Olen pettynyt Suomen kansaan

Suomen kansa on gallupien mukaan siirtynyt kannattamaan tulipunaisia kommunisteja eikä isänmaalliset perussuomalaiset ole enää johdossa. Olen syvästi pettynyt kansan tyhmyyteen.
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

En ole huomannutkaan, että SKP on gallup-johdossa vai onko johdossa peräti KTP?

Äänestä

Kyllä ne vielä järkiinsä tulevat.

Äänestä

Persut ovat isänmaallisia Venäjälle.

xLiner

Äänestä
  • Sauli Niinistön suosikkivaltio on Neuvostoliitto.

    Äänestä

Persut ovat Suomen ainoa toivo

Äänestä

👈 Politiikka palstalle siitä, hus, hus....

Äänestä
  • Kaikki on politiikkaa

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Suomen kansa on gallupien mukaan siirtynyt kannattamaan tulipunaisia kommunisteja eikä isänmaalliset perussuomalaiset ole enää johdossa. Olen syvästi pettynyt kansan tyhmyyteen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu