Oletteko erakkotyyppejä?

Ja siksi sinkkuja? Vai läheisriippuvaisia ja siksi sinkkuja?
18<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Turvaetäisyys kuin kaupassa: jos ihastuu johonkin naiseen niin silloin sille olisi ostettava kaikkia lahjoja ja muuta.

Äänestä

itse ollut nuoorempana erakkomainen tyyppi mutta nyt vanhempana inan tullut sosiaalisemmaksi

Äänestä
  • aika lailla, - "läheisriippuvainen", siitä pitäis päästä, - jotenkin !?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    aika lailla, - "läheisriippuvainen", siitä pitäis päästä, - jotenkin !?

    mitäs vikaa läheisriippuvuudessa on niin eikö jokainen halua olla rakkaidensa kanssa

    Äänestä

onko varattujen vonkaaminen sallittua???

Äänestä

En ole erakko, mutta en myöskään laumaihminen. Juttelen mielelläni, mutta haluan elää omaa elämää. En ole kenestäkään riippuvainen, ja toivottavasti kukaan ei ole minusta riippuvainen. Olen kokenut avioliiton ( alkoholiongelmaisen kanssa ), ja olen eronnut kauan sitten. On kivaa olla uus-sinkku, omassa vapaudessa.

Äänestä
  • On aika ikävää jos on ollut elämänkumppanina sellainen alkoholisti.

    Tietokonepelit, ovat aivan hauskojakin pelata jos on sellaiset laitteet millä niitä voi pelata.
    Bejevet, peli mitä kerran pelasin kun olin sairaana hiirellä sellaista.

    Vieläkin taitaa olla tuo bejeved peli koneella jossain.

    Äänestä

Mukavuudenhaluinen. 😏

Äänestä

Mitäs väliä sillä on, kunhan vaan saa olla sinkku?!

Äänestä

Erakkotyyppi ja hyvin omaehtoinen omissa valinnoissaan. Jos muut yrittävät vaikuttaa mielipiteeseen tulee täysi stoppi heti!

Äänestä
  • Melkolailla sama täällä. Ei ole edes kauan siitä, kun isäni (70v.) yritti jyrätä minut alleen jollakin mielipiteellään. Nostin kytkintä samantien. No heti perään (noin viiden sekunnin kuluttua) tuli huuto, että "Tule takas:"

    Mutta siis: Olen huomannut, että kun olen vuosia ollut sinkkuna, niin sitä on jotenkin huomaamatta tullut erakoksi. Ja siitä johtuen on kehittynyt sosiaalisten tilanteiden pelko. Sitä ei itse kyllä huomaa, vaan sen huomaavat läheiset ihmiset. Nyt tunnistan sen tilanteen jo itse, kun alkaa ahdistaa. Minun lähipiiri on tiennyt siitä jo vuosia. Tammi-Helmikuussa siskoni sanoi, että "Sun sosiaalisten tilanteiden pelko on pahentunut."

    Äänestä

En ole sen paremmin erakko kuin läheisriippuvainenkaan. Olen ihan vaan sinkku :)

Äänestä

Erakko.

-flowersreally-

Äänestä
  • Voi olla mahdollista jos olen yrittänyt liian nopeasti avata purkkiruokia liian suurella voimalla jolloin se renksula on irronnut :D

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Voi olla mahdollista jos olen yrittänyt liian nopeasti avata purkkiruokia liian suurella voimalla jolloin se renksula on irronnut :D

    Silloin on hieman tympeää jos kokonaan irtoaa se avaus-renkula purkista.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Voi olla mahdollista jos olen yrittänyt liian nopeasti avata purkkiruokia liian suurella voimalla jolloin se renksula on irronnut :D

    Väkisin vääntäminen harvoin tuottaa hyvää tulosta.

    -flowersreally-

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Väkisin vääntäminen harvoin tuottaa hyvää tulosta.

    -flowersreally-

    On vähän omastakin mielesdtänikin tuolla tavoin tuhota ruokapurkkeja.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Väkisin vääntäminen harvoin tuottaa hyvää tulosta.

    -flowersreally-

    Niinpä. Kun ei tunnu olevan mitään tarvetta olla kenenkään kanssa tekemisissä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ja siksi sinkkuja? Vai läheisriippuvaisia ja siksi sinkkuja?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu