se on itsestä kiinni

- se on vain itsestä kiinni,, nyt velkaiset yrittäjä töihin, hopi hopi.
Jos yrittää, niin pärjää ja painaa töitä kovasti, keinottelee varastaa ja huijjaa niin saavuttaa jotain. Mitä muut laiskat jää ilman.
Löydä sisäinen yrittäjyys.
-Nyt yrittäjät, hopi hopi töihin, ei ole ilmaisia sosiaaliapuja, älkää niitä mankuko !
Vaikka risusavottaan sieltä sohvalta, hopi hopi.

Karmeeta kattoo laiskoja , sosiaaliavun ruinaajia,,,,,nyt hoopi hoopi risusavottaan ! täitä on, jotta nyt töihin !
6109
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Totta puhut,, nyt risusavottaan, kun töitä kyllä on jos kehtaa vaan tehdä.

Sosiaali tuen ruinaaminen seis. Ja risusavottaan.
Se on markkinatalouden laki, huonot sortuu ja osaamattomat. Ja osaajat pärjää.

Äänestä

Sohvalla makaava, työtön syrjäytynyt yrittäjä, joka vaatii työttömyyskorvausta ilman omavastuuta ja yrittäjäriskiä, on koominen kapitalisti.

Äänestä

Kyllä töitä on jos vaan menee töihin. Eikä laiskottele velttona.
Ottakaa itseänne niskasta kiinni ja menkää töihin.
Nyt korona työömät yrittäjät ja työttömät ottakaa itseä niskasta kiinni ja menkää töihin.
Markkina-Apostoli sarasvuon tapaan löytäkää sisäinen yrittäjä, ja lopettakka veltto sohvalla makailu.
Nyt vaikka risusavottan . Töitä on kun vain ryhdistäytyy !
Ja se työ on se palkka, ei siis tarvita rahaa vaan kuntouttavaa työtä. Näin ette syrjäydy.
Tutkimuksen mukaan syrjääntyminen alkaa heti kun työttömyys alkaa.

Äänestä

Nyt korona työttömät risusavottaan, hopi hopi..

Äänestä

Vastuuttomat sosiaalitätit hallituksessa lupaa ilmaisia tukia. Mutta kun ei ole rahaa ! Siis luvataan vastuuttomasti velka-rahaa! Valtio ylivelkaantuu.
Tämä korona touhu on nyt kuin se, esim. harjoitettu vastuuton pakolais-turismi-korruptio, jota pyöritetään velkarahalla. Se ei tuota mitään muille kuin pakolaisturismi-keinottelijoille, - mutta nostaa veronmaksajien taakkaa!

Ja nämä tärkeät yrittäjät, ja muu koronaväki tulisi nyt nopeaan saada töihin. Vaikka sinne risusavottaan,
Risusavotta, yms. jota kapitalistit on aina työttömille tarjonnu! Nyt myös pikku-kapitalisteille !
Mutta ei näytä pikku-kapitalisteja kiinnostavan nyt omat ohjeet, kun niitä tarjotaan itselle ! -Jotta hopi hopi täältäkin - risusavottaan hopi hopi !!!

Äänestä

Kuntouttava risusavotta olisi hyvä tapa saada nämä työttömät yrittäjät ja korona työttömät kuntoutumaan.
liika ahneus kunttoutuu vain raadannan kautta ja asenne tervehtyy.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

- se on vain itsestä kiinni,, nyt velkaiset yrittäjä töihin, hopi hopi.
Jos yrittää, niin pärjää ja painaa töitä kovasti, keinottelee varastaa ja huijjaa niin saavuttaa jotain. Mitä muut laiskat jää ilman.
Löydä sisäinen yrittäjyys.
-Nyt yrittäjät, hopi hopi töihin, ei ole ilmaisia sosiaaliapuja, älkää niitä mankuko !
Vaikka risusavottaan sieltä sohvalta, hopi hopi.

Karmeeta kattoo laiskoja , sosiaaliavun ruinaajia,,,,,nyt hoopi hoopi risusavottaan ! täitä on, jotta nyt töihin !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu