Todellinen petturin luonne lopullisesti selvitetty
Ei kahta sanaa.
Ei kahta sanaa.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
Olisiko syytä niin sysissä kuin sepissäkin?
Mitä aikarajaa pidät että toinen on sinuun yhteydessä?
Kerran viikossa vai joka päivä?
Kaikki eivät ole someriippuvaisia, on elämässä kaikkea muutakin menoa.
Toiset tosiaankin pitävät jotain aikarajaa ja jos ei siihen mennessä ole mitään kuulunut, niin se oli sitten siinä se kaveruus. Ja jos yhteydenpitoajat oikein pitkäksi venyykin, niin siitä kyl luulis tyhmemmänkin hoksaavan, ettei kunnon ystävyyttä ole edes olemassa sellaisten kanssa.
Olitko liian tyly toiselle?
Oliko kahden naisen somepelleily liikaa miehelle .
"Mulkku lopetti yhteydenpidon" kertookin jo sen, että oli ilmeisesti aikakin lopettaa yhteydenpito.
Juuri näin!
Itäsuomessa on juuri tuollaista tuo touhu.
Petturuutta on monenlaista, miten kukakin sen kokee ja mieltää? Oletetaan vain vai onko pohjalla jotain kokemusperäistä ja tottakin? Monet pelaa omaa peliä ja toiset ovat pelissä vain toisen pelinappuloita? Kostona vain kokemastaan pettymyksestä jollekin tärkeäksi kokemalleen? Täällä yksi pettynyt, toisten pelistä kärsinyt ;(
Tämä oli m-n, eli kyl naisetkin pelaa.
Syntyykö näin domino-efekti? Monesti näin, itse haluan/pyrin toimimaan niin, ettei huono omatunto soimaa jälkeenpäin? m-n
Eikös peleistä pääse itse pois?
pääsee jos haluaa mutta tämä ei ole peli.
Some on pelleilyä meidän aivoilla.
Ei sosiaalinen kanssakäyminen mene niin, että painat perhana nappia.
Varsinkaan tässä mittakaavassa missä se nykyjään on.
kun tämä perhanan pandemian perkele menee pois.. niin tutustukaa toisiinne.
Pandemia ei mene pois
Pandemia on tullut jäädäkseen kuin flundsatkin. Kylmä tuuli jatkaa työtään.
Näin totesi myös WHO:n Pääjohtaja Ryan jonka raportin luin juuri. Voimme vain elää kuin tähänkin asti tässä hetkessä.
God bless
jatketaan
"kun tämä perhanan pandemian perkele menee pois.. niin tutustukaa toisiinne."
Oli kyllä tosi kiva nähdä lapsia koulun ja päiväkodin pihalla pitkästä aikaa. Ja kun kesä kunnolla tulee, aikuisetkin lähtevät varmasti rannoille, terasseille ja muualle. Suomen kesä on niin lyhyt, että ei tule ikinä karanteenimääräykset onnistumaan kesäaikana, jos tämä episdemia jatkuu. Moni kuolee mieluummin onnelisena pienissä kaljoissa koronaan kuin kyllästymiseen kotonaan.
Ei niin.
Ennustat poju tulevaa siitä he eivät pidä.
Suu kiinni....
Lopeta tuo.
Herra voi armahtaa, jos kansa nöyrtyy.
Juuri näin.
Raskaaksi tämä alkaa jo käydä kun näkemykset ovat todellisuutta.
Oikeassa oleminen on raskasta.
Öitä
Suu kiinni suu auki SuomiLovessa on totuus
Vähemmästäkin ihmisiä on ammuttu
Palataan
Mulkun kanssa saakin lopettaa yhteydenpidon.