään rankaistusta ja muita syyttömiä sitten uhataan vankilalla.

Äänestä

Kyse on yleisötapahtumista, ei yksityistilaisuuksista.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Aiotteko muka tehdä kuten naiset käskee. Voi hyvin pitää bileet jossa on 11 ihmistä ja voi mennä ulos ja treffeille ja tehdä kaikkea. Naisia ei tarvii totella, ei naiset minua määräile saakeli.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu