Talo myytävänä

Anonyymi

Mix talo joen rannalla ei kaupaksi. Muutakin vikaa kuin hinta ?

4

894

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ostajalla ei ole rahaa.Ja onhan se sijaintikin arveluttava.Ken haluaa asua niemesssä ken? Eipä siellä talot kaupaksi käy.

      • Anonyymi

        Kiinnostais mutta ei todella rahhaa moista summaa. Ni ja tosiaan P.niemi asuinpaikkana asettaa paljon asiota puntariin.🙂


    • Anonyymi

      Hinta ja sijainti kohdillaan. Asua vois, sopiva vaihtoehto kaupungin kanikopeille, voisi olla lähes omavarainen. Mutta niemiläiseksi ei ehkä muuten. Lapsia ei tulis olla, koska ei koulua, omaa rahaa tulis olla, jotta muutoin pärjäis omillaan ja palveluita ostaa,
      muualla myös kirjoilla, jottei verotettas hengiltä eikä tarttis sotkeutua kunnallispolitiikkaan ja kärhämöintiin, niin eikä sukua kannattais olla myöskään kellekään tai sitten tulis kuulua sukuun, jolloin olis jo valmiit sidokset kuntaan ja voitais kattoa asioita läpi sormien.

      Hyvä kokonaisuus , toivottavasti ei taloa ylikorjattu jottei olis tullut kosteus- tai muita sisäilmaongelmia. Halpakin on!

    • Anonyymi

      Ai mikä talo ja mikä joen?

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      120
      10316
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      52
      5030
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      42
      2221
    4. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      105
      2058
    5. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      26
      1924
    6. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1591
    7. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      41
      1402
    8. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      25
      1010
    9. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      31
      1001
    10. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      54
      977
    Aihe