Itkeä ja äänestää - Suomi ei ole enää oikeusvaltio sairaus- ja kansaneläkeläisille

Anonyymi

Meneekö teillä kaikilla paremmin, vai miksi medioissa ei näe uutisia, etukäteen suunnitellusti pois otetun 50-lappusen, eli jatkuvan ja pahenevan sairaus- ja kansaneläkeläis-köyhyyden seurauksista ja vaikutuksista - eikös se ole THL:nkin tehtävä tutkia, tiedottaa ja raportoida sairaus- ja kansaneläkeläisten, huonosta kohtelusta Suomessa, puuttuvista perustuslaillisista ihmis-kansalaisoikeuksista ?

https://www.ts.fi/uutiset/paikalliset/4879034/Poliisi tutkii turkulaista yksityista saattohoidon kotisairaalaa yli sata potilasta todettu kuolleeksi vastoin saantoja

Tuollainenkin massakuoleman tuottamus, jätetty ns. valtamedioissa, täysin uutisoimatta. Liekö edes tuomioita tullut tekijöille, erikoinen tapaus.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/16328939/attendon-mehilaisen-terveystalon-esperin-veroparatiisirikolliset-tuomittava-ihmiskaupasta

https://keskustelu.suomi24.fi/t/15814032/koyhyyteen-pakotettujen-kerattava-joukkokanne-eduskunnan-korruptiota-vastaan

Kyllä se on IHMISKAUPPAA, mitä Suomen valtio / kansanedustajat, ministeriöt ja veroparatiisi-soteyritykset, käyvät vanhuksia, vammaisia ja pitkäaikaissairaita köyhyyteen pakottamalla.

EU on antanut Suomelle, jo useita varoituksia, sairaus- ja kansaneläkkeiden riittämättömyydestä. Kunnille rahankylväminen, menee suoraan verokeitaisiin veropakolaisyrityksille ja korruptiopoliitikoille itselleen, golf- ja pormestaribisneksiin ym joutavaan kalliseen turhaan. Euroakaan kuntien rahoituksesta, ei päädy köyhyyteen pakotetuille sairaus- ja kansaneläkeläisille.

https://www.skp.fi/blogit/seppo-ruotsalainen/mielenosoituksen-aika-el-kerahastot-unohtavat-el-kel-iset

Emme ole "kommunisteja", mutta ilmeisesti täytyy tulevissa vaaleissa, äänestää sellaisia, edes perustuslaillista oikeusturvaa Suomessa saadakseen.

Eduskunnan yksipuolujärjestelmä kylvää rahaa veroparatiisirikkaille veroparatiisisote- ja sotabisneksiin, eli tuuleen, heikoimmilla olevat äänestäjät jätetty tyhjän päälle, valekorotuksien pahentamaan köyhyyteen.

13

278

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Olet täysin oikeassa mutta meidät köyhät on jo vuosikymmenien välinpitämättömyydella ja kiroamisella lannistettu niin ettei me enää uskota kenenkään välittävän. Emme enää usko, että asia paranisi koskaan.
      Räikein selvyys siihen tuli syksyllä 2015 kun miljoonia alkoi löytyä kuin tyhjästä ulkomaalaisille terroristeille.
      Sitä ennen olimme luulleet, että poliitikot puhuivat edes sen verran totta että "yhteinen taakanjako" aiheutti sen ettei ollut enempää rahaa köyhien työllistämiseen.

      Tuon kohtalokkaan vuoden jälkeen olemme tajunneet, että maamme johdossa on pahoja ihmisiä, joiden koko elämän pituinen tahto tulee olemaan köyhien riisto ja itsen rikastaminen. Siksi ymmärsimme, että meidän on vain pakko odottaa Jumalan tuomioita ja nyt koronan muodossa ne onneksi ovatkin alkaneet.
      Seuraava tuomio tulee olemaan aina edellistä ankarampi koska nuo pahuuden rakastajat eivät tule tekemään parannusta.

      Ilmestyskirja. 9:21
      He eivät tehneet parannusta murhistaan eikä velhouksistaan eikä haureudestaan eikä varkauksistaan.

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Tiesittekö, että keskipituus ajallisesti, hengissä pysymiselle veroparatiisi"hoivakodeissa", on kaksi vuotta ?

