Jos haluat tietää sen, älä kysy naisilta. Kysy peräkammarin pojilta. He tietävät koska ovat lukeneet lehdistä ja Ylilaudasta. Nainen ei tiedä naisen elämästä mitään, ei myöskään sellainen mies joka tapaa naisia päivittäin ja ehkä elää naisen kanssa. Naisista tietävät eniten ne miehet jotka eivät koskaan itse tapaa naisia tai puhu heidän kanssaan.
Mitä nainen ajattelee?
Anonyymi
21368
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Koska sinun sana on laki, niin sinun sana on laki!
Nyt kaikki rumat miehet tinderiin. Saatte varmasti naista tinderistä, vaikka teillä olisi koko ajan pyöreät 0 mätsiä, niin saatte silti vaikka tyhjästä on paha nyhjästä, mutta koska tämän naisen sana on laki!
En ole puhunut Tinderistä yhtään mitään.
Minä taas en ole puhunut mistään mitään
Parempi onkin, ellet kuulu "Naisten nettideittailun erikoissiantuntijaryhmään". Siihen pääsevät vain peräkammarinpojat. Yhdelläkään naisella ei ole mitään tietoa siitä miten naiset ajattelevat ja toimivat, eikä heillä siis ole puheoikeutta. Miesten asiantuntemus ja puheoikeus riippuu heidän siviilisäädystään.
Parisuhteessa elävät miehet eivät tiedä naisista mitään. Naisen sielunelämää tuntevat henkilöt ovat neitsyytensä säilyttäneitä miehiä. Peräkammarin pojat ovat ainoita jotka tietävät. Kukaan muu ei tiedä.
Asiantuntijaraati, joka siis koostuu neitsyytensä säilyttäneitä peräkammarin pojista, on pitkäaikaisissa tutkimuksissaan todennut, että naisten nettideittailu poikkeuksetta menee näin;
Nainen haaveilee parisuhteesta komean miehen kanssa. Nainen saa tuhansia mätsejä. Nainen valitsee mätseistäni sen komeimman ja sopii treffit. Treffeillä komea mies, joka on seksiroippuvainen tunteeton psykopaatti (jollaisia kaikki hyvännäköiset miehet ovat) harrastaa seksiä naisen kanssa. Nainen luulee pääsevänsä miehen kanssa myös parisuhteeseen. Sen jälkeen mies hylkää naisen. Sen jälkeen nainen parkuu että miehet on sikoja.
Näin se asiantuntijaraadin mukaan menee. Tämä on Pyhä Totuus.
Jos joku nainen väittää vastaan, hän joko valehtelee tai on pelkkä poikkeus ja yksittäistapaus jota ei tarvitse ottaa huomioon. Sitä paitsi hänhän on nainen, joten hän ei tiedä naisten elämästä yhtään mitään.
Asiantuntijaraati on tällä palstalla yhä uudestaan selostanut tätä Pyhää Totuutta. Jokaisen pitäisi jo uskoa tämä "komea mies pitää haaremia ja saa joka päivä seksiä tavismies ei saa mitään" -totuus. Silti jotkut edelleen väittävät muuta. Ikään kuin peräkammarin pojat eli asiantuntijaraati ei tietäisi! Asiantuntijaraatihan on vakoillut naisten ja komeiden miesten toimintaa mm. jalkapannan avulla. Asiantuntijaraati on laatinut rekisterin kaikista suomalaisista komeista miehistä ja tietää täsmälleen kuinka monta panoa heillä on päivässä ja kuinka monen naisen kanssa. Raati tietää eikä arvuuttele. Raati on tutkinut asian. Raadin näkemykset perustuvat näkö- ja kuulohavaintoihin.
Eiköhän sovita että vastedes Raati kertoo miten asiat ovat, ja muut pitävät päänsä kiinni?
Kysymys kuuluu: miten nuo asiantuntijaraadin vastaiset kerettiläiset ja syntiset lausunnot saadaan loppumaan?
Vastedes Asiantuntijaraadin lausunnot merkitään joko lausunnon yhteydessä tai jälkeenpäin kommentilla Asiantuntijaraati on puhunut eli AOP.
AOP.
Tuohan oli melkoisen hyvä selostus palstaprinssien jatkuvista jankutuksista :-D
Sinähän se kerroit kuinka rumakin mies saa naisen, mutta ei saa tinderistä, eikä välttämättä oikeasta elämästäkään, paitsi silloin jos on rahaa tai valmis ottamaan lukuisia pakkeja vastaan, mutta ei kaikista ole siihen. Sen takia moni suomipoika hakee naisen ulkomailta. Miesten elämästä et tiedä yhtään mitään, mutta kyllä vastaus löytyy rumille miehille asiaan kuin asiaan. Onhan sinun sana laki!
Koska rumille naisille tulee satoja iskuyrityksiä, niin pitäähän rumille miehillekin tulla, eikö niin? Ai niin ja sinun sana on laki, koska sinun sana on laki! Oi sinun sana, oi sinun sana! Se on laki!
Mielelläni kommentoisin mutta en valitettavasti voi.
Ennen kuin vastaan sinulle, minun täytyy tietää kuulutko naisten nettideittailun erikoissiantuntijaryhmään vai et. Jos kuulut, olet oikeassa sanoitpa mitä tahansa. Jos et kuulu, olet väärässä sanoitpa mitä tahansa. Se, oletko oikeassa, ei riipu siitä mitä sanot vaan siitä kuulutko raatiin joka tietää kaiken naisista ja naisten nettideittailusta.
Minä en itse tiedä siitä tietenkään mitään koska olen nainen. Naiset eivät tiedä naisten elämästä yhtään mitään.
Omaa kantaa minulla ei tähän asiaan voi olla koska en ole erikoisasiantuntijaraadin jäsen. Eihän siihen naisia oteta. Miten ihmeessä kukaan nainen voisi tietää kuten naiset toimivat nettideiteissä tai ylipäänsä missään? Peräkammarin pojat tietävät.
Tässä vaiheessa en siis valitettavasti voi vastata sinulle ollenkaan.
"Naiset eivät tiedä naisten elämästä yhtään mitään."
Varmasti tietää, mutta täällä et osaa olla rehellinen. Yrität pitää naisten mätsimäärät jonain salaisuutena ja kerrot kuinka helposti rumakin mies saa naisen, vaikka se nyt on nähty, että ei todellakaan saa.
Naiset on laittaneet kuvakaappauksen tinderin sadoista/tuhansista mätseistä kun olen kysynyt minkä verran mätsejä saavat:D Silti jaksat toitottaa, että naiset ei saa paljon mätsejä:D
Kiitos, nyt tiedän että kuulut asiantuntijaraati in. Olet siis sataprosenttisen oikeassa aivan kaikessa. Olet oikeassa mm. että tiedän naisten saamien Tinder-mätsien täsmällisen määrän mutta en halua myöntää että saan tuhansia mätsejä. Totta kai olet oikeassa. Tosin en edes ole Tinderissä, mutta koska sinä asiantu ntijaraadin jäsenenä sanot että saan turha sia Tindet-mätsejä niin silloin asia on niin. Kaikki mitä sanot on totta.
Et pysty enää todistamaan sanomisiasi.
Oho, että kuvakaappaukset tuhannesta viestistä.
Vain asiantuntijaraatiin kuuluva henkilö voi kertoa, että yhteen kuvakaappaukseen mahtui tuhansia mätsejä. Muiden tekemiin kuvakaappauksiin ei mahtuisi. Vai ymmärsinkö väärin? Ehkä nainen ottikin jokaisesta tuhannesta mätsistä erikseen oman kuvakaappaukseen ja lähetti tälle miehelle erikseen ne kaikki tuhat kun mies pyysi? Kun peräkammarin poika kertoo että nainen näki näin suuren vaivan niin onhan se uskottava. Nainen otti ihan vain häntä ilahduttaakseen kuvakaappaukseen tuhannesta mätsistä ja lähetti ne kaikki sinulle. Ts. sait siltä naiselta tuhat viestiä! Ja sinä väität että naiset eivät viitsi edes vastata miesten viesteihin. Kuinka monta viestiä sinun pitää saada per nainen, jos tuhat viestiä yhdeltä naiselta ei riitä?
Oho, että kuvakaappaukset tuhannesta viestistä.
Vain asiantuntijaraatiin kuuluva henkilö voi kertoa, että yhteen kuvakaappaukseen mahtui tuhansia mätsejä. Muiden tekemiin kuvakaappauksiin ei mahtuisi. Vai ymmärsinkö väärin? Ehkä nainen ottikin jokaisesta tuhannesta mätsistä erikseen oman kuvakaappaukseen ja lähetti tälle miehelle erikseen ne kaikki tuhat kun mies pyysi? Kun peräkammarin poika kertoo että nainen näki näin suuren vaivan niin onhan se uskottava. Nainen otti ihan vain häntä ilahduttaakseen kuvakaappaukseen tuhannesta mätsistä ja lähetti ne kaikki sinulle. Ts. sait siltä naiselta tuhat viestiä! Ja sinä väität että naiset eivät viitsi edes vastata miesten viesteihin. Kuinka monta viestiä sinun pitää saada per nainen, jos tuhat viestiä yhdeltä naiselta ei riitä?
Hupsista, luin postauksesi huolimattomasti. Se ei mennytkään niin että yksi nainen lähetti kuvakaappaukset tuhannesta mätsistä vaan useampi nainen teki niin. Mätsejään eteenpäin
sinulle lähettäneiden naisten tarkkaa lukumäärää et kerro, mutta kyllähän ilmaisu "naiset" tarkoittaa että heitä oli vähintään kaksi.
