Onko Sodankylässä töitä lähihoitajille Lappiin muutto kiinnostaa.
Vastaukset 9
- Anonyymi
Sitä työtä kyllä on, mutta vaikuttaa siltä, että ei ole halukkaita nuoria aloittamaan lähihoitajan työuraa.
- Anonyymi
Hoitoalan kuoluja käymättömiä on jo nykyisin töissä kun ei saa ammatti väkeä.
On ja heitä ei ole liikaa täällä. Hannuksenkartano Helmikoti JNE KUTSUU. TERVETULOA
- Anonyymi
Ei näy olevan paikkoja auki.
- Anonyymi
no nyt näky olevan ja kannattaa itse ottaa yhteyttä ja kysyä
- Anonyymi
Jos nyt mietitään mikä voisi kuvata jollain tasolla nykyhallituksen ja sen kannattajien koostumusta niin se voisi olla oman näkemykseni mukaan esim seuraavanlainen: Vihreät, lauma erilaisia apurahatuloilla eläviä jalat maasta irti olevia haihattelijoita joiden ymmärrys kansantalouden osalta lähentelee nollaa ja kannattajakunta koostuu pääosin erilaisista humanistiskulttuurialojen erilaisista tyhjäntoimittajista ja muusta sen ympärillä pyörivästä epämääräisestä joutoaineksesta mutta liikkeelle ei löydy juurikaan kannattajakuntaa tai edes sympatiaa tuottavassa toiminnassa tai palvelualojen työtätekevien suunnalta.
gh6
NYT on paikkoja auki eikun tervetuloa. MYRSKYN JÄLÄKEEN, OON POUTASÄÄÄ
- Anonyymi
Heikki Koskenkylä kommentoi EU-elvytysrahaston laillisuutta: “Budjetin menojen rahoittaminen lainoilla jyrkästi kielletty” (video)
- Anonyymi
Nythän toki kannattaa ottaa lainaa niin paljon kun vaan saa.
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1241553
Naisten liian suuret vaatimukset?
Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta2031006Johanna Tukiainen oli seonut ja hyökännyt ystävänsä kimppuun.
Ollut suora lähetys ja repinyt hiuksista ystäväänsä.148639Olen Aito Narsisti
Kysykää mitä haluatte liittyen tähän aiheeseen. Joitain kokemuksiani asiaan liittyen voin harkintani mukaan jakaa.231531- 187499
- 31490
Outo liikkuja
Tämä tyyppi josta kirjoitettiin Ähtärin Ilmoitustaululla. Joka yritti varastaa auton meijeritieltä. Hän liikkui koulut11444- 182443
- 41426
Iso käsi pormestarille hyvin hoidetusta työstä
Puolangan kunta on siistinyt Paljakan rinteitä kesän aikana – yksi keskeneräinen lakiasia hidastaa vielä rinnekeskuksen18393