Nimikaimoja montako

Etu ja sukunimi sama kuin teillä? Mulla on ainakin 6, katsoin fb:stä. Eli jos täällä haukkuu jotain ihmistä, niin saattaa mennä väärään osotteeseen.🤔
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Itsellä sen verran harvinainen sukunimi, ettei kaimoja löydy.

Äänestä

Miks aina puhutuan haukkumisesta?

Olen hiljoo mieluummin kuin rupean keteen haukkumuan

Äänestä

Aloittaja: entä etunimesi, onko harvinainen. Kun täällä puhutaan usein A, J, T,M,S kirjaimella alkavasta nimestä, osuuko kohdallesi?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Etu ja sukunimi sama kuin teillä? Mulla on ainakin 6, katsoin fb:stä. Eli jos täällä haukkuu jotain ihmistä, niin saattaa mennä väärään osotteeseen.🤔

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu