Paljastaako käytöksesi keskustelupalstalla jotakin olennaista myös aidosta puolestasi, siitä millainen oikeasti olet? Linkki on vanha, mutta luettavissa.
https://www.ts.fi/lukemisto/1073980039/Viettelevat valloittavat valheelliset pelimiehet
-flowersreally-
Onko minuutesi ohut?
32
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Huh
Kuulostaa kammottavalta.
Kaikista helpointa on vain istua aloillaan. Asiat katsos kun tapahtuvat itsestään.
(hirn)Mjoo
En ajattele koskaan millaisen kuvan minusta täällä joku saa, ja että onko tämä saatu tulos jokinlainen oleellinen otos minusta.
Aitous on jotenkin niin eilistä.
(hihitystä)
- Anonyymi
Ketä nyt epäillään pelimieheksi?
- Anonyymi
Game changer eli varallisuuden poistaja toisilta tuollainen olisi.
Olen aika tyytyväinen kyllä uuteen Braunin partajyrisijä-koneeseen, isän kanssa lankapuhelimen välityksellä juttelimme erilaisista koneista... Philips vai Braun....
Ihmisten paikkojen olentaminen voi olla vaikeaa jos käyttää vain pyörettävää lankapuhelinta.
Mitä hallitus nyt kuvittelee jälleen.
"Paljastaako käytöksesi keskustelupalstalla jotakin olennaista myös aidosta puolestasi, siitä millainen oikeasti olet? Linkki on vanha, mutta luettavissa."
Kaikkien käytös paljastaa paljonkin keskustelupalstalla, sen ei tarvitse liittyä millään tavalla tuohon vanhaan linkkiin. Jokainen teko ja valinta kertoo paljon, jotkut ovat kuin avoin kirja, toisilla ehkä se mystiikka säilyy.- Anonyymi
Jotkut ovat myös kieroja kuin korkkiruuveja.
Minuus, identiteetti. Joo, se todellinen minuus on ollut haussa jo vuosia, muttei siksi, että olisin kärsinyt donjualismista.
Äiti on ollut ja on yhä läheinen. Eikä mun tarvitse valehdella mitään, ei edes niitä kuuluisia sanomisen jättämisiä, mitä siinä pitkässä n. 18 vuotta kestäneessä suhteessa piti mielestään tehdä.
Mutta uskon, että joskus sen jälkeenkin olen ihastunut ihastumisen tunteeseen ja romantisoinut suhdetta. Samoin on tehnyt kanssani olleet naiset, mutta ei se minusta ole ollut mitään pelimies tai pelinainen juttua, vaan jotain muuta vaillejäämisen aiheuttamaa tunnesokeutta.- Anonyymi
Oletko sinäkin tyhmä kuin älytön yli-professori yliopistosta,
Olen oma itseni, koska ei ole mitään salattavaa, eikä myöskään minkäänlaisia ihmeellisiä tavoitteita.
- Anonyymi
Jankutus ei aita tavoitteet nähty.
Asiat hoidettu
. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jankutus ei aita tavoitteet nähty.
Asiat hoidettu
.Istumalla makaamalla ei sivellin yee jeejee
- Anonyymi
Salamyhkäisesti sumuisten silmälasien takaa latelet..
Arvioisin että jonkin verran keskimääräistä paksumpi.
Käytös paljastaa aina jotain, mutta onko se olennaista tai aitoa?Jutussa tämä kohta tuntui tutuimmalta:
"- Iskemisellä saavutetaan maskuliinisuuden kannukset. Jollei missään vaiheessa lähde peliin mukaan, niin jää helposti sivustakatsojaksi elämässä."- Anonyymi
Thymallus kirjoitti:
Jutussa tämä kohta tuntui tutuimmalta:
"- Iskemisellä saavutetaan maskuliinisuuden kannukset. Jollei missään vaiheessa lähde peliin mukaan, niin jää helposti sivustakatsojaksi elämässä."et kai sinä oo ätmi?
Anonyymi kirjoitti:
et kai sinä oo ätmi?
En oikein usko noihin markkina-arvoteorioihin. Ihminen määrittelee itse itsensä.
Tällä kohtaa määrittelen itseni vapaaehtoiseksi sivustakatsojaksi näissä ihmiselämän hiekkalaatikkoleikeissä ja itse asiassa näin on ollut suurimman osan elämästäni.
Koskaan en ole pelejä pelannut ja naisten iskeminen kuulostaa jo terminäkin joltain Pekka ja pätkä elokuvan teemalta.
Mitä sinä ymmärrät tuolla sanalla ätmi ja mitä sinä olet?
