Mitä jos kaksitahtikoneen ilmanputsarin ja kaasuttimen välinen kumikurkku on siinä määrin haurastunut, että rakoilee jo pahasti. Kestääkö korjaus Sikaflexillä ja kuinka kauan?
Kyselee epätietoinen nimimerkki
TilaankoeBaystaUuden
No miten tämä nyt liittyy palstan aihepiiriin?
Ei yhtään mitenkään, kuten ei mikään muukaan täällä.
Kyselee epätietoinen nimimerkki
TilaankoeBaystaUuden
No miten tämä nyt liittyy palstan aihepiiriin?
Ei yhtään mitenkään, kuten ei mikään muukaan täällä.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Veikkaisin sikajätkäliimauksenkin kestävän siihen asti kun saat ebaysta tilaamasi orkkisosan tulemaan kotiin...
Ja tämähän on oiva aihe juuri tänne...arkisia murheita... :o)
Miten reagoi polttoaineeseen? Onko kokemusta?
Kakstahtihan välillä vähän ampuu taaksepäin.
Vie sua väärille urille...
Ettei liima vaan sula, ja imaisee kasariin sisälle senkin?
Sittenhän se on lisää hommia.
No just tuota, että ilmaahan siitä pitäis vaan mennä...
Mutta sytkät kohdalleen niin kyllähän se vaan ilmaa sieltä imee.... :o)
Mutta eipä ne sikajätkäpaikkailut hapristuneeseen kumiin kuitenkaan mpitkää kestäis, vaan kyllä se kumi antaa periks muualta... Se on tää viina, mitä lotraavat bensan sekaan.... Kannattaa ajaa vähän ennen kausitaukoa ihan sillä pienkonebensalla, niin se kestääkin pitempään.. :o)
Putsaa sitten pois....Mutta jos maltat ootella osan jostain, niin sitten odota osa vaan. :o)
Seuraavaksi vinkkejä ruohonleikkurin keväthuoltoon :)
Mille urille? :oD Mä oon kuule jo sellaisessa uraputkessa, että on tukkakin putkella... Ja täällä savossa tietkin on niin uraisia, että en käytä autossakaan rattia kuin kääntymiseen noille urille. :oD
Taidan vetäistä vaan Gorillateippiä siihen päälle, ja jään odottelemaan uutta osaa. Putsasin sen kaasarin viime kesänä ja vaihdoin kalvot, niin ei viittis nyt taas.
Sua haastatellaan.
Kerro sä
Mulle miten vitus sa uuni nuohotaan?
No teippihän on jo jees....
Jaah, mihinkä? Pitääkö ravattia oikoa? :oD
Apinateippi auttaa aina. Nyt se on väliaikaisesti fiksattu. Saa naapurit huomenna taas kuunnella pärinää :)
Ei uunia nuohota. Ei ainakaan sähköuunia.
Mutta putsaus:
Pistät sinne isoon uunivuokaan tai syvälle pellille reilusti vettä ja uuni päällä miedolle lämmölle pariksi tunniksi. Varmista ettei vesi pääse loppumaan. Sitten putsaus jollain uuninpuhdistusaineella, niin huomattavasti helpommin lähtee. Joissain hienommissa uuneissa on kait ihan oma ohjelmansa tämmöistä varten.
Näillä sotketaan vain mielenkiintoa muusta isosta. Yritä nyt valita millä kirjoittaisit kun p.skat on jo punteissa.
”Thymallus” esiin kun Harmis ”ruokalevolle”. Show
Must
Go
On ja sitä
Rataa.
Kaksitahtijutut kuuluu tuonne kohtaan "Parisuhde".
Näyttää
Vain siltä, että tahdit on pielessä?
Kuis varattu tuli sinkkupalstalle lentsikasta puhuun?🙄
Ja tekemään vähän muutakin ...
Kävin jo ikävä-palstalla antamassa vähän vinkkiä kampiakselin stefan vaihtoon.
Kohta pitää kyllä itse puhdistaa laseja: minulla on aika suuria parvekkeen juttuja ja suurivartyinen putsain millä voin puhdistaa ja pestä laseja.
No ihan itse minäki ne puhdistan😀