Aika erikoista toimintaa tuollainen mätsien eteenpäin lähettely. Minä koen että mies jonka kanssa saan mätsin on luottanut minuun; hän ei halua että lähetän hänen valokuvansa eteenpäin kenelle tahansa ventovieraalle. Enkä minä tykkäisi siitä jos hän lähettäisi minun kuvan eteenpäin. En ole Tinderissä mutta olen ymmärtänyt että homma jotenkin perustuu käytöstapoihin ja kunnioitukseen. Pitäisin todella outona jos joku pyytäisi kuvakaappausta mätseistäni. En suostuisi vaan poistaisin hänet äkkiä omista mätseistäni ennen kuin hän lähettää minun kuvaani yhtään minnekään.
Mutta toisaalta Naisten nettikäyttäytymisen erikoisasiantuntijaraadilla täytyy olla työvälineet empiiristen tutkimustensa tekemiseen. Jos siinä vähän loukataan ihmisten yksityisyyden suojaa niin väliäkös hällä?
Kyllä niitä naisia on ollut useampi, jotka siis ovat laittaneet todistusaineistoa, että heillä useita satoja tai tuhansia mätsejä, enkä ole kertaakaan pyytänyt vaan he ovat ihan itse laittaneet kuvakaappauksen. Yksityisyyden suoja on ollut koko ajan eli en ole nähnyt mitä ovat viestitelleet.
No missä se yksi nainen on joka kertoi täällä, että naiset ei missään nimessä saa satoja tai tuhansia mätsejä? Oletko sama henkilö?
Edelleen kysyn, miten be ovat pystyneet ottamaan kuvakaappaukseen sadoista mätseistä? Siinä on aikamoinen työ.
Miksi naiset ovat pyytämättä lähetelleet sulle kuvakaappauksia?
Täällä on monikin nainen maininnut että ei ole tavallista että naisella olisi satoja ja tuhansia mätsejä. Maailmaan mahtuu monenlaista kulkijaa, ja varmasti muutamia tuollaisiakin naisia on. Mutta valtaosa naisista ei pyyhi tinderissä niin montaa miestä oikealle, että tulisi satoja mätsejä.
Voi pöljä kun mätsimäärät näkyy tinderin etusivulla "etsi 1200 osumaa"
Ihmettelen myös miten sinua kiinnostaa naisen saamien metsien määrä eikä itse nainen. Siltähän tuo vahvasti vaikuttaa kun viitsit tehdä feikkiprofiilejakin sen asian selvittämiseen. Näet vaivaa ihan merkityksettömien juttujen takia. Mitä se sinulle kuuluu, jos joku saa paljon viestejä?
En ihmettele ettet ole löytänyt naisystävää. Syynä ei ole se ettet ole tarpeeksi komea vaan se ettet pohjimmiltani ole hiukkaakaan kiinnostunut naisista. Olet kiinnostunut vain naisten saamien viestien määrästä, jota katkerana vertaat miesten vähäisempään määrään. Missä välissä sinä ehtisit kiinnostua toisen persoonasta kun kaikki aikasi menee feilkiprofiileihin ja aamusta iltaan etsit vain todisteita siitä miten hyvin naisilla menee? Missä välissä tutustut yhteenkään naiseen?
Yrität vain todistaa jotain, lähinnä sitä miten helppoa naisilla on. Jos saat sen todistetuksi niin mitä sitten? Mitä niillä todisteilla teet?
Minä en jaksaisi miestä joka kaiken aikaa toitottaa miesten elämän ankeutta ja valittaa ja purkaa naisiin kohdistuvaa katkeruutta. Sanoisin hänelle että jos naiset ovat mielestäsi noin arvotonta ja kehnoa sakkia niin miksi etsit ollenkaan naisseuraa? Jos olemme aivottomia hemmoteltuja prinsessoja niin mitä sinä meistä tahdot? Miksi haluat päästä lähikontaktiin aivottoman hemmotellun prinsessan kanssa? Minä en tahtoisi. Kiertäisin sellaiset kaukaa.
Kuvakaappauksen jossa siis kumminkin näkyy ko. miehen kasvot vaikka viestien sisältöä ei näkyisikään? Aikamoista toisen yksityisyyden halveksuntaa. Toisen kuvien lähettäminen eteenpäin on törkeää. Ja muulla tavoinhan mätsien määrää ei voi todistaa kuin lähettämällä kuvat eteenpäin. Kerroit että naiset todistivat sinulle mätsiensä määrän.
Että ihan tuhat kuvaa meni jakeluun. Sillä lailla. Voit olla varma että sinunkin valokuvasi on siinä tapauksessa levitelty maailmalle.
Ei sinulla tullut mieleen tehdä ilmoitusta tuollaisesta naisesta? Sinusta tuo oli ihan ok toimintaa?
Toisaalta itsekin rikot sääntöjä kun teet feikkiprofiileja. Joten Miksipä sinä paheksuisit toisten yksityiskuvien eteenpäin lähettelyä? Etkö tiedä että feikkiprofiilin tekeminen on kiellettyä? Jos jäät kiinni, lennät palvelusta ulos. Siis parhaassa tapauksessa sinut vain erotetaan, muuta ei seuraa. Takuulla käräyttäisin sinut jos tietäisin kuka olet. Tinder on tarkoitettu seuranhakuun eikä "tutkimuksiin".