Minä ja ex-vaimoni

Anonyymi

Minulla ja entisellä vaimollani on mielenkiintoinen suhde. Me rakastamme toisiamme, tosin nykyään varsin miedoin tuntein, ja asumme eri osoitteissa. Me jaamme yhä saman auton, ja rahamme ovat yhteisiä; jos toiselta puuttuu rahaa, toinen antaa. Eikä perään huudella. Käymme toistemme luona syömässä, ja annamme tekemäämme ruokaa toisen mukaan. Kumpikin on sitoutunut olemaan hankkimatta uutta kumppania loppuelämänsä aikana. Seksielämää ei kummallakaan enää ole. Runkkuhommia.

3

208

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hohhoijaa, tulipa sitten vahingossa kirjoitettua AVOero-palstalle, vaikka piti kirjoittaa AVIOero-palstalle. Ylläpito, siirtäkää tämä oikealle palstalle!

    • Anonyymi

      Minusta tuo on hienoa, varsinkin se että olette sitoutuneet olemaan ottamatta uutta loppuelämän ajan. Toimitte Raamatun mukaisesti, jos eroaa pitää mennä uudestaan yhteen tai olla yksin.
      Tuo on arvokasta, teillä on kumppani edelleen.
      Säästytte paljolta tuskaltakin.
      Onnea ja siunausta!

    • kuulostaa typerältä jos seksi kuitenkin kiinnostaa

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuolemanrangaistus

      Mielestäni kuolemanrangaistus on väärin kaikissa tilanteissa. Vaikka joku olisi murhannut 10 ihmistä, hänen surmaaminen
      Laki ja rikos
      92
      6350
    2. Muistakaa persut, että TE petitte, ei kokoomus

      Miksikö kukaan ei arvostele kokoomusta? No sen vuoksi, että kokoomus noudattaa vaalilupauksiaan. Sen sijaan TE persut,
      Maailman menoa
      321
      5697
    3. Riikka Purra ei estä tehomaksun käyttöönottoa

      Sähkön hinnoittelua koskevan määräyksen on määrä astua voimaan vuoden 2029 alusta, Energiavirastosta kerrotaan. Määräyk
      Maailman menoa
      58
      3467
    4. Lopetan ikävöinnin

      Ei meistä enää koskaan tule mitään. Olen ikävöinyt ja kaivannut enkä saa mitään vastakaikua ja lämpöä. Parempi erillään
      Ikävä
      12
      3325
    5. Outo ilmiö - vasemmistolaiset eivät kirjoita mitään kokoomuksesta

      joka sentään johtaa hallitusta, ja jonka talouspolitiikkaa noudatetaan. Nämä muutamat vasemmistolaiset jotka täällä aina
      Maailman menoa
      106
      2759
    6. Jos kaikki lopulta kuolevat, onko edes pahimmillakaan rikoksilla mitään väliä?

      Kaikki kuolevat lopulta. Siksi ihmisten tekemillä rikoksillakaan ei lopulta ole mitään merkitystä. Joidenkin mielestä t
      Filosofia
      12
      1747
    7. Sinä olet minun forEver

      Sinä olet minun sielussain, sydämessäin, huulillain, sinä olet ain, Sinä olet vieressäin, kainalossain, sylissäin, ain,
      Ikävä
      21
      1730
    8. Väestöstä vain vassarit vaihtuvat nopeammin kuin persut

      Kevääseen 2023 verrattuna vassareita 50 prosenttia enemmän, ja persuja 25 prosenttia vähemmän.
      Maailman menoa
      18
      1614
    9. Mies joka vetäytyy osoittaa teoillaan

      Ettei halua olla tekemisissä. Mies joka ei vastaa viesteihin, ei halua sua. Mies joka jättää sut epätietoisuuteen, ei
      Ikävä
      188
      1214
    10. Toksinen ja negatiivinen kansa

      Samaan muottiin valetut
      Suomussalmi
      92
      1145
    Aihe