Huijasiko Levin matkailu?

Anonyymi

Poimittu Hesarin Levijutun kommenteista:

https://www.hs.fi/kotimaa/art-2000006477937.html

’Levin kauden päätös tapahtui mökin omistajia (=tavallisia ihmisiä kohtaan) epäreilulla tavalla, heidät hylättiin kylmästi.
Levin matkailu päätti pienellä porukalla, että kyseessä on Force Major-tapaus joka oikeuttaa matkojen peruutukseen, mutta valinnanvapaus jätettiin asiakkaille, jolloin löysässä hirressä roikkuminen monessa kodissa alkoi.

Päätösellä yritettiin kiillottaa Levin toimijoiden julkisuuskuvaa ja saada positiivista uutisointia. Todellisuudessa koko taloudellinen riski kaadettiin mökin omistajien niskaan. Kiinteistöjen omistajilta hävisi valtaosa vuoden tuloista, mutta sopimus sitoi. .
Levin matkailu ilmoitti, että rahat palautetaan asiakkaille, mutta Ei kertonut että he ottivat oman käsittelykulunsa välistä.
Mökin omistajille ei tilitetty mitään, eikä heillä ole vakuutusturvaa. Vakuutukset ovat varaajien matkavakuutuksissa.
Käytännössä on epäselvää rikkoiko Levin matkailu sopimuksiaan mökin omistajia kohtaan. Tähän saa kuluttajariitalautakunta aikanaan ottaa kantaa. ’

8

820

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      HUIJASI, HUIJASI, HUIJASI JA TOIMI TIETOISESI KORONALINKONA!!! Levitti taudin koko Tornionjokilaaksoon!!! Rakenteellista rikollisuutta!!1

    • Anonyymi

      Huijjasi!!!!!!!!!!!!!

      • Anonyymi

        HUIJASI, HUIJASI, KITTILÄN LAKI!! LEVITTÄVÄT TAHALLAAN KUOLETTAVAA TAUTIA!!!


    • Anonyymi

      oon kunnana jotaja vieläko kerra niin haatan oikeuteen itteni nain itteäni ja lapiani .. vs .. kittilän kunnan johtaja..ja vitut tuluvasta köyhät saa huuhtoutuaa.. mun maille että tuu pesiinn paskat.

    • Anonyymi

      KYLLÄ LEVILLÄ OLI SAIRAA HOITAJA GYNEGOLOGII.. TYKI JA ANAI .. LAPSET ON MITÄ ON .. ISÄÄ EMME VOI TODISTÄÄ ELI VUOMNNAA 2019-- LAPSET KITTIÄSSÄ VOIVAT OLLA KENEN TAHANSA..

    • Anonyymi

      ELÄ SIIS TUNNUSTA ISYYTTÄS SANNOO KITTILÄN GYNELOGI..

    • Anonyymi

      OUNASJOKI TAYNNÄ KORNTOKIAA. LEVI MAAILMN SAASTUNEN PAIKKA.. PITTÄÄ PAIKKANSAA,, KAIKKI PAKAT OUNAS JOKKEE YMS.. ILAMA.. MIKSEI TÄHÄN PUUTUTA..

    • Anonyymi

      TILLAA SPERMA KAALAA ALA LEVI..

    Ketjusta on poistettu 13 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      532
      8980
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      161
      6190
    3. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      376
      5243
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      66
      4759
    5. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      100
      4381
    6. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      166
      4063
    7. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      185
      3942
    8. Sinun ja kaivatun nimikirjaimet

      Mitkä ne on ? Meillä H❤️M 👩‍❤️‍👩
      Ikävä
      92
      1906
    9. Onko sinulla ja kaivatulla

      joku yhteinen tärkeä paikka?
      Ikävä
      105
      1425
    10. sä oot ehkä

      maailman omituisin tyyppi
      Ikävä
      47
      979
    Aihe