Mihin me ylitorniolaiset uskallamme mennä nyt lääkäriin , jos tulee pakottava tarve ? Aiemmin turvauduttiin terveyskeskukseen ???
Lääkäriin ?
Anonyymi
91019
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Nyt on digiklinoita, jotka tarkastavat potilaan, ei tarvitse enää mennä terveyskeskuksiin. Ihan tarpeettomasti ne potilaat siellä tk:ssa on juosseetkin, asiat hoituu nykyisin netissä!
Mites sitte ne joilla ei ole ees laitetta millä mennä sinne nethiin. Tai osaamista kuinka semmosta käyttää. Joutavakko ne sitte kuolla pois ko ei pysy kehityksen kelkassa?
No, kaikkihan siirtynyt nettiin. Pitää olla aktiivinen ja hommata kaikki vempeleet. Tähän tämä yhteiskunta on menossa. Siitä, että onko se hyvä ja oikein, voi olla erimieltä.
Käsitykseni mukaan täällä on korona lääkäri joka ottaa yksityisesti vastaan ja kuljeksii kylillä kuin mitään ei olisi tahtanut. Sinne siis jos on rohkeutta?
No övertorneålle voitta tulla.. täällähän hoitajat Ja lääkärit, jotka kulkevat töissä, antavat kunniasanan jotta liikkuvat vain työpaikan ja kodin väliä ja että työnantaja testaa heitä säännöllisesti.. joten täällä on turvallista käydä lääkärissä.
ehkä ensivuonna,nyt kannattaa olla menemättä tai joutuu karanthiin
joo,saavat sulkea koko paikan ja karanttia ainaki vuosi
ovatko lääkärit pysyneet karantissa
joku oli nähny kaupassa