Kuka teistä joutuu karanteeniin

Kun uusimaa suljetaan. Itse joudun myös sitten voi voi mutta saatan lähteä ajelemaan jonnekkin kalaan ainakin.. Pitää kai hankkia olutta paljon ja ruokaa lisää,
13<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Kyllä ruokaa saa käydä ostamassa.

Äänestä

Miksi Emanuele kuoli?
Italialainen 34-vuotias Emanuele Renzi kuoli viime sunnuntaiyönä Roomassa Tor Vergatan sairaalassa COVID-19:ään. Hän oli terve, hänellä ei ollut mitään perussairauksia, hän ei tupakoinut ja hän oli fyysisesti hyvässä kunnossa. Mutta silti hän kuoli.

Äänestä
  • Koska+55+%+sairaalahoitoa+tarvitsevista+ovat+olleet+alle+50-vuotiaita.

    Äänestä

  • Koska oli mies.

    Äänestä

  • Siinä samassa uutisessa oli myös perusterveestä 13-vuotiaasta joka kuoli tautiin. Ei voi käsittää että toisille tuleee lähes huomaamattomia oireita ja toisille noin kohtalokas.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Siinä samassa uutisessa oli myös perusterveestä 13-vuotiaasta joka kuoli tautiin. Ei voi käsittää että toisille tuleee lähes huomaamattomia oireita ja toisille noin kohtalokas.

    Ihme mainostamista, muka vanhukset tulilinjalla ja suurin osa sairaalaan joutuneista on keski-ikäisiä tai sitä nuorempia.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ihme mainostamista, muka vanhukset tulilinjalla ja suurin osa sairaalaan joutuneista on keski-ikäisiä tai sitä nuorempia.

    Noin oli alussa mutta nyt kun on laajemmale levinnyt niin on nähty että nuoretkin sairastuu vakavasti.

    Äänestä

Valehtelijat ja hakkerit.

Äänestä

Minulla on täällä tyttöystävä, pleikkari pelejä, ruokaa, juomaa että ei tässä nyt tarvii minnekkään lähteä.

Äänestä
  • Kun Juhannus alkaa lähestymään, voi alkaa tehdä mieli lähteä maalle. Voi olla että sulku loppuu juuri aattona.

    Äänestä

Ei ole tarvetta karanteeniin, duunitkin jatkuu vielä ainakin hetken. Eli duunit tulee hoidettua, mutta vapaa-ajan liikkumista rajoitan ihan itse.

Äänestä

Eipä täältä kotiseudulta mihinkään ole tarvetta lähteä. Ulkoillahan jatkossakin saa ja kaupassa käydä. Työt etänä, sosiaaliset suhteet hoituu puhelimitse, somessa jne.

Ainoa ero normaalitilaan siis se, ettei käy työpaikalla eikä tapaa kavereita tai perhettä kasvokkain. Ei mitään hätää siis.

Äänestä

Helsinkiläinen nainen on perustanut facebookryhmän Korona-ajan sinkut, siinä on kohta tuhat jäsentä.

Aattelin mennä huvikseni, kun Tinder ei ole herättänyt mitään kaipausta😕

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kun uusimaa suljetaan. Itse joudun myös sitten voi voi mutta saatan lähteä ajelemaan jonnekkin kalaan ainakin.. Pitää kai hankkia olutta paljon ja ruokaa lisää,

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu