niin, en tiedä taitaa olla väärä formaatti kysyä mutta kysytään nyt.
Missä pääkaupunkiseudulla pystyy aloittamaan rullakikon pelaamisen? Mitä kamoja pitää ostaa, normaalien lätkäkamojen lisäksi? Toimiiko pelissä tavalliset matkaluistimet?
Millanen: taso, divarijärjstelmä, Yms.
Missä helsingissä pääsee pelamaan?
6
6756
Vastaukset
- Pooki II
Toimii lätkäkamat, mutta suosittelen että otat ristikon pois kypärästä ja laitat sellasen leukasuojan tilalle.. ja matkaluistimet käy, suosittelen kuitenkin sellasta vähän kookkaampaa jarrupalaa, että saat kaukalossa tehokkaasti vauhdin pois !
- inliner
Tässähän meillä on oikea asiantuntija!
- roller
joo kunnon jarrupalat pitää olla että kentän pinta saa uuden värin. (kannattaako neuvoa jos ei asiasta mitään tiedä!) itte en ainakaan lähtis matkalustimilla kokeileen. eron kyllä huomaa.
- Anonyymi
roller kirjoitti:
joo kunnon jarrupalat pitää olla että kentän pinta saa uuden värin. (kannattaako neuvoa jos ei asiasta mitään tiedä!) itte en ainakaan lähtis matkalustimilla kokeileen. eron kyllä huomaa.
Miten sen erottaa?
- treenaamaan
Väinämöisen kentän kupeessa on kaukalo rullalätkää varten. Ja tilaa on!
Matkaluistimet toimii ainoastaan matkalla treenimestalle. Tarvitset rullalätkää varten eri skrinnarit. Jarrupaloista ei niin väliä, sillä kaukalossa kyllä pysyy laitojen ansiosta pelikentällä!
Kondekassa taitaa olla myös rullalätkää varten kaukalo. Muita ei tuu mieleen, - budjaan Stadissa.
PS. Tarvitset ehdottomasti rullakiekon, se nimittäin on erilainen, kuin mihin jäällä olet tottunut. Ja syndeistä tärkein on tietty kypärä. - CCM
...löytyy myös Jakomäestä.
kandee kattoo Helsingin liikuntaviraston sivuilta liikuntapaikat.
www.hel.fi/liv
Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuka oli töllöntyön tekijä?
Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt312883Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja
Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.431491Kun kohtaat jotain ainutlaatuista
ja upeaa, johon rakastut ehkä ensimmäistä kertaa ihan tosissaan. Sitten sähläät kaiken omien epävarmuuksien vuoksi. Eikö19941Mua ahdistaa
Tämä juttu. Miksi nainen torjuit minut vaikka kiinnostuksen merkkejä oli? Eihän tämän jutun olisi tarvinut johtaa sen pi32909Ei tämä enää tervettä oo
Sydän pamppaillen oon jo tunnin meinannu laittaa sulle viestiä... Sormi tärisee lähetä kuvakkeen kohdalla.22894- 51868
Tuli vain mieleen
että etkös sä yritäkin muiden miehiä? Se sun tuttava kertoi. En arvosta tuollaista naista, ihmekös kun oot sinkku. m -37807Perämoottoreiden huolto melkoisen kallista
Minulla on tuollainen keskikokoinen perämoottori ja yleistä merkkiä. Kyselin sille keväthuoltoa paikallisista liikkeistä36773Tanskademarit: ilman risusavottaa ei rahaa!
Näin persuna on pakko ihailla noita Tanskan demareita. Tanskalaisessa sosiaalidemokratiassa ei työtön saa rahaa ellei os172762- 48679