Mennen partavesi, tuoksu vuosikymmenten takaa.
Saako Mennen partaveden tuoksu naiselta jalat alta????
Saako Mennen partaveden tuoksu naiselta jalat alta????
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Vanha paise tuoksuu paremmalle. Vähän saippuamainen tuoksu. Mennen on kitkerähköä. Epäilen, että ei saa.
No ihan varmasti saa jalat alta. On nimittäin niin karseen hajusta, että taju lähtee.
Juu Mennenillä kyllästetyn miehen vierailun jälkeen saa nainen tuulettaa kämppää pitkään, niin hyvin viipyy Mennenin tuoksu, mutta se on nostalginen tuoksu.
Varmaan Mennen oli yleinen tuoksu kesäisinä iltoina lava tansseissa 1960-1980 luvuilla, tosin koskaan en ole lavatansseissa käynyt.
Nöyp. Mut Hugo ja Armani on toiminut kohtuullisen hyvin... :)
Riippuu, miten ne jalat pitää lähteä alta. Jos tarkoituksena on tyrmätä ja saada emäntä oksentamaan ällötyksestä, varmasti onnistuu.
Mennen oli ennen, nyt on jo aika päivittää tuoksut ja partavedet. :)
Ei jalat alta vaan jalat alle.
Olen kokeillut.
Tuo kyllä varmasti täysin tapauskohtaista. Tuoksu on muutenkin sellainen, että mikä sopii yhdelle voi olla ihan karsea toiselle. Siihen kuitenkin vaikuttaa kehon Ph, ominaistuoksu yms.
Itse en oikein välitä Mennen tuoksusta, enkä muutenkaan siis ollenkaan vahvoista tuoksuista. Joku mieto on ihan jees, mutta kovin vahvoista tulee vaan migreeniä.....Ennemmin vaan suihkunraikas. Se on paras.
Seommeinaan ainakin itellä ollut Mennen käytössä varmaan nelisenkytä vuotta. Halpaa ja hyvän tuoksuista. Toinen pullo on kylpy huoneen kaapissa ja toinen kulkee autossa mukana.
Sitä mä silloinkin käytin kun olin ensi reffeillä entisen emännän kanssa ja vein häneltä ihan jalat alta.
Ihan humpuukia jotkut sadan euron Huugo Boschit sun mut ryöstöhintaiset partavedet.
BIC-juttuja on höylänä ja sitten nyt on joku vain huono kone ja vanha Philips ;:D
BIC-höylä ja Nivean vaahto :D
Löytyy puteli Mennen partavettä wc:n peilikaapista, varmaan 20 vuotta siellä ollut.
Peilikaapin ovea avatessa tulvii Mennen tuoksu, on senverran voimakas tuoksu, että tulee putelista itsekseen.
Menneniä laitetaan kämmenille ja läpsytellään sitten parralle, kun partavettä se on.
Myös Tabac hajuvettä löytyy. Mites on Mennenin ja Tabacin yhdistelmä?
Menneniä naamalle ja Tabacia kainaloon ja rintakehälle, silläkö nainen kaatuu eli hurmataan???
Kaatuu tajuttomana maahan..
Voi ei
Ihan varmasti, jos sitä tarpeeks juo. -sivu
Kokemuksen syvä rintaääni?
Ei mun, mut monen pult-sarin.
Mennen Tullen. Menomiehen vesi.
"Manneken Pissiksen pankkitiskitulli 1,60".