Miksi minä ja te täällä palstalla pyöritään, kyllä siihen selkeä syy on. Ei ole kavereita joihin pitää yhteyttä, minä ja te emme osaa käyttäytyä vaan syytämme muita. Kyllästyttää ainainen valitus, ja valittaja yli 50v, miten koulussa tai vanhemmat kohteli huonosti, kiusattiin. Niin on muillekin tehty, kaikki ei vaan halua valittaa. Kukaan ei halua vihaista, joka ikivanhoja asioita päivästä päivään vatvoo. Elämä on meille kaikille täällä kärsimys. On satutettu, yhyy, jatketaan eteenpäin siitä huolimatta. Saadaan hävetä kaikki itseämme ja nyt jatketaan eteenpäin kaikesta huolimatta.
Paremmat on jo otettu
Anonyymi
5<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Totta turiset. Mun tuttu keski-ikäinen soittaa joka päivä äidille ja isille monta kertaa. En jaksanu sen valituksia kuunnella, mitä nuoruudessa oli kurjaa tapahtunu ym. Vei mun energian kun puhui ja puhui ikäviä asioita.
Mä olen sairas eikä kavereita, ei ketään kenen kanssa jutella. Aika kuluu ja aina on samanlaista. Jos jonkun ihmisen pihalla näkee niin se alkaa omia sairauksiaan mulle valittaan. Haluisin ihan muita asioita ajatella. Mä olen ylijäämä, en mikään kenellekään.
Rumat ja lihavat on täällä, jotka ei muille kelpaa. Mut ei töältäkään löydy kaverii.
Nii ja vihasia kirjotuksii tullee aina. Ei oo kiva lukkee. Joskus jotain kivojaki hassuja, ne naurattaa.😊
Rahaa ei oo eikä tuu. Köyhänpäivät ollu pitemppään mihkään voi osallistua kaikki maksaa, tämmönen ruma ukko oon enkä missää käy