Suuresti ihmettelen Suomen hyvävelijärjestöä jos Haataiselle ei anneta potkuja pehvalle, sillä selitykset ovat selityksiä.
Kyllä Haatainen on täydellisesti vastuussa huijauskaupoista. Median tulisi selvittää perusteellisesti, että ehkä näitä ostoja on tehty ennenkin kyseiseltä porukalta. Myös erään naisedustajan turvapaikanhakijoiden- ja Luona asuntojen kytkennät herättävät kysymyksiä, kansa ihmettelee, mutta järjestö suojaa.
Ruotsissa pääministeri Juholt joutui jättämään paikkansa, kun avovaimo oli vahingossa jättänyt ilmoittamatta kohonneet tulonsa ja siksi sai muutaman satakruunua liikaa asumistukea.
Toinen ministeri oli unohtanut maksaa TV-lupansa eli kenkää tuli välittömästi myös hänelle, mutta Suomi näyttää oleva Putinlandia, jossa vain syyttömät saavat jättää ministerin paikkansa, tarkoitan ulkoministeri Kanervan yksityisiä rakkaudentunnustuksia, jotka eivät millään tavoin vahingoittaneet Suomen veronmaksajia.
Potkut Haataiselle välittömästi.
5
166
Vastaukset 5
- Anonyymi
Ei ole haatasen vika jos sen selän takana touhuaa nuita tohvelimiehiä ! Joka ikinen nainen tässä hallituksessa vastaa kymmentä hyväveli ukkoa,joista ei näissä oloissa olis mihinkkään.!!!
Ymmärtäisin jos olisi kyse 100-euron summasta, mutta nyt puhutaan aivan eri summista. Kyllä ministerin tulee olla perillä mitä hankitaan, keneltä ja millä summilla. Suomen hallituksellahan on myös ennästysmäärä avustajia, joten asiat pitäisi olla selvillä. Jos avustajat ovat noin onnettomia, niin kenkää myös koko avustajajoukolle.
- Anonyymi
Ne makso THL,n Toimitusjohtajan ulos, sai varmaan hyvät rahat Ministeriltä, otti syyn omille niskoille, kyllähän sen hankintapäätöksen teki Ministeri lopullisesti.
- Anonyymi
Haittasuomalaiset jaksavat nieleskellä.
- Anonyymi
Tiedotustilaisuudessahan Haatainen kerto että kaupoista oli itsekkin lukenu suomen kuvalehdestä, seläntakana tämä lounema mikälie oli suhmuroinu kaupat. Siinä ei ministerillä ollut mitään tekemistä sillon !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 43935
- 95913
Tiesitkö? Jorma Uotisen EX-rakas on Helena Lindgren - Nämä ovat välit nyt: "Me ollaan..."
Jorma Uotinen ja Helena Lindgren olivat avoliitossa v. 1982-1999. Pariskunta oli aikansa näyttävä julkkispari, missä i19775- 116721
Anteeksi J-mies
Anteeksi että myötävaikutin siihen että rakastuit minuun, jota et voi koskaan saada. Viimeksi kun näimme ja katselimme t80668- 43621
Olet nainen ollut vaikein rasti
Eniten olet tunteitani myllännyt ja niitä kuluttanut, ja tuottanut. 🤔34604Minä muistan
Minä muistan sinut nauravana. Sellaisena, joka sai tavallisenkin hetken tuntumaan vähän kevyemmältä, kuin huoneeseen ol45600- 19586
- 46568
Kenen viisautta on ollut laittaa tie väärällä murskeella pilalle
Kenen viisautta on ollut kun Siimeksen/Kylmänpurontie pantu pilalle kun on ajettu liian karkeaa mursketta. Rengasliikke20535- 33533
- 36512
Siinä kävi mies nyt niin että tämä ämmä muuttaa ulkomaille
Vuonojen maa kutsuu, joten ei hätää. Et kuule minusta enää. 😂 Lycka till! Ämmä riittää.66509- 25492
Ähtäri on taas TV: n ja radion ykkösuutinen
Uusi podcast on julkaistu ja on nyt kuunneltavissa. Mot on tehnyt hyvää työtä! Mikko Savola ja kepu ei ota mitään vast44476Mitä muuta on olemassa kuin lisääntyminen
Jos mies ei pääse lisääntymään niin mikä hänen osansa elämässä on? mitä jää jäljelle? Hän on vain muiden palvelija kok106467Koska Martina viettää aikaansa lapsiensa kanssa
Äiti vaan juoksee miehen perässä Tallinnassa, Lontoossa, Turussa. Kyllä oli kätilö oikeassa, kun sanoi, että ei olisi ka132460- 44454
Pahkalassa tapahtuu
Mitäs on tapahtunut yöllä pahkalan kerrostaloilla.oli poliisia ja ambulanssia taas vaihteeksi7427