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16416544/vale-elakekorotukset-aiheuttaneet-itsemurhien-aallon-suomessa-#comment-102626849

      Ihmisoikeuskysymys, että Suomen sairaus-kansaneläkkeiden korotukset, annetaankin EU:n kautta Saksalaisille sairaus-kansaneläkeläisille, joilla on jo verottomat 1 250€/kk minimieläkkeet, joita ovat korottamassa, siihen 1 500€/kk ja täysin ilmaiset kaikki terveydenhoito ja julkiset palvelut sen päälle.

      Korruptoituneet mepit eivät pidä oman kansamme puolia. EU on antanut jo useita varoituksia Suomen valtiolle, sairaus-kansaneläkkeiden riittämättömyydestä - mitään todellista eivät eduskunnassa ja hallituksessa ole tehneet. Valekorotukset eivät riitä kompensoimaan, edes kohonneita elinkustannuksia.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Korruptio eduskunnan yksipuoluejärjestelmässä on syvää, kun entiset ja nykyiset poliisitkin voidellaan, vastikkeettomilla yritystuilla, suoraan verosuunnitteluun, voiton maksimointiin, osake-vakuutuskuoririkollisuuteen.

      https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/6437

      Ellette halua uusia aktiivileikkureita, on syytä allekirjoittaa kansalaisaloite nyt.

    • Anonyymi

      Eduskunnan yksipuoluejärjestelmä, ei ole tehnyt yhtään mitään, erittäin vakavan, äärimmäisen sairaus-kansaneläkeläisten, köyhyysrajan alla pitämisen lopettamiseksi.

      800€/kk ei ole mikään sairaus-kansaneläke Suomessa 2020 - vaan hädänalaisten ihmisten törkeää hyväksikäyttöä ja raakaa väkivaltaa, jota "BF"-eduskunnan yksipuoluejärjestelmä, kohdistaa täysin puolustuskyvyttömiin vanhuksiin, vammaisiin ja pitkäaikaissairaisiin Suomessa.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      "Business finland"- eli BF-medioissa, kuten Ilta-Sanomat, on tänään erittäin kovaa äärioikeistopropagandaa ja valekeskusteluja, joissa kaikkien eri mieltä olevien mielipiteet estetään ja sensuroidaan.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16455838/bf-medioissa-kuten-is-teita-vedatetaan-akessonin-aarioikeiston-taakse-keskusteluissa

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16307220/saksassa-1-250ekk-minimielake-torjuu-koronakuolemia-riskiryhmilla-tehokkaasti

      On noloa kuinka Unkarilaisiksi mm. Ilta-Sanomat on muutettu. Ei enää mitään puolueetonta, saati asiallista tiedonvälitystä, jopa kansanmurhaan yllyttäviä kommentteja julkaisevat, mutta asiallisia mielipiteitä estävät.

    • Anonyymi

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16216235/kulmuni--kepu-valehtelevat-elakekorotuksista---niita-ei-ole-#comment-100667599

      BF-medioissa kepua kosiskellaan, olemaan hallitusohjelman vastainen, että oppositioporvarit äärioikeiston PetosPersKok, saisivat muka "hallituskumppanin" kepusta tulevaisuudessa - sitä tulevaisuutta ei koskaan tule, niin tyhmiä äänestäjätkään eivät sentään Suomessa ole.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16400727/800-ekk-ei-ole-sairaus-kansanelake-vaan-ihmiskauppaa-eduskunnan-yksipuoluejarjestelmassa#comment-102448912

    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      27
      3633
    2. Oletko sä oikeesti varattu?

      Että sen takii ei voida olla tekemisissä?
      Ikävä
      41
      2469
    3. Otavassa tapahtuu!

      Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut
      Mikkeli
      37
      2323
    4. Tulemmeko hyvin

      Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s
      Ikävä
      7
      2067
    5. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      43
      1582
    6. Rakas, kerro mulle

      Miltä se tuntuu?
      Ikävä
      38
      1569
    7. Horoskooppikysely

      Oma ja ikävän kohteen horoskooppi? Sopivatko yhteen?
      Ikävä
      14
      1402
    8. Oletko ollut vihainen, suuttunut tai pettynyt

      johonkin kaivattusi toimintaan?
      Ikävä
      128
      1320
    9. Pitkäaikaiset työttömät työllisyystöillä takaisin yhteiskuntaan

      Vaikka se vähän maksaakin, niin parempi on valtion teettää hanttihommia, jottei yksilöistä tule yhteiskuntakelvottomia.
      Maailman menoa
      271
      1304
    10. Kesäseuraa

      Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t
      Ikävä
      45
      1275
    Aihe