- Anonyymi
ei ole katsoin alkkareiden sisälle kyllä se aikamoinen poika on
- Anonyymi
katsoin uudestaan ei se mikään ihan pikku riikkinen ole kullä se iso poika on
"Hän ottaa selville, mitä nainen haluaa. Ja niin hänestä tulee juuri se kauan etsitty unelmien prinssi.
Naiset haluavat tulla ymmärretyksi. Tuntea on avainsana useimpiin lukkoihin. Kun unelmien prinssi kertoo käyneensä katsomassa sairasta isoäitiään tai ostaneensa nukkekodin lahjaksi kummitytölleen, harva nainen pystyy vastustamaan moista herkkyyttä ja huomaavaisuutta."
Onhan sitä tuollaista käytöstä vähän tälläkin keskustelupalstalla ollut havaittavissa. Väittäisin että osa meistä useinkin kirjoittaa mieluummin sen mitä muut haluavat kuulla kuin todelliset ajatuksensa, eivät ainakaan rekattuna niitä laita tänne.- Anonyymi
Lyhytaikaista se, että "mitä nainen haluaa". Jos haluaa koukuttaa naisen tai miehen kunnolla, pitää ottaa selvää se, mitä toinen tarvitsee... :)
Anonyymi kirjoitti:
Lyhytaikaista se, että "mitä nainen haluaa". Jos haluaa koukuttaa naisen tai miehen kunnolla, pitää ottaa selvää se, mitä toinen tarvitsee... :)
Nykymaailmassa nainen harvemmin enää tarvitsee miestä, niinhän ne täälläkin kaikki naisoletetut aina toitottaa etteivät tarvitse miestä mihinkään.
- Anonyymi
Harmaaritari kirjoitti:
Nykymaailmassa nainen harvemmin enää tarvitsee miestä, niinhän ne täälläkin kaikki naisoletetut aina toitottaa etteivät tarvitse miestä mihinkään.
Jokainen tarvitsee aina jotain. Se on lähtökohta.
Anonyymi kirjoitti:
Jokainen tarvitsee aina jotain. Se on lähtökohta.
Eikös se ole sitten toisen tekemistä riippuvaiseksi itsestään? minä en ainakaan haluaisi semmoista että joku joutuisi riippuvuussuhteessa minuun olemaan enkä tietenkään myös toisinpäin tahtoisi olla.
- Anonyymi
Harmaaritari kirjoitti:
Eikös se ole sitten toisen tekemistä riippuvaiseksi itsestään? minä en ainakaan haluaisi semmoista että joku joutuisi riippuvuussuhteessa minuun olemaan enkä tietenkään myös toisinpäin tahtoisi olla.
Mitä luulet, että tarkoitin koukuttamisella?
Anonyymi kirjoitti:
Mitä luulet, että tarkoitin koukuttamisella?
Varmaan sitä tavallaan riippuvaiseksi tekemistä mutta se ei kuitenkaan ehkä ole sama asia kuin oikeasti riippuvainen mistä minä tuossa puhuin. Sinä ehkä sitten tarkoitit jotain tunnetason koukutusta jossa tuntee olevansa riippuvainen siitä toisesta mutta ei esim. taloudellisesta riippuvaisuutte.
- Anonyymi
Miehiä on helppo pelata:)
Ei ole pelimiehen vikaa, supliikkia joskus vahingossa osaan vetää. Ohutta on lähinnä sormet tai ranteet. 😌
- Anonyymi
Ihan niinku mä linkkaisin jotain turkkaria.
Tai pelimiesjuttuja.
Sen verta ohut olen.
-flowersreally-- Anonyymi
Kuule ihan täydestä menee joogahömpötyksen ja muiden mantrojen kanssa. :)
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kuule ihan täydestä menee joogahömpötyksen ja muiden mantrojen kanssa. :)
No mitä tuokin nyt paljasti sinusta.
-flowersreally- - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No mitä tuokin nyt paljasti sinusta.
-flowersreally-No mitä, sun mielestä? :)
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No mitä, sun mielestä? :)
Hedelmällisempää jos mietit tykönäsi.
-flowersreally-
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kunpa minä tietäisin
Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv252416- 1132041
- 1131667
Syitä välttelyyn
En ennen ole kokenut tällaista. Miksi vältellään jos on ihastunut vai onko se aina merkki siitä ettei kiinnosta?421523Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.
Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.91457Miksi kaivattunne
ei pystynyt koskaan kertomaan tunteistaan? Teitkö oikean valinnan kun lähdit etääntymään? Kuinka kauan olisi pitänyt odo901065Purrasta tehty huoli-ilmoitus
Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b0161201006Pelottaa kohdata hänet
En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt87965Tiedätkö ketään toista jolla on sama kaivattu
Eli joka ikävöisi samaa henkilöä tällä palstalla? Tai muualla? Tiedätkö miten kaivattu suhtautuu tähän toiseen verrattu15949Olisin halunnu vaan tutustua
Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno35947