Virka-aikana laittomasti nuuskaa Ruotsista. Mihin voi enää luottaa, vai voiko enää mihinkään.
Usko Suomeen poliisiin menetetty
12
115
Vastaukset
- Anonyymi
Mitä muuta kulkee näissä "diplomaattiautoissa", onko nuuska vain jäävuoren huippu. Onko kyseessä tämän päivän Troijan hevoset
- Anonyymi
"laittomasti" ihan rehellisesti hakivat.
- Anonyymi
Hui kauheaa. Oliko muuta järkyttävää tehneet. Voi mahdoton.
- Anonyymi
Kuinka niin laittomasti? mistä tiedät olivatko juuri tuolloin lakisääteisellä tauolla virantoimituksesta.
- Anonyymi
suuri rikollisjengi pelaavat oman pussiin myös virka-aikana ja valtion kulkvälineillä.
- Anonyymi
ovat kun eräänlainen mafia organisaatio pomot hyväksyvät rikoksia joita virassan tekevät. Onhan paljon esimerkkejä mm. suuret poliisien huumejutut ja muut rahakaat bisnekset ja näistä on esimiesporras tiennyt vuosikymmeniä ja osa pomoista itse mukana rikoksissa
- Anonyymi
Nuuskan tuonnilla saa hyvän tilin!!!!! Näitä ei ees tullissa tarkasteta!
- Anonyymi
Kumma kun saa keskustella tästä asiasta !
- Anonyymi
Ei kuvassa koko poliisikunta sentään ollut. Saattoivathan he olla aivan oikealla asiallakin, vaikkapa jotakin pakoon pötkinyttä etsimässä. Tuomiot tulee yleensä rosvoilta nopeammin kuin poliiseilta.
- Anonyymi
Varmaan laitonta ei ole nuuskan osto vaan se että minäkään saa halvempaa tupakkia sieltä hakea, niin mikä se oikeuttaa nämä sinivuokot sinne hakeen omia nautintoaineita paheisiin. Vit** uskomatonta virkavallan palvontaa heillä on samat lait kun meillä normi henkilöillä , kokeileppa mennä hakeen falumakkkaraa niin et pääse Millähän se sitten on oikeutettu tommoselle poliisille jolla kusi on noussu hattuun silloin jo kun on kouluun päässy. Raja on kiinni HAAPARANTA ON RUOTSIN VALTIOSSA JA TORNIO SUOMEN kattokaa karttaa ennenkö kommentoitta sama kuin SUOMESSA EI UUSIMAALAISET PÄÄSSEET LEVILLE, tässä mistään muusta ole kyse kuin valitonraja ylityksessä tarpeettomasti
- Anonyymi
Vasta 16-vuotias The Flash sekä Supernatural -sarjoista tuttu näyttelijä menehtyi fentanyylin yliannostuksen johdosta. Asian on vahvistanut Loganin äiti.
Tietojen mukaan Logan oli kärsinyt huumeongelmista jo 13-vuotiaasta lähtien, jolloin nuorukaunen alkoi käyttää kannabista.
Ex-sisäministerit ja entinen poliisi kommentoivat ministeri Maria Ohisalon eilistä ulostuloa, jossa hän ilmoitti vihreiden kannattavan kansalaisaloitetta kannabiksen käytön laillistamiseksi.
Eikö totuutta saa tuoda esiin?
On todella hyvä asia, Että Suomi on vapaa maa ja Suomessa saa esittää nykyään eri näkemyksiä asioihin vapaasti. - Anonyymi
https://puheenvuoro.uusisuomi.fi/artoluukkanen/suomen-oikeuslaitoksen-politisoituminen-merkitsee-poliittisen-terrorin-alkua/
Hallitus on ollut asiasta hiljaa; ainoastaan eduskunnan puhemies on pahoitellut asiaa. Mainittakoon, että viime vaalien aikaan ministeri Timo Soinia häirinnyt mies aiheutti valtioneuvoston virkamiehille ylimääräisen kokouksen ja ison mediahälyn.
Nyt ei mikään liikahda.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Rukoilimme Länsimuurilla 2000 vuoden jälkeen, Jumalamme oli antanut meille kaiken takaisin
Western Wall, In our Hands. 55th Para. https://www.youtube.com/watch?v=u4BJAppyCSo https://en.wikipedia.org/wiki/55th_242532Kerro kaivattusi
Jokin tapa/piirre mikä sinua viehättää ja mistä hän voisi myös tunnistaa itsensä.581893Saako kantaa asetta
Voiko olla koskaan kotelossa lonkalla ase.. Siis ei mikään luvaton ase. Johon on luvat. Esim luottamustoimessa, tai kaup181544Mitä laitatte karjalanpiirakan päälle?
Voita tietenkin, mutta mitä muuta? Itse yleensä juustoa, jotain leikkelemakkaraa ja tuorekurkkua151162Vakkuri puhuu että Suomi joutuu sotaan.
Hänen mukaansa asiantuntijat ovat yhtä mieltä että Suomi joutuu sotaan Venäjän kanssa. En tiedä kuinka lähellä se on, mu3011139- 2591012
- 63975
- 146913
- 51882
Mies mitä ajattelet naisista?
Kerro mitä ajatuksia nousee. Mitä naiset sinulle merkitsee? Sana on vapaa.113847